چکیده کنفرانس مجازی بیت کوین

چکیده کنفرانس مجازی بیت کوین

چکیده کنفرانس مجازی بیت کوین با حضور  ایلان ماسک و جک دورسی:

مطمئناً  صحبت هایی که در این مناظره مطرح شده هم بر روی روند حرکتی بیت کوین در حال حاظر و هم دیدگاه یک جامعه اکثریتی روی این حوزه تایر میزاره حالا چه از جنبه منفی و چه از جنبه مثبت. صحبت های مثبت این افراد می تونه جهت گیری مثبت به مارکت بده و صحبت های منفی جهت گیری منفی، دلیلشم واضح و مشخصه، چون این افراد غول های این زمینه هستن و اگر تاییدش کنن خیلی از افراد عامه هم بهش اعتماد می کنن و اگر تاییدش نکنن نه تنها افراد عامه وارد نمیشن بلکه کسایی که بودن هم به ارامی از بازار خارج میشن و این وحشتناکه.

کتی وود: اولین بار چیزی که منو جذب کرد این بود که یک سیستم اوپن سرس داریم و شفاف هستش. ایده جالبی می تونه باشه و از شم اقتصادیم استفاده کردم. در سال ۲۰۱۴ بود که شروع کردم خوندن و نوشتن درباره بیت کوین و بعد دیدم این سیستم مالی که بوجود اورده کل زندگیم منتظر این سیستم مالی بودم و رسالت خودم می دونم که سو برداشت درباره بیت کوینو از بین ببرم:

ایلان ماسک: از زمان پی پال باهاش اشنا شدم و شناختمش به هر حال وقتی به بیت کوین نگاه می کنیم یک سیستم مالی داریم که ناهمگون و غیر متمرکزه. و مشکلی که سیستم های مالی قبلی داشتن سرعت تراکنش خیلی پایین بود این در حالیه که سرعت بیت کوین بالاست. همچنین بیت کوین از بابت امنیت خیال خیلیارو راحت می کنه. اشتباه نکنید بیت کوینم مشکلات زیادی داره و باید رفعش کنیم البته اگه می خواهیم بیت کوین رو به عنوان یک نظام مالی جدید اعلام کنیم. بحث مصرف انرژی که برای بیت کوین وجود داره که باید منبع انرژیشو درست کنیم. بله خودم بیت کوین، اتریوم و دوج دارم و در سیستم تسلا هم از ارزهای دیجیتال حمایت می کنیم چون باور داریم آینده ما هستند.

جک دورسی: از سال ۲۰۰۸ دراین جریان ها بودم و به نظرم بیت کوین باید وارد پی پال بشه. و بحث هایی که ایلان مطرح کرد درسته واقعا نظام مالی که ویزا و مستر کارد روش درست شده بود با طبیعت بیت کوین متفاوته و بیت کوین نظام مالی خیلی یکپارچه ای تر هست. و خیلی صادقانه بگم از زمان اینترنت به این فکر بودیم که ماها باید برای این دنیای اینترنت یک نظام مالی یکدست و یکپارچه داشته باشیم و بیت کوین تماما پاسخگوست.

مجری: جک تو گفتی بیت کوین همه چیو عوض می کنه منظورت چی بود؟

جک دورسی: منظور من این بود که از زمان پیدایش خزانه ملی امریکا به هر حال یک نظام مالی داشتیم که پول دست اورگان ها و سیستم های خاصی بوده اما بیت کوین باعث شده که این قدرت بین همه پخش بشه و همه بتونن وارد این بازی بشن.
در نظر بگیرید که دنیا کلا به سمت پرداخت اینترنتی میره و معنی نداره پول فیات و باید یک نظام مالی باشه که با این سیستم همخونی داشته باشه.

