تحلیل رایگان روزانه رمزارزها (30بهمن)

تحلیل رایگان روزانه 10رمز ارز 16 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال : بیت کوین(BTC)، اتریوم(ETH)، پولکادات(DOT)، کاردانو(ADA)، ریپل(XRP)، بایننس کوین(BNB)، لایت کوین(LTC)، بیت کوین کش(BCH)، چینلینک(LINK)، استلار(XLM)

قیمت بیت کوین امروز بالاترین رکورد جدید خود در تاریخ(ATH) را به ثبت رسانده است ، و این موضوع ممکن است روند بازار آلکوین ها را تحت تاثیر قرار دهد.

بیت کوین (BTC) به تدریج در بازار طلا ، بازار های سنتی، جایگاه خود را تثبیت می کند. داده ها نشان می دهد که با یک اونس طلا از 17 فوریه فقط می شود 0.0352 بیت کوین را خریداری کرد ، کمترین مقدار BTC تاکنون. این نشان می دهد که بیت کوین بیش از طلا به سرمایه گذاران خود سود داده است.

بیت کوین در بازه های زمانی مختلف عملکرد بهتری نسبت به طلا داشته است. حتی اگر آخرین داده های یک ساله در نظر گرفته شود ، بازده تنظیم شده بیت کوین 270٪ است ، در حالی که طلا از 28 دسامبر سال 2020 تنها 24٪ است.

اگر این مقایسه در بازه های زمانی چهار ساله یا هشت ساله در نظر گرفته شود ، نتیجه به شدت به نفع بیت کوین است.

در چند سال گذشته ، بیت کوین به عنوان یک کلاس دارایی بالغ شده است. در دوره قبلی بازار گاوی در سال 2017 ، نوسانات 60 روزه Bitcoin 32٪ بود. اما در مرحله گاوی کنونی ، بیت کوین نوسانات کمتری را با 14.25٪ ثبت کرده است. تحلیلگران بر این باورند که با افزایش پذیرش نهادهای سرمایه گذاری ، این نوسانات می تواند بیشتر کاهش یابد.

و هیچ نشانه ای از کند شدن تعداد موسسات علاقه مند به بیت کوین وجود ندارد. تام رابینسون ، بنیانگذار Elliptic co در مصاحبه با cointelegraph گفت : بسیاری از موسسات مالی ایالات متحده “به طور جدی در حال راه اندازی نوعی سرویس رمزارز هستند.”

اگر پذیرش نهادی به رشد خود ادامه دهد ، احتمالاً احساسات مثبت باقی خواهد ماند. بیایید نمودارهای 10 رمزارز برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا سطوح صعودی را مشاهده کنیم که ممکن است به عنوان مقاومت قابل توجهی عمل کنند.

BTC / USD

سطح روانشناختی 50،000 دلار تنها مقاومت جزئی در برابر بیت کوین را نشان می داد ، و نشانده ی این امر است که گاوها کاملاً کنترل بازار را در دست دارند و برای ثبت سود عجله ای ندارند ، زیرا پیش بینی می کنند روند گاوی بازار ادامه یابد.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

بالاترین رقم همیشگی بالای 52000 دلار نشانه قدرت بیت کوین است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (43451 دلار) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه خرید بیش از حد ،نشان از کنترل گاوها می باشد.
اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بیش از 50،000 دلار به مدت سه روز حفظ کنند ، جفت ارز BTC / USD می تواند تا 60،974.43 دلار افزایش یابد.

در نقطه ضعف ، اولین حمایت از معاملات میانگین متحرک نمایی 20 روزه است و اگر خرس ها بتوانند قیمت زیر آن را فرو ببرند ، این افت می تواند تا میانگین متحرک ساده 50 روزه (37415 دلار) باشد. این سطح مهمی برای تماشاست زیرا وقفه در زیر آن حرکت متحرک به خرس ها را نشان می دهد.

ETH / USD

اتر (ETH) در حال حاضر بین 1،658،572 دلار و 1،869،473 دلار محدود است. دنباله بلند روی کندل 15 فوریه نشان می دهد که گاوها در هر غوطه وری جزئی خریدار هستند. و اکنون خریداران سعی می کنند قیمت خود را به بالاتر از 1،869،473 دلار برسانند.

