ممنوعیت معامله تعدادی از توکن‌ها در تایلند

ممنوعیت معامله برخی از توکن ها در تایلند

ممنوعیت معامله تعدادی از توکن‌ها از جمله NFTs در تایلند

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند مقرراتی را وضع کرده که به موجب آن صرافی‌های رمزارزها در این کشور از لیست کردن 4 نوع از توکن‌ها منع شده‌اند و یک ماه فرصت دارند تا ضوابط خود را به منظور تطبیق با این مقررات به روز رسانی نمایند.

به گفته دبیر این کمیته تمامی مقررات، الزامات و فرآیندهای تجارت دارایی‌های دیجیتال که در این دستورالعمل ذکر شده‌اند لازم الاجرا بوده و معامله توکن‌های meme-based، طرفداری (fan-based)، غیرمثلی (NFTs) و صرافی‌ها (Exchang-issued) ممنوع می‌باشد. این کمیته تصمیم خود را بدین صورت شرح می‌دهد که رمزارزها بایستی کاملا مطابق با وایت پیپر و مقررات دارایی‌های دیجیتال فعالیت کنند، در غیر این صورت آن توکن باید از فهرست صرافی حذف شود.

دولت تایلند اخیرا مقررات سخت‌گیرانه‌ای را برای معامله‌گران و شرکت‌های رمزارز وضع کرده که بعضا با مخالفت شدید کاربران همراه بوده است. با توجه به متوسط درآمد 32 هزار دلاری از سرمایه‌گذاری در بازار ارزهای رمزنگاری شده، سرمایه‌گذاران و کاربران به حضور در دوره‌های آموزشی تشویق شده‌اند تا از میزان دانش آن‌ها اطمینان حاصل گردد. این کشور همچنین در رابطه با احراز هویت کاربران صرافی‌ها (KYC) نیز سخت‌گیری‌های شدیدی را از ماه فوریه سال جاری اعمال کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =