5 رمز ارز که این هفته باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در این هفته باید تحت نظر داشت : BTC (بیت کوین)، (وی چین) VET ، (سولانا)SOL ،(ایاس) EOS ،(توکن اف تی تی) FTT

گاوها در تلاشند که قیمت بیت کوین را تثبیت کنند، در صورت موفقیت ، VET ، SOL ، EOS و FTT می توانند به سرعت به بالاترین حد خود بازگردند.

قیمت بیت کوین (BTC) در تاریخ 18 آوریل شاهد کاهش شدید تا سطح 50900 دلاری بود که به گفته برخی تحلیلگران کاهش چشمگیر هش ریت شبکه و شایعات مرتبط با اقدامات احتمالی خزانه‌داری ایالات متحده آمریکا بر علیه تعدادی از موسسات مالی با اتهام پولشویی به وسیله دارایی های دیجیتال نسبت می دهند.

در حالی که به سختی می‌توان یک دلیل مشخص برای این سقوط قیمت مشخص کرد، فروش تقریباً 5 میلیارد دلار سهام توکن COIN توسط مدیران Coinbase نیز می توانست نقش عمده ای در این کاهش قیمت داشته باشد.

پس از این بازپرداخت اخیر ، سرمایه گذاران نگران خواهند بود که آیا باید هنگام ریزش قیمت برای خرید بیت کوین اقدام کنند یا پوزیشن های خود را به خاطر احتمال ریزش بیشتر ببندند؟تریدرها باید با دقت قدرت بهبودی و بازیابی قیمت را زیر نظر بگیرد چرا که می‌تواند دیدگاهی ارزشمند در خصوص حرکات احتمالی قیمت بیت کوین در آینده را در اختیار آنها قرار دهد.

بیایید تحلیل های 5 رمزارز برتر را که می توانند در چند روز آینده روندی صعودی داشته باشند را مطالعه کنیم.

BTC / USDT

عدم موفقیت بیت کوین در بازپس گیری میانگین متحرک نمایی 20 روزه (59.053 دلار) در 17 آوریل ، عدم خرید در افت را نشان داد. امروز بعد از سقوط قیمت به زیر میانگین متحرک ساده 50 روزه (56.264 دلار) ، سرعت خود را افزایش داد.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

با این حال ، دنباله طولانی روی کندل امروز نشان می دهد که خریداران در تلاشند تا کاهش قیمت را در 50460 دلار متوقف کنند. در صورت ادامه روند صعودی ، گاوها مجدداً سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند اما احتمالاً مقاومت آنها بین 61،825.84 دلار و 64،849.27 دلار است. شکست این ناحیه مقاومت نشان خواهد داد که سقوط فعلی تنها یک پولبک برای حذف سرمایه‌گذاران ضعیف تر بوده است.

از سوی دیگر ، عدم موفقیت در حفظ این روند بهبود در چند روز آینده، احتمالا نشان خواهد داد که نرخ تقاضا در سطوح بالاتر قیمت کاهش می یابد. این احتمالاً باعث خرسندی خرس هایی می شود که سعی در تسلط خود و شکست حمایت 50460 دلاری دارند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، فروش ممکن است تشدید شود زیرا دلالان و تریدرهای کوتاه مدت نیز ممکن است پوزیشن های خود را تخلیه کنند. این می تواند قیمت را به 43،006.77 دلار کاهش دهد. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا شکست در زیر آن نشان می دهد که جفت ارز BTC / USDT در کوتاه مدت صعود کرده است.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار چهار ساعته نشان می دهد که گاوها هنگام ریزش قیمت تا تراز ۵۰۴۶۰ دلار برای خرید اقدام کرده اند ولی در روند بهبود قیمت با مقاومت مهمی در ۵۶ هزار و ۵۰۰ دلار روبه‌رو می‌شوند. این اتفاق نشان می‌دهد که تریدرها همزمان با رالی این ارز پوزیشن های خود را می بندند.

با این حال ، علامت مثبت این است که گاوها جنگ را رها نکرده اند. آنها در تلاشند تا از حمایت 53000 دلاری دفاع کنند. این امر می تواند منجر به تحکیم چند روزه قیمت بین 53000 تا 56،500 دلار برای چند روز شود.

