افزایش 77 درصدی کارمزد تراکنش با افزایش قیمت اتریوم

افزایش 77 درصدی کارمزد تراکنش همزمان با افزایش 31 درصدی قیمت اتریوم

اتریوم (ETH) ، دومین ارز دیجیتال بزرگ بازار ، روز جمعه از 2000 دلار گذشت و به بالاترین سطح تاریخی خود رسید.

در حالی که بهای اتریوم با 31 درصد افزایش از 2000 دلار عبور کرد ، کارمزدهای شبکه اتریوم نیز رشد قابل توجهی را شاهد بود، زیرا در راستای افزایش 31 درصدی قیمت اتر،هزینه استفاده از بلاکچین در طی چند روز گذشته 77 درصد افزایش یافته است.

اتر در هشت روز از 9 روز گذشته کندل های سبزی را ثبت کرد ، زیرا قیمت این رمزارز از پایین ترین قیمت 1530 دلار در 26 مارس به ارزش 2،009 دلار افزایش پیدا کرد.

با توجه به داده های سایت Bitinfocharts.com ، هزینه معاملات به طور خلاصه در همان بازه زمانی 77 درصد افزایش یافت ، زیرا متوسط هزینه معامله در Ethereum از 12.96 دلار به 22.97 دلار افزایش یافت.
ارقام متوسط هزینه ها معمولاً تصویری نادرست از کارمزدهایی که اغلب در زنجیره پرداخت می شوند را به دلیل هزینه های زیاد با ارزش نشان می دهند. کارمزد معاملات میانه، در هفته گذشته نیز افزایش یافت و 91٪ از 6.66 دلار به 12.74 دلار رسید.

مقدار هزینه های تراکنش که برای زنجیره های معروف مانند اتریوم و بیت کوین انجام می شود در حال حاضر مناسب نیستند با توجه به این نکته ، توسعه دهندگان EIP-1559 را ارائه داده اند ، یک پیشنهاد برای بهبود اتریوم که نحوه محاسبه هزینه ها در بلاکچین را اصلاح می کند. وقتی این نسخه در ژوئیه آینده به روز شود ، هزینه های معامله به صورت الگوریتمی به صورت پویا تنظیم می شود. یک جنبه تورم به طور همزمان با رمزگذاری اتریوم ارائه می شود ، و بخشی از هزینه شبکه قرار است پس از هر معامله از بین برود.

در بلند مدت ، اتریوم قرار است به یک الگوریتم اجماع اثبات سهام بپردازد ، که سیستم اثبات کار فعلی را به طور کامل رها خواهد کرد. در زنجیره بلوکی PoS ، دارندگان سکه برای اطمینان از شبکه در ازای دریافت درآمد منفعل ، سکه می گیرند ، در مقابل اینکه ماینرها برای دستیابی به جوایز بلوکی ، از قدرت محاسبات کمک می کنند. الگوریتم اجماع جدید به عنوان بخشی از ارتقا ongoing مداوم Ethereum به Eth2 در حال اجرا است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یازده =