افشای اطلاعات 500 میلیون کاربر فیسبوک

افشا اطلاعات کاربران فیسبوک

افشای اطلاعات 500 میلیون کاربر فیسبوک؛ چه خطراتی برای کاربران کریپتوکارنسی وجـود دارد؟

یک تحلیل‌گر امنیتی از افشای اطلاعات ۵۰۰ میلیون کاربر شبکه اجتماعی فیسبوک خبر داد. داده‌های منتشر شده صبح امروز در یک شبکه متعلق به هکرها قرار گرفته است. این اتفاق تریدرها و هولدرهای ارز دیجیتال را در معرض خطراتی و حملات مبتنی بر هویت اشخاص قرار می‌دهد.

به نظر می‌رسد آلن گال مدیر شرکت هادسون اولین فردی باشد که از این حادثه در توییتر خود صحبت کرده باشد. به گفته او این اتفاق به یک رخنه امنیتی مرتبط با سال ۲۰۱۹ برمی‌گردد. در ژانویه ۲۰۲۱ هکرها قادر بودند که به شماره تماس کاربران دسترسی داشته باشند. این در حالیست که هم‌اکنون با استفاده از این رخنه امنیتی، اطلاعاتی همچون شماره تماس، نام کاربری فیسبوک، نام کامل، موقعیت جغرافیایی، تاریخ تولد، آدرس ایمیل، تاریخ ایجاد اکانت و وضعیت کاربران در دسترس هکرها قرار دارد.

به گفته آلن گال، کلاهبرداران و هکرها می‌توانند با استفاده از این اطلاعات به هرگونه کلاهبرداری و سواستفاده از اطلاعات کاربران بپردازند. او در اینباره گفت:

قطعا کسانی از این اطلاعات برای کلاهبرداری، مهندسی اجتماعی، هک و بازاریابی استفاده می‌کنند.

فعالان ارزهای دیجیتال یکی از سوژه‌های چنین حملاتی خواهند بود. در اوایل سال جاری یکی از قربانیان چنین حملاتی از شرکت T-Mobile شکایت کرد و مبلغ ۴۵۰،۰۰۰ دلار غرامت گرفت. در سال ۲۰۱۸ هکرها موفق شده بودند که با استفاده از حملات مهندسی اجتماعی در طول یک سال بیش از ۲۱۰۰۰ ارز دیجیتال ETH را به سرقت ببرند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − دوازده =