استیبل کوین Acala

Acala مقدار 2.9 میلیارد دلار استیبل کوین را بازیابی کرد

Acala، یک پروژه پاراچین در Polkadot، می گوید که حدود 2.97 میلیارد را از 16 آدرسی که در یک حادثه امنیتی یکشنبه گذشته 3 میلیارد دلار آکالا (aUSD) استخراج کرده بودند، بازیابی کرده است.

این حادثه به دلیل خطای کد در یکی از قرارداد های هوشمند Acala رخ داد که مخزن نقدینگی iBTC/aUSD را مدیریت می کرد. این خطا به برخی از ارائه دهندگان نقدینگی Acala اجازه داد تا استیبل کوین اصلی خود را ضرب کنند و به طور نا مشروع آنها را تحت کنترل خود قرار دهند.

به گفته تیم، 99٪ از این ضربه های خطا در آدرس های شبکه Acala باقی مانده اند. این تیم زنجیره Acala را متوقف کرد و توانست آدرس‌ هایی را که دارای استیبل کوین ضرب شده بودند مسدود کند.

پس از قرار دادن شبکه در حالت تعمیر و نگهداری در روز دوشنبه، تیم توانست 1.292 میلیارد دلار آمریکا را بازیابی کند. این مبلغ در پی تصویب سریع یک رأی حکومتی سوزانده شد.

در آخرین به روز رسانی خود، تیم 1.682 میلیارد دلار دیگر را بازیابی کرده است که مجموع بازیابی شده را به 2.974 میلیارد دلار افزایش داده است. انتظار می‌رود این مبلغ اضافی 1.682 میلیارد دلاری نیز قبل از اینکه تیم شبکه خود را بازسازی کند، سوزانده شود. در همین حال، 48 میلیون دلار آمریکا هنوز بازیابی نشده است، که شامل aUSD ضرب شده است که مبادله شده و به سایر بلاک چین ها منتقل شده است.

این حادثه باعث نوسانات فوق العاده ای در قیمت دلار آمریکا شد. به طور لحظه ای به کمتر از 0.01 سقوط کرد و بیش از 99 درصد از ارزش خود را در روز یکشنبه از دست داد. استیبل کوین از آن زمان بهبود یافته است و در زمان نگارش این مقاله با قیمت 0.90 دلار تغییر می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *