5ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید

واچ لیست روزانه

5 ارز دیجیتالی که این هفته باید زیر نظر بگیرید: BTC(بیت کوین) ،(اتریوم) ETH ،(بایننس کوین) BNB ،(مونرو) XMR ،(پنکیک سوآپ) CAKE

 

قیمت بیت کوین در سطح 50،000 دلار تثبیت شده است، اما کاهش چیرگی(دامیننس) BTC می تواند باعث افزایش قیمت رمزارزهای : ETH ، BNB ، XMR  و CAKE در کوتاه مدت شود.

اصلاحات در بازار  گاوی معمولاً یک نشانه صعودی است، زیرا هیجانات کاذب را کاهش داده و باعث می شود دستان قوی تری به بازارها وارد شوند. با این حال ، به نظر نمی رسد اصلاح اخیر در بیت کوین (BTC) از بالاترین قیمت خود در 64،849.27 دلار ، معامله گران تازه کار را ترسانده باشد.

داده های DappRadar نشان می دهد که حجم معاملات در صرافی های غیرمتمرکز در هفته گذشته افزایش یافته است زیرا ممکن است معامله گران از پوزیشن های سودآور بیت کوین خود  برای خرید آلت کوین با قیمت پایین تر خارج شده باشند.

یکی دیگر از علائم علاقه به سرمایه گذاران به آلت کوین ها ، حجم بالای معاملات دوج کوین (DOGE) است که طبق داده های CoinMarketCap ، چهارمین ارز رمزنگاری شده پس از بیت کوین ، اتر (ETH) و XRP است.

سقوط اخیر بیت کوین همراه با فشار فروش نهنگ های کوچک تا متوسط ​​بود، که 100 تا 1 میلیون دلار بیت کوین را در بازار ریختند. با این حال، علامت مثبت این است که نهنگ هایی با اندازه بزرگتر در این دوره همچنان بیت کوین را انباشت می کنند.

در حالی که روند صعودی طولانی مدت  بیت کوین همچنان به قوت خود باقی مانده است ، اما در کوتاه مدت می توان یک نقطه ضعف دیگر را مشاهده کردبه طور کلی، تا زمانی که سرمایه گذاران خرد شکست را نپذیرند و حالت ترس بازارها را دربرنگیرد، این روند اصلاحی احتمالاً پایان نمی یابد.

در چنین فضای نامطمئنی ، بیایید 5 رمز ارز برتر را بررسی کنیم که به احتمال زیاد در کوتاه مدت بهتر از سایر ارزهای رمزپایه عمل می کنند.

 

BTC / USDT

گاوها سخت تلاش می کنند تا قیمت را به بالاتر از سطح روانی 50،000 دلار برسانند اما در هر افزایش جزئی با مقاومت شدید خرس ها روبرو هستند. این نشان می دهد که خرس ها سعی می کنند شرایط را به نفع خود نگه دارند و روند نزولی را تا حمایت مهم بعدی در سطح 43،006 دلار ادامهیش دهند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (55671 دلار) رو به پایین است و شاخص مقاومت نسبی (RSI) نزدیک به قلمرو بیش از حد فروخته شده است ، که نشان می دهد خرس ها برتری دارند.

جفت ارز BTC / USDT در 24 آوریل و امروز الگوی کندل استیک روزانه را تشکیل داده است ، که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. اگر عدم قطعیت به سمت نزولی برود ، فروش می تواند تشدید شود و دروازه های افت را به 43006 دلار باز کند.

از طرف دیگر ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 52129 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند شاهد یک رالی دیگر باشد که احتمالاً در میانگین متحرک نمایی 20 روزه با مقاومت روبرو خواهد شد. در صورت کاهش قیمت از این سطح مقاومت ، احتمال شکست زیر سطح 47.459 دلار افزایش می یابد.

اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (56870 دلار) نگه دارند و آن را حفظ کنند ، این دیدگاه منفی بی اعتبار خواهد شد.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

نمودار 4 ساعته جفت ارز BTC/USDT نشان می دهد خرس ها در هر بار افزایش قیمت تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه دارایی خود را فروخته اند.

اگر خرس ها قیمت را به زیر 48،664.67 دلار بیاورند، این جفت ارز می تواند تا 47459 دلار سقوط کند. وقفه ای در زیر این حمایت می تواند حرکت نزولی را از سر بگیرد.

