عبور اتریوم از 3000 دلار برای نخستین بار

عبور اتریوم از 3000 دلار برای نخستین بار

قیمت اتریوم از سطح روانشناختی 3000 دلار برای نخستین بار عبور کرد و به 3100 دلار رسید. این جهش قابل‌ توجه سبب شد ارزش بازار اتریوم از ارزش بازار شرکت ‌های بزرگی همچون والت دیزنی و بنک اف امریکا فراتر رود.

بزرگترین بستر لایه اول قرارداد هوشمند جهان، طی هفته گذشته با 24٪ رشد به 346.72 میلیارد دلار رسیده است. در مقام مقایسه باید گفت اکنون بیت کوین با ارزش بازار 1.079 تریلیون دلاری خود درست پایین تر از فلز گرانبهای نقره با ارزش بازاری معادل 1.416 تریلیون دلار و بالاتر از شرکت رسانه های اجتماعی فیس بوک با 923.12 میلیارد دلار قرار دارد.

این روند جالب توجه حتی باعث ایجاد گمانه زنی های جدید مبنی بر اینکه اتریوم می تواند از بیتکوین به عنوان بزرگترین ارز دیجیتال در جهان پیشی بگیرد، شده است. عوامل مختلفی در افزایش قیمت اتریوم نقش داشتند. افزایش فعالیت در شبکه اتریوم، و افزایش سرمایه گذاری در حوزه دیفای از مهمترین این عوامل هستند.

هارد فورک لندن و همچنین انتقال به اتریوم 2 با مدل اجماع اثبات سهام، از مهکترین رویدادهای پیش روی اتریوم هستند. انتظار می رود این ارتقا شبکه به طور قابل توجهی هزینه ها را کاهش دهد و همچنین میزان پاداش اتریوم به استخراج کنندگان را کاهش دهد، که به نوبه خود عرضه اتریوم را کاهش می دهد.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 9 =