تحلیل کلی بازار رمزارزها (8 خرداد)

  • تحلیل کلی بازار رمزارزها، شنبه 8 خرداد

در حالی که بیت کوین به سطح 35000 دلار کاهش یافت ، برخی از رمزارزهای مبتنی بر حفظ حریم خصوصی مانند ZEC ، DASH و XMR سودهای چشمگیری را به ثبت رسانده اند.

افزایش نوسانات بیت کوین در 24 ساعت گذشته با کاهش قیمت این رمزارز به پایین ترین سطح قیمتی طی پنج روز گذشته یعنی  زیر سطح 35000 دلار همراه بود. اکثر رمزارزها نیز افت های مشابهی را تجربه کرده و سلطه BTC در بازار را به بالای 43 درصد رساندند

افت بیت کوین به زیر 35 هزار دلار

ارز رمزنگاری شده اول بازار، پس از بازیابی زیان های شدیدی که اخیراً آن را به حدود 30000 دلار کشانده بود، برای چند روز متوالی در حال افزایش بود. این دارایی در چند مورد تراز 40000 دلار را به چالش کشید و حتی برای مدت کوتاهی موفق به عبور از این سطح شد.

با این حال ، خرس ها اجازه افزایش قیمت بیشتر نمی دهند و هر تلاشی را رد می کنند،  پس از آخرین مورد، بیت کوین با سرعت سقوطی چند هزار دلاری را تجربه کرد.

در ساعات بعدی با ادامه روند ریزشی BTC، وضعیت بدتر شد. این اتفاق منجر به سقوط قیمت بیت کوین تا پایین ترین سطح قیمت پنج روز اخیر آن یعنی زیر 35000 دلار (در Bitstamp) شد. هرچند، گاوها بار دیگر وارد عمل شدند و بیت کوین را به بالا سوق دادند و به موقعیت فعلی آن یعنی حدود 37000 دلار رساندند.

با این وجود ، گاوها در آن لحظه پا به میدان گذاشتند و بیت کوین را به سمت بالا سوق دادند و به موقعیت فعلی خود یعنی حدود 37000 دلار رساند.

BTC/USD
BTC/USD

رشد رمزارزهای حریم خصوصی

بیشتر سکه های جایگزین نیز در 24 ساعت گذشته مشابه رهبر خود(بیت کوین) با مشکل روبرو شدند. اتریوم به حدود 2300 دلار کاهش یافت اما از آن زمان به بعد تقریبا 200 دلاربه ارزش آن اضافه شده است و در حال حاضر بالای 2500 دلار معامله می شود.

بایننس کوین نیز پس از سقوط تا 310 دلار به بالای 340 دلار بازگشته است. بقیه آلت کوین های دارای ارزش بازار بیشتر مانند کاردانو (1%)، ریپل (2.7%)، یونی سوآپ (5%)، بیت کوین کش (4%) چین لینک (4%) و لایت کوین (3.5%)، نیز عملکرد مشابهی داشته اند، به طوریکه در مقیاس 24 ساعته ، بیشتر آنها به رنگ سبز هستند.

بررسی اجمالی بازار ارزهای رمزنگاری شده
بررسی اجمالی بازار ارزهای رمزنگاری شده

 

جالب است که سکه های به اصطلاح حریم خصوصی در 24 ساعت گذشته افزایش چشمگیری داشته اند:

مونرو (XMR) با 20 درصد رشد به 300 دلار نزدیک شده است؛ درحالیکه زی کش (ZEC) تقریبا 30٪ افزایش داشته و به 180 دلار رسیده است، دش با 13 درصد رشد بسیار بالاتر از 200 دلار قیمت دارد و هوریزون (ZEN) با 21٪ افزایش به 115 رسیده است.

با وجود نوسانات 24 ساعت گذشته ، ارزش تجمعی بازار تمام دارایی های رمزنگاری در بالای 1.6 تریلیون دلار باقی مانده است.

منبع: cryptopotato

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × چهار =