طرح مالیاتی بایدن فقط شامل 0.3 درصد ثروتمندان است

طرح مالیاتی بایدن فقط شامل 0.3 درصد ثروتمندان است

طرح مالیاتی بایدن فقط شامل حال 0.3 درصد ثروتمندان است

به دنبال افت شدید در بازار رمزارزها در میان گزارشات طرح افزایش مالیات بر سود سرمایه، یکی از مقامات دولت بایدن گفت این طرح فقط شامل حال افراد “بسیار بسیار ثروتمند” می شود. این مقام ارشد دولت بایدن ادعا کرد که فقط 0.3 درصد از مودیان مالیات در ایالات متحده، مشمول این طرح مالیاتی جدید خواهند شد.

طبق طرح مالیاتی بایدن، نرخ مالیات بر سود سرمایه برای افراد ثروتمند از نرخ پایه فعلی 20 درصد به 39.6 درصد افزایش می یابد، و برای کسانی که درآمد 1 میلیون دلار یا بیشتر دارند، نرخ جدید به 43.4 درصد می رسد. این مقام آگاه خاطرنشان کرده است که طرح جدید با مواضع کمپین انتخاباتی بایدن مطابقت دارد.

بازار رمزارزها و بازار سهام ایالات متحده پس از اعلام طرح مالیاتی بایدن، در میان افزایش گمانه زنی ها و عدم اطمینان و شک، مبنی بر فروش سرمایه گذاران قبل از تصویب نرخ مالیات بالاتر، افت شدیدی را تجربه کردند. بیتکوین با فشار فروش زیادی روبرو شد و منجر به افت قیمت آن به زیر سطح حمایت 50000 در روز جمعه شد و به پایین ترین سطح 47000 دلار رسید.

برخی از سرمایه گذاران، از جمله تیم دراپر، از طرح مالیاتی جدید انتقاد کرده اند. دراپر که یکی از برجسته ترین طرفداران ارزهای رمزنگاری شده است، اینگونه استدلال می کند که آمریکا با 43.4٪ مالیات بر سود سرمایه با دست خود گور خود را می کند. احتساب 56.4٪ مالیات در کالیفرنیا ، “منجر به مرگ کارآفرینی می شود.” به گفته این سرمایه گذار، بیت کوین می تواند به طور بالقوه به مکانی امن برای سرمایه گذاران نگران تبدیل شود.

دراپر روز پنجشنبه در توئیتی نوشت: ” راه فرار مالیاتی از این دولت بیت کوین است.”

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + 9 =