ایجاد بانک متولی ارزهای دیجیتال در ترکیه

ایجاد بانک متولی ارزهای دیجیتال در ترکیه جهت جلوگیری از کلاهبرداری

ترکیه در صدد است برای جلوگیری از کلاهبرداری‌های حوزه کریپتو، بانک متولی ارزهای دیجیتال ایجاد کند

هفته گذشته به دنبال دستگیری چندین کارمند صرافی‌های رمزنگاری Thodex و Vebitcoin مستقر در ترکیه، مقامات دولتی در حال برنامه‌ریزی برای ایجاد یک بانک مرکزی ویژه هستند که از دارایی‌های دیجیتال حضانت نماید. گفته می شود که ایلکر باس ، مدیر عامل وبیتکوین، در بازداشت پلیس است و مالک تودکس، فاروک فاتح اوزر ، مظنون به فرار به آلبانی است.

براساس گزارش بلومبرگ، یک مقام ارشد دولت ترکیه که نامش فاش نشده است گفت مقامات محلی ممکن است در حال ایجاد یک بانک متولی امانی با هدف از بین بردن ریسک طرف مقابل در رابطه با معاملات رمزارزی باشند. همان منبع ادعا کرد دولت همچنین به دنبال ایجاد یک آستانه سرمایه برای مبادلات است و از مدیران شرکت‌های فعال حوزه کریپتو می‌خواهد دانش بنیادی کاملی از ارزهای دیجیتال داشته باشند.

دستگیری‌ها و محدودیت‌های مبادلات پس از آن صورت می‌گیرد که رئیس بانک مرکزی ترکیه، شهاب کاوجی‌اوغلو -Şahap Kavcıoğlu، گفت خرید و فروش ارزهای رمزنگاری شده را در این کشور ممنوع می‌کند و این مصوبه از روز جمعه لازم الاجرا خواهد بود.

این گزارش در حالی منتشر شده است که گفته می شود مالک Thodex ، فاروک فاتح اوزر ، که متهم به کلاهبرداری است به آلبانی فرار کرده است و ممکن است از بیش از 390،000 کاربر این صرافی به مبلغ حدود 2 میلیارد دلار کلاهبرداری کرده باشد و در این رابطه پلیس 62 نفر را تا کنون بازداشت نموده است.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + 4 =