مجری: خانم کتی وود نظرت درباره محدود بودن بیت کوین به ۲۱ میلیون واحده و این غیرقابل تغییره چیه؟

کت وود: این محدود بودن بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد در واقع داره اهرم ارزش رو در بازار بیت کوین بازی می کنه و باعث میشه که بیت کوین در بازار ارزش مشخصی داشته باشه و به یک نوعی افسار گسیخته نباشه و قابل کنترل باشه
پس این بیت کوین چقدر قابلیت رشد داره؟ اقتصاد امریکا ۸ میلیارد دلار ظرفیت و قابلیت داره و تصور کنید حالا بینت کوین چقدر قابلیت داره
قدرت خرید خیلی مهمه و سر کرونا قدرت خرید مردم خیلی پایین اومده و بیت کوین این قابلیت رو داره که قدرت خرید رو به مردم برگردونه و بحث تورم هست که با بیت کوین میشه تورم کنترل بشه و این محدود بودن بیت کوین به ۲۱ میلیون واحد هم خودش یک ضد تورم برای بیت کوین می سازه.

مجری: چرا با این همه قابلیت خوب دولت ها و سیاستمداران ازش حمایت نمی کنند؟

جک دورسی: مشخصه. تمام دولت ها دارند نقش دلال بازی می کنند و یک سیستم مالی کثیف دارند بعد یک نظام مالی شفاف وارد کار میشه چرا نباید مخالفت کنند؟ و تمامی این مخالف ها در ظاهر قضیست و در پشت پرده همین افراد خیلی زودتر از من و شما وارد بازی شده اند.

مجری: ایلان درمورد صحبتای جک دورسی که بیت کوین میتونه جایگزین خوبی برای پول بشه یا نه نظرت رو بگو!

ایلان ماسک: خیلی کشورهای کوچیک با کوچکترین تورم نابود میشن. بیت کوین باید اول در اونجا باب بشه اما در لایه دوم شرکت ها هستن و نمیخوام تبلیغ دوج کنم و به نظرم شرکت ها بعد کشورهای کوچک باید وارد بشن و سرمایه گذاری کنند نه تنها در بیت کوین بلکه در کل کریپتو.

بحث بحثه هزینست بیت کوین کاری که می کنه اینکه تراکنش های مالیو با هزینه کمتر انحام میده و باعث رشد اقتصادی کشورها میشه و برای بسیاری از کشورها جذاب تره. این قوانین و محدودیت های دولت ها باعث شده امنیت شبکه بره بالا ولی سوددهی کم بشه نباید انقدر دولت ها روی سیستم غیرمتمرکز خودشون تمرکز کنند و باعث بشن قیمت پایین بمونه اطمینان دارم با غیرمتمرکز کردن سیستم بیت کوین روند رو به رشد بیت کوینو می بینیم
ایده ای دارم اینکه سیستم های موشکی فضانوردی تولید گرمای زیادی می کنند و چرا استخراج بیت کوینو با اون لینک نمی زنید؟ برد برد میشه هم برای صنعت کریپتو هم برای اکتشافات.
در ضمن برای توییت هام راجه به دوج من عاشق سگ هستم و برای همین طرفدار میم ها هستم و می بینمش خوشحال میشم و می خندم و درباره دوج کوین همینقدر رمزالود بگم که اون چیزی که طعنه امیز فکر می کنید درباره دوج کوین همون براش اتفاق میفته و سوپرایز نشید اگه دوج به یکی از رمزهای برتر تبدیل بشه.

مجری: جک نظرت درباره حرفای ایلان چیه؟ که دوج می تونه جای بیت کوین رو بگیره؟

جک دورسی: من عاشق بیت کوینم چون هر چی می خوره زمین بلند میشه و من عاشق این خصوصیتشم اما بعضی ارزهای کوچک بازار مثل دوج کوین این قابلیت هارو ندارن. و ایلان بالاخره تسلا قبول می کنه بیت کوین رو یا نه؟

ایلان ماسک: ما هنوزم سر حرفمون هستیم، در واقع من پرداخت بیت کوین رو متوقف نکردم به کل. تنها یک استاپ زدم تا یک روش خوب برای مشکلات زیست محیطی بیت کوین پیدا کنیم چون تسلا تماما به دنبال انرژی پاکه. انرژی خورشید و باد به نسبت برای قدرت هش ریت شبکه پایین هستن و جوابگو نیستن. نظر من انرژی هسته ای در این زمینه بود که می تونه با هزینه کمتر و کارایی بیشتر نتیجه بده.

مجری: تو گفته بودی بیت کوین می تونه مشوق خوبی براشه برای انرژی های قابل بازیافت نظرت چیه جک؟

جک دورسی: صددرصد کاملا موافقم که استخراج بیت کوین با انرژی پاک کار عاقلانه ایه و حتی از اون زیباتر ما می تونیم با انرژی مواد بازیافتی بیت کوین استخراج کنیم و این بازهم برد برد میشه.

کتی وود: ما یک شاخصی داریم به اسم ESG یا همون محیط زیست، جامعه و دولت ها و باید ببینیم وقتی چیز جدیدی وارد میشه چه رابطه ای با این ۳ مورد داره. خب بیت کوین شاخ به شاخ شده با نظام مالی فاسد دولت ها، یک رابطه جذاب و زیبا هم با اجتماع برقرار کرده و بحث استخراجشم چه خوب چه باد رابطه ای با محیط زیست برقرار کرده.

ایلان ماسک: کلید خصوصی خیلی مهمه و مزیت ارزهای دیجیتال و بیت کوین کلید خصوصی اون هاست

مجری: ایلان تو و توییت هات خیلی تاثیرگذارید نظرت چیه؟

ایلان ماسک: ما باید چیزی که خوبرو بگیم چه دوج باشه چه اتریوم و چه بیت کوین و کلا کریپتو اینده ماست.

کتی وود: شکوفایی اقتصادی زمانی اتفاق نمیفته که دیوار می کشن و دولت ها محدودیت میزارن و قوانین میزارن و بیت کوین به نظر من در قرن ۲۱ ام بهترین حرکت بوده برای از بین بردن این محدودیت ها و سرانجام شکوفایی اقتصادی

مجری: ایلان نظر تو راجع به رشد اقتصادی بیت کوین چیه؟

ایلان ماسک: اره به نظر من اسکناس بیت کوین بزنیم من کاملا موافق هستم.

مجری: آیا سیستم بیت کوین درست طراحی شده جک؟

جک دورسی: به زیابیی طراحی شده و هر چی تمرکز بیشتری میزاریم برای استخراج بیت کوین نتیجه بهتری میده و کسایی که طراحیش کردن نابغه بودن

مجری: به نظر شما بیت کوین چطوری می تونه دنیای بهتری برای ما بسازه؟

ایلان ماسک:  امید من اینکه بیت کوین سیستم اطلاعاتی ومالی که ما اسمشو گذاشتیم پول رو تغییر بده.

کتی: با ایلان موافقم و پول یک سیستم اطلاعاتیه این نظام دیگه از لحاظ ESG جواب نمیده و منسوخ شده پس بیت کوین باید جاشو بگیره.

خلاصه و جمع بندی:

سعی کردیم تا به صورت کامل این مناظررو بررسی کنیم و صحبت های این این افراد تاثیر گذار در بازار ارزهای دیجیتال رو پوشش بدیم. نظر کلی این افراد درباره بیت کوین کاملا مثبت بود، درباره شبکه بلاکچین بیت کوین تماما مثبت بود، درباره آینده بیت کوین وحشتناک مثبت بود، درباره شرایط فعلی بیت کوین طبیعی بود اینو جزوی از چرخه حرکت های بیت می دونند. نگرششون به بیت کوین به عنوان یک ارزش و دارایی کاملا مثبت بود، نگرششون به بیت کوین به عنوان نظام مالی جدید مثبت بود و در آخر تنها مبحثی که حتی نیاز به بحث بیشتر داشت استخراج بیت کوین و جایگزین کردن انرژی پاک به جای انرژی سوخت های فسیلی برای بیت کوین بود. در واقع اگر بیت کوین بتونه مشکل انرژی استخراجشو حل کنه هیچ مانعی نداره و دیگه هیچکس نمی تونه نکته منفی درباره بیت کوین بگه چون این کوین با ارزش از نظر بزرگان این حوزه به عنوان آینده بشریت نام برده شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 3 =