تحلیل رایگان روزانه رمز ارزها (23 بهمن)

تحلیل رایگان روزانه 10رمز ارز 16 بهمن 1399

تحلیل روزانه تکنیکال BTC, ETH, ADA, XRP, DOT, BNB, LTC, LINK, DOGE, BCH را در ادامه با هم مشاهده میکنیم:

بیت کوین و آلت کوین های مهم در بازار شاهد رزرو سود در سطوح بالاتر هستند ،این امر نشانه ای از رخ دادن مرحله ای کوتاه ازادغام طی چند روز آینده می باشد.

بر اساس داده های AssetDash ، سرمایه بازار بیت کوین (BTC) در تاریخ 9 فوریه از 889 میلیارد دلار فراتر رفت و ارزشBTC را از تسلا و روبل روسیه بالاتر برد.

رالی فعلی دیگر محدود به بیت کوین نیست زیرا در چند روز گذشته چندین altcoin افزایش یافته اند. این نشان علاقه به خرید گسترده است و امروز کل ارزش بازار رمزارزها از 1.4 تریلیون دلار فراتر رفته است.

در حالی که جریان مثبت اخبار و افزایش قیمت در اکثر ارزهای رمزپایه ممکن است این تصور را ایجاد کند که روند صعودی یا بازار گاوی هیچ وقت متوقف نخواهد شد ، معامله گران باید مراقب باشند زیرا هر مرحله صعودی شاهد اصلاحات دوره ای است.

 

Daily cryptocurrency market performance

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه کنید این است که هر مرحله صعودی معمولاً دارای یک لیدر متفاوت است. آلت کوین هایی که در صعود قیمتی فعلی عملکرد بسیار خوبی داشته اند، ممکن است سهم بعدی را نداشته باشند. بنابراین ، معامله گران باید سبد سهام خود را به دقت زیر نظر قرارداده، مطالعه کرده و موقعیت هایی را که ممکن است اساساً قوی نباشند اما فقط به دلیل احساسات مثبت افزایش یافته باشند ، ببندند. معامله گران می توانند برای جلوگیری از سود کاغذی خود ، ضرر و زیان مناسب را در موقعیت های خود حفظ کنند.
بیایید نمودارهای 10 رمز ارز برتر را مطالعه کنیم تا قدرت در روند و سطح بحرانی را که باید مراقب آن باشیم ، تحلیل کنیم.

BTC/USD

پس از تجمع شدید در 8 فوریه ، بیت کوین الگوی کندل Doji را در 9 فوریه تشکیل داد ، که نشان می دهد گاوها و خرس ها در مورد حرکت بعدی بلاتکلیف بودند. بلاتکلیفی امروز با روند منفی روبرو شده است ، که نشان دهنده ثبت سود توسط معامله گران است.

نمودار روزانه BTC / USDT

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

جفت ارز BTC / USD اکنون ممکن است تا سطح شکست 411.959.63 دلار سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، این نشان می دهد که تمایل همچنان صعودی است و معامله گران منتظر اصلاح عمیق تر برای خرید نیستند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 48152،84 دلار برسانند ، ممکن است روند صعودی از سر گرفته شود ، و هدف بعدی 60،974.43 دلار باشد.

بر خلاف این فرض ، اگر این جفت ارز شکسته شود و به زیر 41،959،63 دلار برسد ، این نشان می دهد که معامله گران اقدام به رزرو سود می کنند.

شکست زیر میانگین های متحرک اولین علامتی است که خبر از عرضه بیش از تقاضا می دهد.

ETH/USD

اتر (ETH) امروز به بالاترین سطح خود در تاریخ رسیده است ، اما فتیله بلند روی شمعدان نشان می دهد تاجران در سطوح بالاتر سود خود را ثبت می کنند. عدم موفقیت بزرگترین آلت کوین پس از شکستن بالاتر از 1757،338 دلار ، نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاسته می شود.

نمودار ETH / USDT روزانه

نمودار رزوانه اتریوم 23 بهمن
نمودار رزوانه اتریوم 23 بهمن

جفت ارز ETH / USD ممکن است شاهد اصلاح یا تثبیت جزئی باشد که می تواند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1514 دلار) کاهش دهد. این یک حمایت مهم است که باید مراقب آن باشید زیرا گاوها طی چند هفته گذشته اجازه نداده اند که قیمت زیر آن حفظ شود.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برگردد، این نشاندهنده این امر است که معامله گران همچنان کاهش قیمت در این سطح را به عنوان یک فرصت خرید مشاهده می کنند. پس از آن گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند و قیمت را به 2000 دلار برسانند.