برعکس ، شکست در بالای 20-EMA اولین نشانه کاهش فروش است و گاوها فرصت دارند تا رالی را به 50-SMA گسترش دهند.

 

ETH / USDT

گاوها بار دیگر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2235 دلار) دفاع کرده اند ، که نشان می دهد روند صعودی همچنان پابرجا است و خریداران در افت قیمت برای خرید اقدام می کنند. اتر اکنون سعی خواهد کرد تا به منطقه مقاومت بالاسری 2545 تا 2645 دلار برسد.

نمودار روزانه ETH / USDT
نمودار روزانه ETH / USDT

شکسته شدن مقاومتی بالاسری می تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند صعودی باشد که ممکن است به 2745 دلار و سپس تا 3000 دلار ادامه یابد. میانگین متحرک که به تدریج در حال افزایش است و RSI بالای 57 نشان می دهد مسیر دارای کمترین مقاومت در برابر صعود است.

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت از مقاومت بالاسری پایین بیاید ، خرس ها دوباره سعی می کنند جفت ارز ETH / USDT را زیر میانگین متحرک نگه دارند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز ممکن است اصلاح عمیق تری را تا قیمت 1542 دلار آغاز کند.

نمودار 4 ساعته ETH / USDT
نمودار 4 ساعته ETH / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز یک الگوی سر و شانه ها را تشکیل داده است ، که با بسته شدن زیر خط گردن کامل می شود. چنین حرکتی می تواند قیمت را تا هدف 1600 دلار کاهش دهد.

از طرف دیگر ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 2،375 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند بالاترین قیمت خود را با 2،645 دلار دوباره به دست آورد. چنین حرکتی باعث بی اعتبار شدن الگو می شود و احتمالاً جفت ارز در یک شکست بالاتر از 2،645 دلار شتاب خواهد گرفت.

 

BNB / USDT

Binance Coin (BNB) در حال حاضر در یک روند صعودی در حال تحکیم است. گاوها در حالی که خرس ها از منطقه مقاومت بالاسری 600 تا 638.57 دلار دفاع می کنند ، افت قیمت را تا حمایت 480 دلار خریداری می کنند. یک اقدام محدود پس از روند صعودی قوی نشان می دهد که معامله گران عجله ای برای ثبت سود ندارند.

نمودار روزانه BNB / USDT
نمودار روزانه BNB / USDT

هر دو میانگین متحرک شیب صعودی دارند و RSI بالای 56 است که نشان از برتاری  گاوها دارد. اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای 530 دلار برسانند ، جفت ارز BNB / USDT می تواند مسیر خود را تا مقاومت 600 دلار آغاز کند. خرس ها احتمالاً مقاومت بسیار سختی بین 600 تا 638.57 دلار دارند.

اگر قیمت از این منطقه کاهش یابد ، عملکرد محدوده ممکن است چند روز دیگر ادامه یابد. برعکس ، اگر گاوها قیمت را به بالای 638.57 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند حرکت خود را به 720 دلار و سپس 832 دلار آغاز کند.

اگر خرس ها نتوانند قیمت را زیر 480 دلار حفظ کنند ، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است فروش شدیدتر شود و جفت ارز به SMA 50 روزه (368 دلار) سقوط کند.

نمودار 4 ساعته BNB / USDT
نمودار 4 ساعته BNB / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که قیمت در داخل یک مثلث بزرگ متقارن گیر کرده است. اگرچه قیمت از خط حمایت مثلث عقب نشینی کرد ، خرس ها در تلاشند تا با افزایش میانگین های متحرک ، روند صعودی را متوقف کنند.

اگر این اتفاق بیفتد و قیمت از سطح فعلی پایین بیاید ، خرس ها فرصت به دست آمده را غنیمت شمرده و سعی می کنند قیمت را به زیر این مثلث بکشانند ببرند، در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند اصلاح عمیق تری را به قیمت 348 دلار آغاز کند.

درمقابل، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک سوق دهند ، این جفت ارز می تواند تا خط مقاومت مثلث بالا برود. شکسته شدن مثلث ممکن است نشانه از سرگیری روند صعودی باشد.

