تحلیل کلی بازار رمزارزها (1 خرداد)


تحلیل کلی بازار رزارزها، شنبه 1 خرداد

با وجود کاهش قیمت بیت کوین به 33،500 دلار، تسلط (dominance) بیت کوین به 45٪ افزایش یافته است. این در حالی است که افت قابل توجه قیمت ETH ، BNB ، ADA و دیگر کوین ها باعث این امر شده است.

با وجود هجوم اخبار منفی از هر جهت در هفته ای که گذشت، بیت کوین موفق به بازیابی ارزش ازدست رفته خود نشده است. تنها در 24 ساعت گذشته ، ارز رمزنگاری اولیه ، به دنبال مجموعه دیگری از FUD (عدم اطمینان و تردید) که از چین به گوش رسید تقریباً 10 هزار دلار کاهش یافت.

اکثر آلت کوین ها با افت دو رقمی قیمت مانند: ETH ، BNB ، ADA ، DOGE ، XRP و حتی وضعیت بدتری هم دارند.

چین بار دیگر باعث سقوط بازار شد

فروش گسترده ای که در طول هفته گذشته به راه افتاد، باعث ایجاد اختلالات اساسی در بازار شد و اینگونه BTC در عرض چند دقیقه 10000 دلار ارزش خود را از دست داد.

کمی پس از آنکه این دارایی اندکی از زیان های وارد شده را جبران کرد، اوضاع تاحدودی خوش بینانه تر به نظر می رسید. بعلاوه اینکه، بیت کوین پس از چند تلاش ناموفق برای ادامه روند صعودی خود، در حدود 40000 دلار آرام گرفته بود.

با این حال، چین تصمیم گرفت بار دیگر موضع منفی خود پیرامون فضای رمزنگاری را به جهانیان یادآور شود. شورای دولتی چین در آخرین گزارش خود، از سخت گیری های بیشتر در زمینه استخراج و معاملات BTC خبر داد.

همانند قبل، به دنبال انتشار این خبر، قیمت ارز رمزنگاری شده اول بازار بلافاصله سقوط کرد و از بالاترین نرخ روزانه 41800 دلار خود به 36500 دلار سقوط کرد. هرچند این دامپ 12 درصدی به اندازه کافی بد بود، اندکی بعد اوضاع بدتر شد و BTC تا زیر 34000 دلار پایین آمد .

علی رغم بازیابی چند هزار دلاری قیمت از آن زمان، بیت کوین در مقیاس 24 ساعته هنوز 9٪ کاهش را نشان می دهد. ولی در همین زمان، سرمایه بازار این ارز نسبت به بقیه بازار، 45٪ افزایش یافته است زیرا آلتکوین ها با افت قیمت شدیدتری روبرو شده اند.

BTC/USD
BTC/USD

بازارخونین آلت کوین ها

درست همانند گذشته، بی ثباتی در بازار بیت کوین با نوسانات بسیار شدیدتری در آلتکوین ها همراه شد. اتریوم اکنون 20٪ کاهش یافته و به 2250 دلار رسیده است. دومین ارز رمزنگاری شده بزرگ بازار در ساعات ابتدایی صبح امروز تراز زیر 2100 دلار را هم لمس کرد. بنابراین، اتر (ETH) اکنون با آخرین رکورد قیمتی خود تقریباً 50٪ فاصله دارد.

بایننس کوین (BNB) تراز 300 دلار را لمس کرد و علی رغم اندکی بهبود، این دارایی نسبت به دیروز هنوز 23٪ کاهش را نشان می دهد. Cardano (-16٪) ، Dogecoin (-15٪) ، Ripple (-23٪) ، Polkadot (-25٪) ، Bitcoin Cash (-22٪) ، Litecoin (-17٪) و Uniswap (-26٪) همگی امروز قرمز هستند.

 بررسی اجمالی بازار ارزهای رمزنگاری شده
بررسی اجمالی بازار ارزهای رمزنگاری شده

وضعیت آلت کوین های دارای ارزش بازار کمتر از این هم بدتر است. OKB با دامپ 40 درصدی، این روند نامطلوب را رهبری می کند. Huobi Token (-35%), Terra (-32%), Nexo (-32%), THORChain (-32%), Maker (-31%), Compound (-30%), SushiSwap (-30%), BakeryToken (-30%), Aave (-29%) و SHIBA INU (-27٪) فقط چند مورد دیگر از ریزش های دو رقمی امروز هستند.

به طور کلی، بازار رمزنگاری بیش از 250 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داد و به 1.5 تریلیون دلار کاهش یافت. این شاخص از زمان اوج خود در ماه مه حدود 1 تریلیون دلار ضرر کرده است.

منبع: cryptopotato

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =