بیت کوین ممکن است سطح 30 هزار دلار را از دست بدهد

بیت کوین ممکن است سطح 30 هزار دلار را از دست بدهد

به گفته تحلیلگران ، بیت کوین در صورت ذخیره سهام ممکن است سطح قیمت 30K دلار را از دست بدهد

 خطرات ریزش قیمت BTC نیز به دلیل جهش اخیر دلار افزایش یافته است.  آخرین بار این اتفاق در مارس 2020 افتاد. در آن زمان ، احتمال شیوع سریع ویروس کرونا منجر به قفل اقتصادی در کشورهای توسعه یافته و در حال ظهور شد. به نوبه خود سهام جهانی به طور همزمان سقوط کرد و بیت کوین تنها در مدت دو روز نیمی از ارزش خود را از دست داد.

 بانک مرکزی ایالات متحده روز چهارشنبه اعلام کرد که یک سال زودتر از زمان برنامه ریزی شده شروع به افزایش نرخ بهره میکند. پایین بودن نرخ بهره باعث شد بیت کوین و بازار سهام ایالات متحده از خواب بی رونق خارج شوند. با توجه به افزایش نرخ وام دهی به محدوده 0٪ -0.25٪ ، بیت کوین از 38858 دلار در مارس 2020 به تقریبا 65،000 دلار در آوریل 2021 رسید.

در همین حال ، روز چهارشنبه شاخص دلار آمریكا به بالاترین سطح در دو ماه گذشته صعود كرد ، و این نشان دهنده اشتیاق مجدد دلار برای بازارهای جهانی است.

ویلی وو ، تحلیلگر مشهور زنجیره ای روز جمعه گفت که سقوط بازار سهام همراه با افزایش دلار می تواند احتمال ریزش بیت کوین را افزایش دهد.

 مایکل بوری ، رئیس مدیریت دارایی Scion ، همچنین زنگ خطر سقوط قریب الوقوع بیت کوین و بازار سهام را به صدا درآورد و افزود که وقتی بازارهای رمزنگاری از تریلیون دلار سقوط می کنند ، یا وقتی سهام ها از میلیارد دلار سقوط می کند ، ضررهای سنگینی ایجاد می شود .

برخی از امید ها به رشد قیمت

 به دور از ریزش قیمت ، پذیرش بیت کوین همچنان در حال رشد است. روز جمعه ، CNBC گزارش داد كه گلدمن ساكس معامله بیت کوین فیوچرز را با Galaxy Digital ، یك بانك بازرگان رمزنگاری به ریاست مایك نووگراتز ، سرمایه دار بزرگ صندوق هج ، آغاز كرده است. پیش از این ، موسسات مهم مالی و بانکی ، از جمله مورگان استنلی ، پی پال و بانک نیویورک ملون ، خدمات مجهز به رمزنگاری را برای مشتریان خود راه اندازی کرده بودند.

 آیا بیت کوین در بازار خرسی است؟

 وو در این باره گفت، که قبول بیت کوین و پذیرفتن آن علی رغم افت قیمت اخیر همچنان ادامه دار به نظر می رسد. این تحلیلگر نشان داد که تعداد کاربران و تزریق سرمایه به بیت کوین همچنان درحال رشد است.

 وی همچنین اشاره کرد که ریزش اخیر بیت کوین فقط BTC را از دست سرمایه گذاران ضعیف به دست سرمایه گذاران قوی منتقل می کند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه − 3 =