نمودار روزانه ETH / USDT
نمودار روزانه ETH / USDT

در صورت موفقیت ، جفت ارز ETH / USD می تواند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کند ، هدف آن 2000 دلار است. این یک مقاومت مهم است ، اما اگر گاوها بتوانند قیمت را از دامنه ی بالایی کانال بالاتر ببرند ، حرکت می تواند شتاب زیادی به خود بگیرد. هدف هدف بعدی در این روند صعودی 2515 دلار است.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت اتریوم نتواند به بالاتر از 1،869،473 دلار افزایش یابد ، ممکن است برای چند روز دیگر در محدوده ی فعلی ادغام شود. شکست در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1،658 دلار) اولین نشانه ضعف خواهد بود و اگر خرس ها قیمت خود را در زیر خط حمایت کانال فرو ببرند ، تغییر روند نشان داده خواهد شد.

DOT / USD

Polkadot DOT در 16 فوریه به بالاترین رکورد همیشگی(ATH) خود رسید و از آن با یک بالاترین سطح دیگر در Wednesda پیروی کرد ، که نشان می دهد گاوها کاملاً کنترل کننده بازار هستند. با این حال ، خرس ها از خط مقاومت کانال دفاع می کنند.

 نمودار روزانه DOT / USDT
نمودار روزانه DOT / USDT

اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از کانال صعودی قرار دهند ، حرکت می تواند افزایش یابد و جفت ارز DOT / USD به 42 دلار برسد. از طرف دیگر ، حتی اگر قیمت در نیمه بالایی کانال حفظ شود ، روند صعودی ممکن است به تدریج ادامه یابد.

اولین علامت حرکت تضعیف، شکسته شدن در زیر نقطه میانی کانال خواهد بود. اگر این اتفاق بیفتد ، ممکن است به خط پشتیبانی کانال سقوط کند. این سطح پشتیبانی مهمی است زیرا وقفه در زیر آن می تواند نشان دهنده تغییر روند پولکادت باشد.

ADA / USD

پس از جهش شدید ناگهانی از پایین در 15 فوریه ، ADA کاردانو الگوی کندلی در روز 16 فوریه و الگوی کندل Doji را در طی امروز شکل داد ، که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

نمودار روزانه ADA / USDT
نمودار روزانه ADA / USDT

گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به 0.9817712 دلار برسانند. این سطح احتمالاً به عنوان یک مقاومت سخت عمل می کند ، اما اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از آن ببرند ، جفت ارز ADA / USD ممکن است به 1.25 دلار و سپس به 1.50 دلار برسد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی یا از مقاومت سربار پایین بیاید ، ممکن است جفت ارز به 0.687 دلار سقوط کند. با بازپرداخت از این سطح می توان محدوده قیمت را بین 0.687 تا 0.981 دلار محدود کرد.

XRP / USD

همانطور که از دنباله های طولانی روی کندل می توان دید، قیمت XRP تلاش کرد تا 0.50 دلار از 14 و 15 فوریه بازگردد ، اما گاوها نتوانستند جهش را حفظ کنند. این نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر خشک می شود.

نمودار روزانه XRP / USDT
نمودار روزانه XRP / USDT

عدم دستیابی به یک جهش قوی از سطح بحرانی نشان می دهد که این حرکت تضعیف شده است. جفت ارز XRP / USD اکنون می تواند بین 0.50 تا 0.65 دلار برای چند روز ادغام شود. شکست 0.65 دلار می تواند قیمت را به 0.78068 دلار برساند.

بر خلاف این فرض ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.48 دلار) برسد ، ممکن است این جفت ارز به SMA 50 روزه (0.35 دلار) سقوط کند.

BNB / USD

Binance Coin (BNB) از محدوده 117.7289 دلار – 141.32 دلار که طی چند روز گذشته در آن گیر کرده بود ، خارج شد. حرکت امروز افزایش یافت و خریداران به راحتی قیمت را به بالاترین قیمت خود در 148.40 دلار رساندند.

 نمودار روزانه BNB / USDT
نمودار روزانه BNB / USDT

موفقیت پس از اصلاح سطحی به یک بالاترین حد خود نشان می دهد که معامله گران در هر سقوط جزئی خرید می کنند و منتظر اصلاح عمیق تر نیستند. جفت ارز BNB / USD اکنون می تواند به 200 دلار برسد.

با این حال ، معامله گران باید RSI را تحت نظر داشته باشند ، زیرا در چند روز گذشته در سطوح بسیار زیاد خرید و فروش شده است. این نشان می دهد که بایننس کوین در برابر اصلاح یا ادغام بیشتر آسیب پذیر است.

