Circle در سه ماه گذشته 9 میلیارد دلار حذف کرد

سوزاندن 9 میلیارد دلار USDC

Circle در سه ماه گذشته 9 میلیارد دلار حذف کرد

بر اساس داده ها، کل عرضه استیبل کوین USD Coin (USDC) از 55.55 میلیارد دلار به 46.57 میلیارد دلار در 90 روز گذشته کاهش یافته است.

این بدان معناست که Circle، سازنده USDC، حدود 9 میلیارد دلار از استیبل کوین را در این دوره سوزانده است.

این بالاترین حجم USDC است که توسط Circle در هر دوره 90 روزه تخریب شده است. همچنین شامل 1 میلیارد دلار است که در یک روز، اوایل اکتبر، از عرضه استیبل کوین در شبکه ترون حذف شد.

Circle زمانی USDC را می سوزاند که کاربر سکه را برای ارز فیات اساسی، معمولاً دلار آمریکا، که پشتوانه استیبل کوین است، بازخرید کند. این شرکت این کار را با ارسال توکن‌های بازخرید شده به آدرس رایت انجام می‌دهد و این سکه‌ها را برای همیشه از رکورد بلاک چین حذف می‌کند.

این افزایش در سوزاندن USDC با کاهش قابل توجه بازدهی ارائه شده توسط پلتفرم های اصلی DeFi به وام دهندگان استیبل کوین همزمان شده است. داده ها نشان می دهد که نرخ وام USDC در Compound و Aave از ابتدای سال بیش از 70٪ کاهش یافته است.

این کاهش بازدهی DeFi را به کمتر از آنچه در بازار مالی سنتی عرضه می‌شود، رساند، به‌ویژه که فدرال رزرو ایالات متحده نرخ وجوه خود را از 2.50 درصد به 3.25 درصد در ماه گذشته افزایش داد.

در حالی که عرضه USDC کاهش یافته است، عرضه Tether (USDT) در همان دوره افزایش یافته است. عرضه در گردش USDT از اوایل جولای بیش از 2 میلیارد دلار افزایش یافته است. تسلط تتر بر بازار استیبل کوین نیز به بالاترین سطح سه ماهه 45.9 درصد رسیده است.

Circle اخیراً برنامه‌هایی را برای بهبود توانایی کاربران برای تراکنش در USDC در چندین زنجیره اعلام کرده است. این شرکت قرار است پروتکلی را راه اندازی کند که به کاربران امکان می دهد USDC را در شبکه های پشتیبانی شده انتقال دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − سه =