حمله هواداران اتریوم به شبکه بایننس

حمله هواداران اتریوم به شبکه بایننس

در پی حمله ی اخیر به یکی از پلتفرم های شبکه ی بایننس اسمارت چین، یکی از ماکسیمالیست های اتریوم به صورت مدام، شبکه ی بایننس اسمارت چین را به دلیل سانسور کردن به کارگیری قرارداد های حساس و ضد اخلاقی بر بستر این بلاک چین رو به رشد، مورد انتقاد قرار می دهد.

ممکن است به نظر برسد این دیدگاه، یک تلاش نا امیدانه برای انتقام گرفتن از پلتفرم رقیب باشد. هم اکنون، گروهی از این منتقدان در راستای این تلاش، توکنی به اسم TANKS OF TIENANMEN را تبلیغ می کنند. نام این توکن به افرادی اشاره دارد که در میدان Tiananmen چین در سال 1989(1368)، جان خود را برای تحقق دموکراسی از دست دادند. این توکن بر بستر شبکه ی بایننس اسمارت چین، توسعه یافته است.

نام یکی از این منتقدین Daivid Hoffman است که یکی از بنیانگذاران شرکت Bankless می باشد. او با حمایت از این توکن انتقادی، توییتی با ایموجی پاپ کرن منتشر کرد و گفت که منتظر ترویج هر چه بیشتر این توکن می باشد.

ترجمه ی توییت: “شخصی توکن TANKS OF TIENANMEN را بر روی بایننس اسمارت چین توسعه داده است.

بیایید ببینیم که این تا کجا پیش خواهد رفت. آیا CZ، خود را در این ماجرا نشان خواهد داد؟ یا ریسک خشم چین را از این ماجرا تحمل نخواهد کرد؟”

برخی کاربران دیگر در توییتر نیز این چنین نوشتند: “این انجمن های اتریوم نیستند که ما می خواهیم از آن ها یاد شود. تسلیم شدن در برابر نژاد پرستی و وقایع فرهنگی حساس امری نفرت انگیز است و نباید آن را تحمل کرد. دو اشتباه، یک درست را نمی سازند. مطمئن باشید که اتریوم می تواند مقیاس پذیر شود. “

یکی از یوتیوبر های معروف با نام Lark Davis نیز این حمله را شک آور توصیف کرد.

با این حال، افرادی هستند که این اقدام را یک حرکت عالی می دانند.
نویسنده ی کتاب Kristy-Leigh Minehan در این خصوص نوشت: “این یک حرکت شیطانی و در عین حال هوشمندانه برای تحت فشار قرار دادن بایننس می باشد.”

مدیر عامل بایننس در مورد این حمله گفته است که این حمله ممکن است با سطح دسترسیExplorer، رخ داده باشد.

مقیاس پذیری در برابر غیر متمرکز بودن!

در هفته های اخیر، از شبکه ی بایننس اسمارت چین به عنوان یک شبکه ی کامل که قصد دارد DeFi و CeFi را در شبکه خود بیاورد و به دلیل هزینه های پایین شبکه به عنوان یک رقیب جدی برای اتریوم محسوب می شود، یاد شده است. CZ در توییتی اشاره کرده بود که اتریوم مربوط به افراد پولداری است که به زودی فقیر خواهند شد.

با این حال، نقطه ی ضعف اصلی این شبکه غیر متمرکز بودن آن است. نود های بلاک چین، که شبکه ی BSC را کنترل می کنند لزوما توسط خود بایننس و از کسانی انتخاب می شوند که موجودی BNB بالایی داشته باشند.

همین موضوع باعث شده تا بسیاری از افراد در انجمن های DeFi، دلیل ارزان بودن تراکنش ها در این شبکه را متمرکز بودن آن بدانند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده − 5 =