اولین نشانه ضعف شکست در زیر 141.32 دلار خواهد بود و در صورت پشتیبانی از 117.7289 دلار ، روند ممکن است باعث خرس شود.

LTC / USD

Litecoin (LTC) در 15 فوریه مجدداً با موفقیت 185.5821 دلار کار خود را به پایان رساند و گاوها اکنون با فشار وارد کردن و حفظ قیمت بالاتر از 230.5305 دلار در تلاشند روند صعودی را از سر بگیرند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این altcoin می تواند تا 256 دلار و سپس 272 دلار افزایش یابد.

نمودار روزانه LTC / USDT
نمودار روزانه LTC / USDT

میانگین جنبش پرتحرک(upsloping moving) و RSI در منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند.

با این حال ، اگر خرس ها از مقاومت بالایی دفاع کنند ، جفت ارز LTC / USD ممکن است بین 185 تا 230 دلار برای چند روز ادغام شود.

اگر جفت ارز LTC / USD کاهش یابد و به زیر 185.5821 دلار برسد ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد شد. چنین اقدامی نشان می دهد که عرضه بیش از تقاضا است. حمایت بعدی در SMA 50 روزه (156 دلار).است

BCH / USD

بیت کوین کش (BCH) در 15 فوریه الگوی کندل پا بلند Doji و در 16 فوریه الگوی کندل داخل روز را شکل داد. هر دو شکل گیری نشان دهنده عدم قطعیت معامله گران در مورد جهت حرکت بعدی است.

نمودار روزانه BCH / USD
نمودار روزانه BCH / USD

اگر عدم قطعیت به سمت صعودی برطرف شود و گاوها قیمت را از منطقه مقاومت بالای سر 745.39 تا 773.32 دلار بالا ببرند ، جفت ارز BCH / USD می تواند روند صعودی را از سر گرفته و به 900 دلار برسد. میانگین جنبش پرتحرک upsloping moving)) و RSI در منطقه بیش از حد خرید، نشان می دهد که کمترین مقاومت به سمت بالا است.

برعکس ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 670 دلار برسد ، توقف بعدی می تواند شکست در سطح 631.71 دلار باشد. اگر این پشتیبانی نیز شکسته شود ، ممکن است افت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (563 دلار) ادامه یابد.

LINK/USD

LINK Chainlink به شدت از پایین ترین سطح 15 فوریه بهبود یافت ، اما گاوها نتوانستند قدرت را افزایش دهند و قیمت را از بالای خط مقاومت کانال صعودی افزایش دهند. این باعث ثبت سود از طرف معامله گران کوتاه مدت شد و قیمت را به پایین تر از کانال می رساند.

 نمودار روزانه LINK / USDT
نمودار روزانه LINK / USDT

دنباله بلند روی شمعدان امروز، نشان می دهد که گاوها در حال فرو رفتن هستند. اگر آنها بتوانند بهبود را حفظ کنند ، قیمت ممکن است دوباره به خط مقاومت کانال افزایش یابد. وقفه در بالای کانال ممکن است حرکت به سمت هدف بعدی را با 44 دلار آغاز کند.

برعکس ، اگر قیمت دوباره از خط مقاومت کاهش یابد ، جفت ارز LINK / USD ممکن است به مسیر خود در داخل کانال ادامه دهد. خرابی و بسته شدن در زیر کانال باعث می شود که مزیت به نفع خرس ها باشد.

XLM / USD

Lumen Stellar (XLM) همچنین در 16 فوریه الگوی شمعدانی در داخل روز را شکل داد ، که بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها را نشان می دهد. گاوها در حال حاضر تلاش می کنند قیمت را به بالای 0.517 دلار برسانند.

نمودار روزانه XLM / USDT
نمودار روزانه XLM / USDT

در صورت موفقیت ، پیشنهاد می کند که تقاضا بیش از میزان عرضه است و این می تواند 0.600681 دلار مجددا آزمایش کند. شکست این مقاومت نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. افزایش میانگین متحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

برخلاف این فرض ، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 0.409 دلار برسد ، نشانده ی ضعف می باشد و درها را برای افت احتمالی به 0.35 دلار و سپس SMA 50 روزه (0.31 دلار) باز می کند.

منبع : Cointelegraph

6 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =