بیت کوین به گوگل کریپتو تبدیل خواهد شد

بیتکوین به گوگل کریپتو تبدیل خواهد شد

بیت کوین در حال نزدیک شدن به ارزش بازار گوگل است ، اما چرا این روند مهمی برای مشاهده است؟

هولگر زشاپیتز( Holger Zschaepitz)، تحلیل‌گر بازار در شرکت ولت، تأکید کرد که بیتکوین در حال تبدیل شدن به گوگل کریپتو است. وی نزدیک ‌شدن ارزش بازار بیتکوین به شرکت گوگل را یکی از دلایل این امر قلمداد کرده است. در حال حاضر، ارزش بازار بیتکوین در حدود 1.12 تریلیون دلار است، در حالیکه ارزش بازار گوگل حدود 1.5 تریلیون دلار است.

شباهت بین بیت کوین و گوگل چیست؟

شباهت بین بیتکوین و گوگل که زشاپیتز به آن اشاره کرد این است که هر دو در بخشهای مربوطه خود تسلط دارند. بیتکوین با داشتن بیش از 51٪ از ارزش بازار جهانی رمزارزها، قوی ترین تأثیر را در بازار رمزارزها دارد. به همین ترتیب، گوگل نیز بر بازار موتورهای جستجو تسلط دارد و با مالکیت یوتیوب، سهم گسترده ای در بخش اشتراک ویدیو دارد.

B itcoin vs. Google market cap
Bitcoin vs. Google market cap

این که آیا تسلط بیت کوین بر بازار ارزهای رمزنگاری شده در درازمدت پایدار خواهد بود ، به دلیل افزایش ارزش گذاری شبکه های بلاکچین اتروم و لایه یک ، هنوز به صورت یک سوال باقی مانده است.

با این حال ، تفاوت عمده بین بیت کوین و بقیه بازار این است که تقاضای نهادی مشخصی برای BTC به عنوان سرمایه ای با ارزش به دلیل قدرت محاسباتی بی نظیر شبکه بلاک چین و در نتیجه امنیت و اعتماد آن وجود دارد.

از این رو ، سرمایه گذاران به طور کلی بیت کوین را به عنوان یک مانع در برابر تورم می دانند و آن را به عنوان سرمایه گذاری ارزشمنذ قلمداد می کنند.

در ژانویه ، استراتژیست های JPMorgan نوشتند که بیت کوین می تواند تا 146،000 دلار افزایش یابد زیرا در برابر طلا به عنوان ذخیره ارزش رقابت می کند.

این استراتژیست ها در ادامه افزودند:

“این روند صعودی بلندمدت براساس یکسان سازی سقف بازار بیت کوین به طلا برای اهداف سرمایه گذاری منوط به نوسانات همگرایی بیت کوین به طلا در بلند مدت است. دلیل آن این است که ، برای بیشتر سرمایه گذاران سازمانی ، نوسانات هر کلاس از نظر مدیریت ریسک نمونه کارها مهم است و هر چه نوسانات یک کلاس دارایی بیشتر باشد ، ریسک سرمایه مصرف شده توسط این کلاس دارایی بالاتر است. “

موسسات مالی سنتی همچنین به اهمیت اثر شبکه بیت کوین و تسلط آن بر بازار رمزنگاری به عنوان سرمایه ای ارزش اعتراف می کنند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 5 =