گذشتن ارزش بازار بیت کوین از 80 مارکت کپ نقره

گذشتن ارزش بازار بیت کوین از 80 مارکت کپ نقره

بیت کوین به روند خود در جهت جایگزینی فلزات گرانبها با عبور از 80 درصد ارزش بازار نقره با فاصله کمی از این فلز ادامه می دهد.

براساس اطلاعات منتشر شده از سایت CompaniesMarketCap، ارزش بازار بیت کوین برابر با 1.112 تریلیون دلار است، در حالی که نقره ارزش بازاری بالغ بر 1.384 تریلیون دلار دارد که نشان دهنده ی 80.43 درصد از ارزش بازار این فلز ارزشمند می باشد.

این نقطه عطف پس از آن اتفاق می افتد که بیت کوین در تاریخ 10 آوریل به قیمت 61،222 دلار رسید و بالاترین سطح قیمت در دو هفته گذشته را ثبت کرد، و هم اکنون با قیمت 59،873 دلار معامله می شود.

Silver and bitcoin market cap
Silver and bitcoin market cap

در میان افزایش قیمت آخر هفته ، بحث هایی در مورد بیت کوین که همزمان با عرضه محدودی روبرو می شود به وجود آمده است.

با افزایش قیمت بیت کوین و رسیدن به بخشی ارزش بازار نقره سرمایه گذاران همچنان به تحلیل پایداری بلند مدت دارایی ها می پردازند و اینکه آیا درنهایت به یک ذخیره بزرگ تبدیل می شود یا خیر.

برابری با بیش از سه چهارم ارزش کل بازار نقره ، این یک موفقیت بزرگ برای بیت کوین است، زیرا تنها حدود 12 سال از پیدایش بیت کوین گذشته است. از طرف دیگر ، نقره از دیرباز وجود داشته است. این نشان می دهد که بیت کوین در نهایت ممکن است به زودی از نقره پیشی بگیرد و تمرکز خود را بر روی طلا بگذارد.

افزایش ارزش بیت کوین عمدتا به دلیل سرمایه گذاری اخیر 1.5 میلیارد دلاری توسط شرکت تولید کننده وسایل نقلیه الکتریکی تسلا است. به طور همزمان ، ورود سایر موسسات سرمایه گذاری و شرکت های بزرگ مانند: PayPal (NASDAQ: PYPL) و Visa (NYSE: V) نیز به این امر کمک کرده است ، تحلیلگران امیدوارند که این دارایی دیگر با ناپایداری بالا همراه نباشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − یک =