احتمالاً رالی این ارز تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه ادامه پیدا می کند، البته این سطح نیز می‌تواند به عنوان یک مقاومت مهم عمل نماید. اگر قیمت بیت کوین از این سطح کاهش پیدا کند، این جفت ارز احتمالاً سطوح ۵۳۰۰۰ دلار و پس از آن ۵۰۴۶۰ دلار را بار دیگر لمس خواهد کرد.

میانگین متحرک نزولی و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که خرس ها برتری دارند.

VET / USDT

تجمع شدید وی چین (VET) در 16 آوریل RSI را به بالای 87 رسانده بود ، که نشان دهنده هیجانی بودن این رالی در کوتاه مدت می باشد ، با این حال، این آلتکوین سعی داشت حرکت خود را در 17 آوریل افزایش دهد اما دنباله طولانی در کندل روزانه نشان داد که معامله گران سود را در سطوح بالاتر رزرو می کنند.

نمودار روزانه VET / USDT
نمودار روزانه VET / USDT

فشار فروش دیروز هم ادامه پیدا کرد و جفت ارز VET/USDT به زیر تراز ۰.۱۶۹ دلار و درست بالاتر از سطح اصلاحی ۶۱.۸٪ فیبوناچی در تراز ۰.۱۶ دلار سقوط کرد. هرچند دنباله طولانی روی کندل استیک دیروز نشان دهنده فشار خرید بالا در سطوح پایین تر می باشد.

اگر گاوها بتوانند جهش را حفظ کنند ، این جفت ارز مجدداً تلاش می کند تا به مقاومت بالاسری 0.279 دلار برسد. شکست این مقاومت می تواند روند صعودی را از سر بگیرد. هدف بعدی در حالت صعودی 0.362 دلار است.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از 0.279 دلار کاهش یابد ، این جفت ارز می تواند برای چند روز در محدوده ای گیر کند. اگر خرس ها در میتینگ ها بفروشند و قیمت را به زیر حمایت 0.16 دلار برسانند ، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته VET / USDT
نمودار 4 ساعته VET / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها تا میانگین متحرک نمایی 50 روزه، برای خرید اقدام کرده اند، خرس ها سعی کردند تصحیح را از سر بگیرند اما گاوها مجدداً افت قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه را خریداری کردند. این نشان می دهد که خرس ها در میتینگ ها و گاوها در افت قیمت فروشنده هستند.

گاوها در حال حاضر در تلاش هستند قیمت را بالاتر از خط روند نزولی حفظ کنند اما با مقاومت شدید خرس ها روبرو هستند. اگر آنها بتوانند بر خرس ها غلبه کنند و قیمت را بالاتر از خط روند نزولی نگه دارند ، این جفت ارز می تواند تا 0.253 دلار و سپس به 0.279 دلار برسد.

برعکس ، اگر خرس ها دوباره به زیر میانگین متحرک نمایی 50 روزه برسند ، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک ساده 50 روزه ( 50-SMA ) سقوط کند. شکست زیر این سطح شرایط را به نفع خرس ها تغییر می دهد.

SOL / USDT

سولانا (SOL) از زمان رسیدن به بالاترین رقم 29.92 دلار در تاریخ 12 آوریل ، در یک مرحله اصلاحی قرار داشت. اگرچه قیمت امروز به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24.49 دلار) سقوط کرد ، اما خرس ها نمی توانند از این مزیت استفاده کنند، این آلت کوین به سرعت به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت ، که نشانگر تقاضای شدید در سطوح پایین است.

نمودار روزانه SOL / USDT
نمودار روزانه SOL / USDT

شیب صعودی در میانگین های متحرک پرتحرک و قرارگیری RSI در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها هنوز برتری دارند. اگر آنها بتوانند قیمت را به بالای 29.92 دلار برسانند، جفت ارز SOL/USDT می تواند روند صعودی خود را از سر گرفته و به 38.72 دلار برسد.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از مقاومت سربار پایین آمده و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، نشان می دهد که تریدرها هنگام افزایش قیمت پوزیشن های خود را می بندند. پس از آن این جفت ارز می تواند تا 21 دلار و سپس تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (18.60 دلار) کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته SOL / USDT
نمودار 4 ساعته SOL / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که شکست زیر 24.70 دلار فروش چشمگیری را به همراه داشت اما خرس ها نتوانستند سطح پایین تر را حفظ کنند. این جفت ارز به شدت برگشت و از سطح 24.70 دلار صعود کرد.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از 28.64 دلاربرسانند ، لمس مجدد سطح 29.92 دلار امکان پذیر است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش است و RSI به بالای 55 رسیده است. این وضعیت نشان می دهد که گاوها در کوتاه مدت از قدرت و برتری کمی برخوردار هستند.