XMR / USDT

Monero (XMR) در یک روند صعودی قوی قرار دارد و تلاش های مکرر خرس ها برای شروع اصلاح ناکام مانده است زیرا گاوها به شدت افت قیمت نزدیک به حمایت 288.60 دلار را خریداری کرده اند.

نمودار روزانه XMR / USDT
نمودار روزانه XMR / USDT

گاوها با موفقیت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (335 دلار) دفاع کرده اند و هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند ، و این نشان می دهد که خریداران برتری دارند. با این حال، شاخص مقاومت نسبی (RSI) اولین نشانه های واگرایی منفی را نشان می دهد که احتمالاً از تضعیف مومنتوم حرکت این ارز خبر می دهد.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه شکسته شود، شروع یک روند اصلاحی تا تراز 288.60 دلار را نشان می دهد. از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای 424.55 دلار برسانند، جفت ارز XMR/USDT می تواند تا مرز 498 دلار افزایش یابد.

نمودار 4 ساعته XMR / USDT
نمودار 4 ساعته XMR / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که نوسانات طی چند روز گذشته افزایش یافته است. خرس ها بارها 50-SMA را شکسته اند اما گاوها این افت قیمت را خریداری کرده و قیمت را به بالای 20-EMA رسانده اند.

اگر این جفت ارز از سطح فعلی بازگردد و به بالای 405.40 دلار برسد ، آزمایش مجدد سطح 424.55 دلار امکان پذیر است. شکست این مقاومت می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند. برعکس ، اگر خرس ها قیمت را پایین تر از میانگین متحرک نگه دارند، احتمال سقوط تا 288.60 دلار وجود دارد.

 

CAKE/USDT

طی چند روز گذشته PancakeSwap (CAKE) (پنکیک سوآپ) با مقاومت سختی در برابر سطح 28 دلار مواجه شده بود. خرس ها سعی کردند در 23 آوریل قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (24 دلار) کاهش دهند ، اما گاوها این افت قیمت را خریداری کردند، که این امر این نشان می دهد که احساسات حاکم بر بازار همچنان مثبت است.

نمودار روزانه CAKE / USDT
نمودار روزانه CAKE / USDT

در دو روز گذشته روند صعودی افزایش یافت و امروز جفت ارز CAKE / USDT به بالاترین حد خود رسیده است. میانگین های متحرک صعودی و قرارگرفتن RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان می دهد که مسیر دارای کمترین مقاومت مسیری صعود است.

اگر گاوها قیمت را بالای 30 دلار حفظ کنندف این جفت ارز می تواند تا 34.50 دلار افزایش یابد. اگر خرس ها قیمت را زیر 20 هفته میانگین متحرک نمایی حفظ کنند ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی رویدادی قابل توجه خواهد بود زیرا قیمت از 24 مارس تاکنون زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی نمانده است.

VORTECS™ Score (green) vs. CAKE price
VORTECS™ Score (green) vs. CAKE price

همانطور که در نمودار بالا دیده می شود ، امتیاز VORTECS  برای CAKE در تاریخ 23 آوریل هنگامی که قیمت 25.24 دلار بود ، سبز شد.

از آنجا که امتیاز VORTECS consist به طور مداوم در رنگ سبز باقی مانده و CAKE به  بالاترین سطح در 31.12 دلار در 25 آوریل افزایش یافت و در حدود دو روز 23٪ سود را ثبت کرد.

نمودار 4 ساعته CAKE / USDT
نمودار 4 ساعته CAKE / USDT

نمودار 4 ساعته تشکیل الگوی معکوس سر و شانه ها را نشان می دهد هدف الگوی این روند صعودی، تراز 34.70 دلار است. 20-EMA شروع به چرخش کرده و RSI به بالای 65 رسیده است ، نشان می دهد گاوها برتری دارند.

در صورت تاصلاح قیمت، گاوها سعی می کنند خط گردن الگو را به یک حمایت قوی تبدیل کنند. در صورت انجام این کار، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود. برعکس، شکست قیمت زیر سطح 27.50 دلار ممکن است شرایط را به نفع خرس ها تغییر دهد و این نشان دهنده افزایش فروش در سطوح بالاتر است.

 

“نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً نظرات منبع ذکر شده و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تحلیل های خود پیش بروید“

منبع : cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + 2 =