5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشت

واچ لیست روزانه

5 رمزارزی که در هفته پیش رو باید تحت نظر داشته باشید: BTC (بیت کوین)،(اتریوم) ETH ،(کاردانو) ADA ،(سولانا) SOL ،(تتا) THETA

بیت کوین در آستانه یک حرکت تعیین کننده روند است و در صورت موفقیت گاوها رمزارزهای ETH ، ADA ، SOL و THETA می توانند با افزایش قیمت قابل توجه ی مواجه شوند.

وقتی احساسات در بازار نزولی می شود ، هر خبر ناخوشایند ، هرچند ناچیز ، باعث به وجود آمدن وحشت میان تریدرها و افزایش فشار فروش و در نتیجه کاهش قیمت می شود. این درست همان اتفاقی است که پس از آن که غول رسانه های اجتماعی چین یعنی Weibo، تعدادی از حساب های مربوط به اینفلوئنسرهای فضای رمزنگاری را به حالت تعلیق درآورد افتاد؛ این اقدام باعث ایجاد ترس از سرکوب بیشتر در این کشور شد.

از سوی دیگر ، در یادداشتی از گلدمن ساکس آمده است که طی جلسات آنها با حضور 25 مقام ارشد سرمایه گذاری صندوق های سرمایه گذاری بلند مدت و پوشش ریسک، مشخص شده است که بیت کوین (BTC) آخرین دارایی مورد علاقه برای سرمایه گذاری است.

وضعیت بازار ارزهای رمزنگاری شده
وضعیت بازار ارزهای رمزنگاری شده

اگرچه ممکن است اخبار در کوتاه مدت منفی باشد ، اما بعید است داستان طولانی مدت بیت کوین را تغییر دهد. هم زمان با اصلاح قیمت، سرمایه گذاران سازمانی احتمالاً برای محافظت از سبد دارایی های خود در برابر افزایش احتمالی تورم در ایالات متحده، سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه را در دستور کار قرار خواهند داد. از دید اکثر معامله گران، روند نزولی بیت کوین همچنان نمایانگر یک فرصت خرید برای بلند مدت است.

از دید اکثر معامله گران ، روند نزولی بیت کوین همچنان نمایانگر یک فرصت خرید برای بلند مدت است.

بیایید نمودارهای 5 رمزارز برتر را که ممکن است طی چند روز آینده عملکرد بهتری داشته باشند ، تجزیه و تحلیل کنیم.

BTC / USDT

بیت کوین از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (39127 دلار) در 3 ژوئن کاهش یافت اما در نزدیکی خط روند مثلث حمایت شد. این نشان می دهد که گاوها در افت قیمت خرید می کنند و خرس ها با هر بار افزایش قیمت مشغول فروش دارایی های خود هستند.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

حرکت بعدی روند به احتمال زیاد پس از خروج قیمت از مثلث آغاز می شود. اگر گاوها قیمت خود را بالاتر از خط مقاومت رسانده و حفظ کنند ، جفت ارز BTC / USDT می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (47198 دلار) و سپس به هدف الگوی 52622.90 دلار برسد.

برعکس ، اگر قیمت کاهش یابد و از زیر روند مثلث شکسته شود، نشان دهنده بیشتر بودن عرضه از تقاضا است که می تواند منجر به افت قیمت به سمت منطقه حمایتی 30 تا 28 هزار دلاری شود.

اگر این منطقه شکسته شود ، فروش ممکن است تشدید شود زیرا ممکن است چندین تریدر که اخیراً خرید کرده اند از موقعیت خود خارج شوند. این امر ممکن است قیمت را به 20000 دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته BTC / USDT
نمودار 4 ساعته BTC / USDT

میانگین های متحرک در نمودار 4 ساعته مسطح شده اند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) تقریبا بین 40 تا 60 در نوسان است ، که این نشان دهنده تعادل بین خریداران و فروشندگان است.

با این حال ، بعید به نظر می رسد که وضعیت عدم اطمینان برای مدت طولانی ادامه داشته باشد و احتمالاً طی چند روز آینده شاهد شکسته شدن قیمت در بالا یا پایین مثلث خواهیم بود. در صورتی که قیمت شکسته شود و بالاتر از مثلث باقی بماند، نشان دهنده آن خواهد بود که وضعیت به وجود آمده به صورت یک الگوی معکوس عمل می کند.

