FBI مدیر یک استارتاپ بلاک چین را دستگیر کرد

اف‌بی‌آی مدیر یک استارتاپ بلاک چین را دستگیر کرد

FBI مدیر یک استارتاپ بلاک چین را دستگیر کرد

اف‌بی‌آی مدیر یک استارتاپ بلاک چین را به اتهام سرقت یک میلیون دلاری دستگیر کرد.

مقامات ایالات متحده مدیر ارشد فناوری سابق و یکی از بنیانگذاران Blockparty، یک استارتاپ رویدادهای بلاک چین را به اتهام سرقت بیش از یک میلیون دلار ارز دیجیتال و فیات از این شرکت دستگیر کردند.

وزارت دادگستری اتهامات کلاهبرداری سیمی را علیه ریکش تاپا افشا کرد و مدعی شد که او پولی را که از طرف شرکتش در یک حساب بانکی شخصی نگهداری می‌شد، یک راه‌اندازی معمول، با توجه به مشکلاتی که شرکت‌های رمزنگاری برای دسترسی به بانکداری سنتی با آن مواجه هستند، سرقت کرده است، در حالی که از 10 بیت کوین از دارایی های Blockparty اختلاس به سمت بالا نیز انجام می‌دهد.

این شکایت می‌گوید که این وجوه صرف هزینه‌های شخصی تاپا شده است که شامل «کلوب‌های شبانه، سفر و لباس» می‌شود.

مایکل دریسکولاید، مامور اف‌بی‌آی، در بیانیه‌ای گفت: «متهم مکرراً از شرکت قربانی – که او یکی از بنیانگذاران آن بود دزدی و کلاهبرداری کرد تا بتواند یک سبک زندگی شخصی مجلل را تأمین کند.

FBI می گوید این تخلفات از دسامبر 2017 تا سپتامبر 2019 ادامه داشته است. لینکدین تاپا نشان می دهد که او در دسامبر 2019 از Blockparty خارج می شود. او متعاقباً VerdeBlocks را تأسیس کرد، شرکتی که قول داده بود با استفاده از قراردادهای Hedera، منبع انرژی را به انرژی های تجدیدپذیر تغییر دهد.

تاپا با یک فقره کلاهبرداری سیمی مواجه است که حداکثر مجازات آن 20 سال زندان است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + 1 =