اگر خرس ها غرق شوند و قیمت آنها را زیر 20 روز میانگین متحرک نمایی بیش از دو روز حفظ کنند ، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که معامله گران در حال ثبت سودهای تهاجمی هستند و این می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (1194 دلار) برساند.

ADA/USD

کاردانو (ADA) شاهد یک افزایش عمودی است که امروز قیمت را به 0.8871889 دلار رساند. این حرکت صعودی قوی در چند روز گذشته ، شاخص مقاومت نسبی (RSI) را به عمق منطقه بیش از حد خرید سوق داده است.
نمودار روزانه

ADA / USDT

نمودار رزوانه کاردانو
نمودار رزوانه کاردانو

تجمع عمودی به ندرت پایدار است و اگر روند صعودی متوقف شود ، ممکن است چندین معامله گر حرکت به سمت خروج هجوم بیاورند و در نتیجه افت شدید داشته باشند.
اولین پشتیبانی از سطح نزولی 38.22٪ اصلاح فیبوناچی در 0.6646150 دلار و سپس 50٪ اصلاح در 0.5958618 دلار است.
اگر قیمت از هر دو مورد حمایت کند ، نشان می دهد که گاوها همچنان به دنبال فرصت های خرید در افت هستند. سپس آنها سعی خواهند کرد روند صعودی را از سر بگیرند و قیمت را به 1 دلار به سطح روانشناختی برسانند.
برعکس ، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر 0.5958618 دلار برسانند ، اصلاح می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.51 دلار) تعمیق یابد.

XRP/USD

در حال حاضر خریداران در تلاشند قیمت را بالاتر از 0.50 دلار حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، احتمالاً روند صعودی جدیدی به وجود خواهد آمد.

نمودار روزانه XRP / USDT

نمودار رزوانه ریپل
نمودار رزوانه ریپل

افزایش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.39 دلار) و RSI درست زیر سطح خرید بیش از حد است واین موضوع نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اولین هدف صعود به 0.65 دلار است و اگر این سطح مقیاس بندی شود ، روند صعودی ممکن است به 0.75 دلار برسد.

برخلاف این فرض ، اگر گاوها نتوانند قیمت را بالای 0.50 دلار حفظ کنند ، این نشان می دهد که معامله گران همچنان به سبکی از مواضع خود در تجمعات ادامه می دهند. چنین حرکتی می تواند محدوده قیمت را بین 0.3855 تا 0.50 دلار برای چند روز حفظ کند.

DOT/USD

Polkadot (DOT) در روند صعودی باقی مانده است اما حرکت در حال ضعیف شدن است. این altcoin در 9 فوریه الگوی کندل Doji را شکل داد و امروز نیز دوباره یک الگو ساخته است ، که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است.

نمودار روزانه DOT / USDT

نمودار روزانه پولکادات
نمودار روزانه پولکادات

اگر عدم قطعیت به سمت نزولی برود و قیمت به زیر 22 دلار برسد ، پولکادات می تواند تا سطح حمایت 19.40 دلار سقوط کند. این سطح مهمی است و باید آن را تحت نظر داشته باشید زیرا شکست در زیر آن می تواند قیمت را به 14.7259 دلار کاهش دهد.
از طرف دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی یا 19.40 دلار افزایش یابد ، پیشنهاد می شود که معامله گران به کاهش قیمت ها ادامه دهند. اگر گاوها بتوانند روند صعودی را از سر بگیرند ، جفت ارز می تواند تا 30 دلار افزایش یابد.

BNB/USD

Binance (BNB) در یک روند صعودی قوی قرار دارد. افزایش عمودی چند روز گذشته RSI را به بالای 91 رساند ، که نشان می دهد بازارها در کوتاه مدت بیش از حد گرم می شوند. چنین تجمعاتی که سرپیچی از گرانش است به ندرت پایدار هستند و ممکن است در کمی اصلاح شود.

نمودار روزانه BNB / USDT

نمودار روزانه بایننس کوین
نمودار روزانه بایننس کوین

فتیله بلند کندل امروز نشان می دهد که معامله گران پس از حرکت اخیر صعودی ، در حال کسب سود هستند. اولین پشتیبانی از نزولی 38.2٪ بهبود در سطح فیبوناچی در 105.7886 دلار و سپس 50٪ در $ 92.6259 است.