برعکس ، اگر قیمت از زیر مثلث شکسته شود ، این نشان می دهد که فاز تحکیم فعلی یک توقف موقت در یک روند نزولی قدرتمند بوده است. پیش بینی جهت این شکست قیمت دشوار است، از این رو ممکن است معامله گران قبل از آغاز پوزیشن های جدید منتظر وقوع شکست قیمت باشند.

ETH / USDT

اتر (ETH) در 4 ژوئن (14 خرداد) از SMA 50 روزه (2.908 دلار) رد شد و دوباره وارد مثلث متقارن شد. با این حال ، نکته مثبت این است که گاوها زمین زیادی را رها نکردند ، این نشان دهنده خرید قوی نزدیک 2550 دلار است.

 نمودار روزانه ETH / USDT 
نمودار روزانه ETH / USDT

اگر خریداران قیمت را از بالای خط مقاومت مثلث بالا ببرند ، جفت ارز ETH / USDT ممکن است SMA 50 روزه را دوباره به چالش بکشد. شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از این مقاومت می تواند مسیر حرکت به سمت سطح اصلاحی 61.8٪ فیبوناچی در تراز 3362.72 دلار را هموار کند.

برخلاف این فرض ، اگر یک بار دیگر قیمت از SMA 50 روزه کاهش یابد ، این نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از مقاومت دفاع می کنند. شکست در زیر 2550 دلار می تواند قیمت را به خط حمایت مثلث برساند. وقفه در زیر مثلث اولین نشانه از بازگشت خرس ها به بازی خواهد بود.

نمودار 4 ساعته ETH / USDT
نمودار 4 ساعته ETH / USDT

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که در یک شکست کامل به پایان می رسد و بالاتر از 2،906 دلار بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد ، این جفت ارز می تواند تا 3600 دلار و سپس به هدف الگوی 4،083.26 دلار برسد.

اگر قیمت کاهش یافته و از زیر خط روند مثلث شکسته شود ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. سپس خرس ها سعی می کنند قیمت را به 2200 دلار کاهش دهند و سپس به سطح حمایت مهم 1778.74 دلار برسند.

ADA / USDT

کاردانو (ADA) طی چند روز گذشته در محدوده وسیعی بین 1.94 تا 1 دلار محدود شده است. این آلت کوین از مقاومت موجود در این محدوده در تاریخ 4 ژوئن کاهش یافت و تا میانگین های متحرک افت کرد.

نمودار روزانه ADA / UDT
نمودار روزانه ADA / UDT

گاوها در حال حاضر در تلاشند تا از منطقه بین میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.66 دلار) و SMA 50 روزه (1.55 دلار) دفاع کنند. اگر قیمت از سطح فعلی عقب نشینی کند ، نشان می دهد که روند مثبت تغییر کرده و معامله گران در حال خرید افت قیمت نسبت به میانگین متحرک هستند.

شکست مقاومتی قیمت و بسته شدن آن بالاتر از تراز 1.94 دلار نشانگر بازگشت گاوها به میدان است. اگر قیمت بالاتر از این سطح باقی بماند، جفت ارز ADA/USDT می تواند بالاترین سطح قیمت ثبت شده خود را در تراز 2.47 دلار بار دیگر لمس کند. شکست قیمت بالاتر از این مقاومت نشان دهنده آغاز مرحله بعدی روند صعودی این ارز خواهد بود.

اگر که این جفت ارز روندی کاهشی در پیش بگیرد و به زیر SMA-50 برسد، این دیدیگاه مثبت اعتبار خود را از دست می دهد. در این شرایط، خرس ها سعی می کنند قیمت را تا منطقه حمایتی 1.33 تا 1.22 دلار کاهش دهند.

نمودار 4 ساعته ADA / USDT
نمودار 4 ساعته ADA / USDT

نمودار 4 ساعته شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که با شکست و بسته شدن قیمت بالاتر از سطح 1.94 دلار کامل می شود. قیمت هدف در این شرایط، تراز 2.88 دلار است. با این حال، بعید است که این ارز بتواند مستقیم به سمت این هدف حرکت کند، زیرا خرس ها احتمالاً در حدود تراز 2.47 دلار و رکورد قبلی قیمت، مقاومت سختی از خود نشان می دهند.

