Solana DEX OptiFi به طور تصادفی خاموش می شود

Solana DEX OptiFi به طور تصادفی خاموش می شود

Solana DEX OptiFi به طور تصادفی خاموش می شود

Solana DEX OptiFi به طور تصادفی خاموش می شود و 661000 دلار قفل می شود

تیم توسعه OptiFi ادعا می کند که به طور تصادفی پروتکل را برای همیشه در طول یک به روزرسانی معمول بسته است. صرافی غیرمتمرکز OptiFi، پروژه‌ ای در بلاک چین سولانا، پس از اینکه تیم توسعه ‌دهنده آن به ‌طور تصادفی شبکه اصلی را خاموش کرد و سرمایه‌ها را در طول تلاش برای ارتقاء قفل کرد، به طور غیرمنتظره‌ای متوقف شد.

تیم توسعه OptiFi از حساب رسمی توییتر خود اظهار داشت که به طور تصادفی برنامه اصلی OptiFi را برای همیشه بسته اند و تقریباً 661,000 دلار USDC را قفل کرده اند.

OptiFi یک صرافی غیرمتمرکز در Solana است که به کاربران امکان داد و ستد گزینه ها را می دهد. طبق تحقیقات، تیم در 29 آگوست تلاش کرد تا پروتکل را ارتقا دهد اما زمانی که استقرار بیش از حد انتظار طول کشید، عملیات را متوقف کرد. با این حال، آنها به سرعت متوجه شدند که یک حساب ‘بافر’ جدید ایجاد شده است و OptiFi قبلاً کمی بیش از 17.2 توکن SOL به آن منتقل کرده است. تیم سعی کرد برنامه OptiFi را ببندد تا بازیابی این توکن ها را فعال کند. این مانور جواب داد: متأسفانه، با این حال، زمانی که تیم تلاش کرد دوباره مستقر شود، یک پیام خطایی نشان داد که برنامه برای همیشه بسته شده است.

طبق تحقیقات پس از مرگ، مقصر خط فرمان ‘برنامه solana بسته’ بود که توسعه دهندگان آن را به عنوان بخشی از تلاش خود برای بازیابی توکن ها اجرا کردند. با این حال، و ظاهراً بدون اطلاع تیم OptiFi، «برنامه solana بسته» تأثیری بر بسته شدن دائمی و غیرقابل بازگشت برنامه دارد. توسعه دهندگان از توسعه دهندگان Solana درخواست کردند تا تغییراتی در اسناد Solana ایجاد کنند تا به توسعه دهندگان در مورد ماهیت غیر قابل برگشت عملکرد بسته شدن برنامه هشدار دهند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − 10 =