اگر قیمت از هر دو حمایت بازگردد ، این نشان می دهد که معامله گران همچنان با افت قیمت خرید می کنند. سپس خریداران سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. از طرف دیگر ، اگر قیمت به زیر 92.6259 دلار برسد ، جفت ارز BNB / USD می تواند تا سطح 61.8٪ اصلاح شود و در 79.4632 دلار سقوط کند.

LTC/USD

Litecoin (LTC) امروز از بالای سر مقاومت 185.5821 دلار شکسته شد اما گاوها برای حفظ شکست سخت کار می کنند. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فروشنده هستند و در تلاشند گاو های تهاجمی را به دام بیندازند.

نمودار روزانه LTC / USDT

نمودار روزانه لایت کوین
نمودار روزانه لایت کوین

اگر جفت ارز LTC / USD نتواند به بالاتر از 185.5821 دلار برسد ، معامله گران کوتاه مدت ممکن است سود خود را ثبت کنند و این می تواند قیمت را به میانگین متحرک کاهش دهد.

اگر قیمت از میانگین متحرک عقب نشینی کند ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را بالاتر از 185.5821 دلار سوق دهند و حفظ کنند. در صورت موفقیت ، لایت کوین ممکن است به 200 دلار و سپس به 250 دلار برسد.
برعکس ، اگر خرس ها قیمت را زیر میانگین متحرک فرو ببرند ، افت به 120 دلار امکان پذیر است. بازگشت به پایین از این سطح می تواند جفت لایت کوین را برای چند روز محدود نگه دارد. شکست زیر این حمایت می تواند مزیت را به سود خرس ها متمایل کند.

LINK/USD

Chainlink (LINK) در تاریخ 9 فوریه به بالاترین حد خود رسید و حرکت صعودی امروز افزایش یافت ، اما گاوها قادر به حفظ حرکت نیستند. این می توانست منجر به این امر شود که سرمایه گذاران کوتاه مدت سود خود را ثبت کنند.

نمودار روزانه LINK / USDT

نمودار روزانه چینلینک
نمودار روزانه چینلینک

با این حال ، دم بلند روی کندل امروز نشان می دهد که گاوها تسلیم نشده اند و در حال فرو رفتن هستند.
اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از 28.6412 دلار شکسته شود ، چینلینک ممکن است به 30 دلار و سپس 33 دلار برسد.
برعکس ، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (23.85 دلار) کاهش دهند ، این جفت ارز می تواند تا 20.1111 دلار سقوط کند.

DOGE/USD

نوسانات Dogecoin (DOGE) کاهش یافته است و این منجر به ایجاد الگوهای کندل در سه روز گذشته شده است. این نشان می دهد که گاوها و خرس ها در شرط بندی های بزرگ جهت گیری نمی کنند.

نمودار روزانه DOGE / USDT

نمودار روزانه دوجکوین
نمودار روزانه دوجکوین

اگر عدم قطعیت به سمت صعودی برطرف شود و گاوها قیمت را به بالای مقاومت بالغ 0.0875 دلار برسانند ، روند صعودی می تواند از سر گرفته شود و هدف بعدی 0.102412 دلار و سپس 0.13 دلار باشد.

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت به زیر 0.0625 دلار برسد ، دوج کوین می تواند اصلاح عمیق تری را شروع کند که ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.44 دلار) برسد.

BCH/USD

Bitcoin Cash (BCH) امروز از مقاومت بالایی رد شد و یک الگوی کندل را در خود فرو برد. اکنون خرس ها سعی می کنند این altcoin را به میانگین متحرک فرو ببرند.

نمودار روزانه BCH / USD

نمودار روزانه بیت کوین کش
نمودار روزانه بیت کوین کش

یک برگشت شدید از میانگین متحرک نشان می دهد که گاوها با افت قیمت خرید می کنند. سپس آنها سعی خواهند کرد یک بار دیگر قیمت را بالای 539 دلار فشار داده و حفظ کنند. در صورت موفقیت ، افزایش قیمت 631.71 دلار امکان پذیر است.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت خود را زیر میانگین متحرک فرو ببرند ، بیت کوین کش ممکن است به 370 دلار سقوط کند. حمایت مهم ممکن است آن را برای چند روز در محدوده 539 تا 370 دلار نگه دارد.

“نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً نظرات منبع می باشد و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تحلیل های خود پیش بروید“
منبع : cointelegraph

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 4 =