با این حال ، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 24.70 دلار برسد ، توقف بعدی می تواند 21.10 دلار باشد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند ، که می تواند منجر به اصلاح عمیق شود.

EOS / USDT

پس از آنکه گاوها نتوانستند قیمت را به سمت سطوح بالاتر از مقاومت بالاسری در 8.69 دلار سوق داده و در همان سطح نگه دارند، ارز رمزنگاری شده ایاس (EOS) روزهای 16 و 17 آوریل به شدت از این سطح کاهش یافت. این فروش شدید قیمت را به 5.86 دلار کاهش داد ، درست بالاتر از سطح شکست 5.60 دلار.

نمودار روزانه EOS / USDT
نمودار روزانه EOS / USDT

اگر گاوها بتوانند سطح 5.60 دلار برای حمایت پشتیبانی کنند ، جفت ارز EOS / USDT دوباره می تواند تا 8.69 دلار حرکت کند. وقفه ای بالاتر از 8.69 دلار ممکن است مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که ممکن است به 11 دلار برسد. متناوباً ، اگر قیمت از 8.69 دلار کاهش یابد ، ین جفت ارز می تواند برای چند روز در این بازه محدود باقی بماند.

اگر خرس ها با هر بار افزایش قیمت برای فروش دارایی خود اقدام کنند و قیمت را به زیر سطح شکست 5.60 دلار بکشانند، این دیدگاه مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند قیمت ایاس را تا SMA-50 (4.98 دلار) کاهش دهد که نشانگر بازگشت خرس ها و برتری یافتن آنها می باشد.

نمودار 4 ساعته EOS / USDT
نمودار 4 ساعته EOS / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در حال تلاش برای شروع یک رالی جدید هستند. اگر آنها بتوانند قیمت را در بالای 6.93 دلار را حفظ کنند ، این جفت ارز می تواند به 20-EMA برسد جایی که خرس ها از این مقاومت به شدت دفاع خواهند کرد.

اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد ، این جفت ارز ممکن است دوباره به 6.17 دلار و سپس به 5.60 دلار کاهش یابد. چنین اقدامی نشان می دهد که احساسات منفی شده و خرس ها در حال فروش هستند.

برعکس ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 20-EMA برسانند ، حرکت می تواند افزایش یابد و جفت ارز به 8.69 دلار برسد.

FTT / USDT

FTX Token (FTT) از 14 آوریل در 59.57 دلار در یک مرحله اصلاحی قرار دارد. قیمت امروز به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (48 دلار) سقوط کرد اما دنباله طولانی روی کندل، خرید قوی در سطوح پایین را نشان می دهد.

نمودار روزانه FTT / USDT
نمودار روزانه FTT / USDT

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه حفظ کنند ، این نشان می دهد که روند صعودی ثابت باقی مانده است. پس از آن گاوها سعی می کنند روند صعودی را با بالا بردن قیمت به بالاتر از مقاومت 59.57 دلار از سر بگیرند.

در صورت موفقیت ، جفت ارز FTT / USDT می تواند حرکت به سمت بالا را به سمت هدف بعدی در سطح 71.89 دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه را حفظ کنند ، فروش می تواند شدت بگیرد ، که می تواند قیمت را به SMA 50 روزه (40 دلار) برساند. وقفه در زیر این حمایت نشان می دهد که روند جفت ارز در کوتاه مدت صعودی بوده است.

نمودار 4 ساعته FTT / USDT
نمودار 4 ساعته FTT / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها تلاش می کنند روند اصلاح قیمت را بین سطح اصلاحی 50٪ فیبوناچی در 45.62 دلار و سطح اصلاحی 61.8٪ فیبوناچی در 42.33 دلار متوقف کنند. رالی آغاز شده احتمالاً در 20-EMA با مقاومت سختی روبرو خواهد شد.

اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد ، این نشان می دهد که معامله گران با افزایش قیمت برای فروش اقدام می کنند. سپس خرس ها سعی می کنند قیمت خود را به زیر 44 دلار برسانند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند تا 40 دلار و سپس به 37 دلار سقوط کند.

برعکس ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 20-EMA برسانند ، این جفت ارز ممکن است به 54.62 دلار و سپس به 59.57 دلار برسد.

منبع : cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × یک =