2 میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به کاهش کرده و RSI دقیقاً زیر نقطه میانی واقع است و این احتمال سقوط تا خط مثلث را نشان می دهد. شکست قیمت در زیر این حمایت مهم، این روند صعودی را باطل کرده و می تواند منجر به افت قیمت تا مرز 1.36 دلار و سپس 1 دلار شود.

SOL / USDT

خرس ها تلاش می کنند تا رالی امداد Solana (SOL) را در سطح 61.8٪ اصلاح فیبوناچی در سطح قیمتی 43.38 دلار متوقف کنند. با این حال ، فروشندگان نتوانسته اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (36.39 دلار) برسانند ، که نشان می دهد احساس بازار مثبت شده است.

 نمودار روزانه SOL / USDT
نمودار روزانه SOL / USDT

جفت ارز SOL / USDT در 4 ژوئن (14 خرداد) از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگشت و دیروز SMA 50 روزه (39.42 دلار) را بازپس گرفت. این نشان می دهد که گاوها منتظر اصلاح عمیق تری برای خرید نیستند.

اگر خریداران موفق شوند قیمت سولانا را به سطوحی بالاتر از 43.38 دلار برسانند، نشان دهنده پایان روند نزولی آن خواهد بود. پس از آن، این جفت ارز می تواند سطح اصلاحی 78.6٪ فیبوناچی در تراز 49.97 دلار و سپس بالاترین سطح خود در تراز 58.38 را تاچ کند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه در حال افزایش بوده و RSI در قلمرو مثبت قرار دارد. این واقعیت نشان دهنده برتری خریداران در شرایط کنونی می باشد.

اگر قیمت کاهش یافته و به زیر خط روند نزولی برسد ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. سپس این جفت ارز می تواند تا 25.58 دلار و بعداً به 21 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته SOL / USDT
نمودار 4 ساعته SOL / USDT

میانگین متحرک در نمودار 4 ساعته افزایش یافته است و RSI در منطقه مثبت معامله می شود که نشان می دهد گاوها دوباره در حال بازگشت هستند. اگر خریداران موفق شوند قیمت را به بالای 43.38 دلار برسانند، مومنتوم این حرکت صعودی احتمالاً افزایش می یابد.

برعکس ، اگر قیمت کاهش یابد و 20-EMA را بشکند، نشان می دهد که اکنون عرضه بیش از تقاضا است. در چنین شرایطی، این جفت ارز می تواند به 50-SMA و سپس به خط روند نزولی برسد. شکست قیمت زیر خط روند نشان دهنده بازگشت خرس ها به بازی است.

THETA / USDT

تتا (THETA) در یک کانال نزولی در حال ترید شدن است. گاوها تلاش کردند روزهای 4 و 5 ژوئن (14 و 15 خرداد) قیمت را از خط مقاومت کانال بالاتر برده و در ان سطح حفظ کنند، اما موفق به انجام این کار نشدند. این نشان می دهد که خرس ها با قدرت از این مقاومت دفاع می کنند.

نمودار روزانه THETA / USDT
نمودار روزانه THETA / USDT

با این حال ، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (8/19 دلار) شروع به افزایش کرده و RSI در قلمرو مثبت قرار دارد و این نشان می دهد که گاوها یک مزیت جزئی دارند. اگر جفت THETA / USDT از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد ، خریداران یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را بالاتر از کانال سوق دهند.

اگر آنها موفق شوند ، نشان می دهد روند نزولی پایان یافته است. این جفت ارز می تواند یک حرکت صعودی را به $ 13 و بعداً به بالاترین قیمت خود در $ 15.88 برساند. اگر خرس ها غرق شوند و قیمت را زیر 20 هفته میانگین متحرک نمایی حفظ کنند ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی می تواند به 6 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته THETA / USDT
نمودار 4 ساعته THETA / USDT

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در دو نوبت از خط مقاومت کانال کاهش یافته است. با این وجود ، خرس ها نتوانسته اند قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (8.19 دلار) بکشانند و این می تواند نشان دهنده تقاضا در سطوح پایین تر قیمت باشد.

اگر جفت ارز THETA / USDT از سطح فعلی عقب نشینی کند ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند قیمت را از بالای کانال بالا ببرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود.
از طرف دیگر ، اگر قیمت زیر 20-EMA شکسته شود ، این جفت ارز می تواند تا 50-SMA پایین بیاید. وقفه ای در زیر این حمایت ، نشان دهنده آغاز یک اصلاح عمیق تر خواهد بود.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =