کاهش ادامه دار یا آرامش قبل از طوفان

کاهش ادامه دار یا آرامش قبل از طوفان

بیت کوین هفته گذشته را با اوج قیمتی ۳۵,۱۲۸ دلار آغاز کرد و در ادامه تا کف قیمتی ۳۲,۲۲۷ دلار کاهش یافت. این شرایط احساس آرامش قبل از طوفان را ایجاد می‌کند، چراکه فعالیت‌هایی آرام و بی‌سروصدا در بازارهای آنی، مشتقات و شاخص‌های درون زنجیره‌ای دیده می‌شود.

گلاسنود در گزارش خود به نشانه‌های اولیه بازیابی هش ریت بیت کوین پس از ممنوع شدن استخراج در چین اشاره کرده است.

هش ریت بیت کوین که نشان‌دهنده کل قدرت پردازش اختصاص‌یافته به این شبکه است، تا حدودی خود را از کاهش ۵۵ درصدی اخیر بازیابی کرده و به سطح ۳۹ درصد رسانده است.

بازگشت سریع ماینر ها و هش ریت بیت  می‌تواند تا حدودی فشار فروش را از روی ماینرها بردارد؛ چراکه آنها می‌توانند بار دیگر سودآوری داشته باشند و نگران نقد کردن درآمدهای خود نباشند.

همچنین حجم موجودی بیت کوین ماینر ها با سرعت در حال افزایش است.

شاخص دیگری که احساسات بازار بیت کوین را نشان می‌دهد، این است که بیت کوین عمدتاً در صرافی‌ها سپرده‌گذاری شده و یا این‌که از آنها خارج می‌شود.

گلاسنود در گزارش خود نوشته است:

از ماه مه (اردیبهشت) با کاهش تقریباً ۵۰ درصدی قیمت، سیلی از بیت کوین‌ به صرافی‌ها واریز شده است. با توجه به میانگین متحرک ۱۴ روزه، در ۲ هفته گذشته شاهد روند مثبت بازگشت به جریان خروج از صرافی‌ها با نرخ حدود ۲,۰۰۰ بیت کوین در روز بودیم.

از آنجا که نوسانات قیمت بیت کوین در حال کاهش است، سرمایه‌گذاران بیشتری دارایی‌های خود را بدون ترس از فشار فروش از صرافی‌ها خارج می‌کنند. به این ترتیب تراکنش‌هایی که انجام می‌شوند در مقایسه با یک بازار صعودی حبابی، نشان‌دهنده نمونه‌ای هدفمندتر و منطقی‌تر هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهارده =