تحلیل کلی بازار رمزارزها (4 فروردین)

وضعیت بازار رمزارزها

چند روز گذشته برای ارز رمزنگاری شده برتر بازار، روزهای خوبی نبود. روز گذشته، پس از اینکه بیت کوین تراز 60000 دلاری را تاچ کرد و سپس در همین سطح ریجکت شد، تقریباً 7000 دلار از ارزش خود را از دست داد و زیر 53000 دلار قرار گرفت.

در 24 ساعت گذشته، با جهش BTC به نزدیک 56000 دلار، وضعیت تا حدودی مثبت تر به نظر می رسید. هرچند، خرس ها دوباره کنترل بازار را بدست گرفته و BTC را به پایین ترین سطح روزانه آن در تراز 53500 دلار رساندند.

تقریباً در همان زمان، ایلان ماسک اعلام کرد که این کمپانی سازنده خودروهای برقی رسماً پذیرش بیت کوین به عنوان وسیله پرداخت محصولات آن را آغاز کرده است. خبر مهمتر از آن این بود که وی خاطرنشان کرد که تمام BTC دریافتی “به صورت بیت کوین حفظ می شود و به ارز فیات تبدیل نمی شود.” پس از انتشار این خبر، این دارایی در عرض چند ساعت بیش از 2000 دلار جهش کرد و در حال حاضر بالای 56000 دلار قرار دارد.

تلاش آلتکوین ها برای بهبود

طی چند روز گذشته بخش زیادی از بازار آلتکوین ها نیز متحمل ضرر شدند. اتریوم از بالای 1800 دلار به حدود 1650 دلار کاهش یافت، اما دومین ارز بزرگ بازار از آن زمان تاکنون تاحدودی موفق به بازیابی سطوح قبلی شده و پس از افزایش جزئی، به بالای 1700 دلار بازگشته است.

دیروز بایننس کوین به زیر 250 دلار افت کرد و موقعیت خود را به عنوان سومین دارایی بزرگ بازار به تتر (USDT) واگذار کرد. هرچند اندکی جهش به BNB کمک کرد بار دیگر رتبه سوم بازار را با مارک قیمتی 260 دلار از آن خود کند.

Cardano (3٪) ، Polkadot (1.4٪) و Litecoin (5.5٪) نیز امروز به رنگ سبز هستند. در مقابل، ریپل (2-%) و توکن UNI (7-%) مقداری از ارزش خود را از دست داده اند. افت قیمت UNI تا حدی غیر منتظره بود زیرا صرافی غیرمتمرکز پشتیبان این ارز رمزگذاری، قبلاً خبر انتشار نسخه سوم (V3) این پلتفرم را منتشر کرده بود.

نگاهی کلی به وضعیت بازار امروز رمزارزها

در مقابل، توکن تتا با افزایش 26 درصدی بازهم چشمگیرترین عملکرد را بین ارزهای بزرگ بازار از خود نشان داد. به این ترتیب، این دارایی موقعیت خود در میان ده ارز برتر بازار را تثبیت کرده است، در حالی که چین لینک با 15 درصد کاهش از این گروه خارج شد.

Ankr (38%), Harmony (37%), MVL (32%), Curve DAO Token (30%), Theta Fuel (27%), Ontology (25%), Enjin Coin (21%), ICON (18%), PancakeSwap (15%) و Flow (13%) از دیگر ارزهایی هستند که امروز رشد دو رقمی داشته اند.

در نهایت، ارزش بازار رمزنگاری با 60 میلیارد دلار افزایش به بالاتر از 1.7 تریلیون دلار رسیده است.

منبع : cryptopotato

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =