تحلیل رایگان روزانه بازار رمز ارزها 14 بهمن 1399

تحلیل رایگان روزانه 10رمز ارز 16 بهمن 1399

تحلیل رایگان روزانه بازار رمز ارزها 14 بهمن 1399

تحلیل روزانه بازار رمز ارزها

  14/بهمن/1399 – FEB/2/2021

قیمت بیت کوین دوباره به یک مثلث نزولی سقوط کرد اما این کاهش ممکن است در کوتاه مدت خریداران را به سمت altcoins و نشانه های DeFi جذب کند.

طی هفته گذشته ، بازار رمز ارزها به دلیل فعالیت­های شبکه های اجتماعی با افزایش قیمت  Bitcoin (BTC) و Dogecoin (DOGE)  همراه و با نوسان زیادی روبرو شد. در شرایطی از این دست ، معامله گرانی که بر اساس احساسات تصمیمات خود را در زمینه سرمایه گذاری اتخاذ می­کنند، متحمل خسارات سنگینی می شوند و این دقیقاً همان اتفاقی است که در هفته­ای که گذشته شاهد آن بودیم.

تحلیل پمپ و دامپینگ اخیر Dogecoin (DOGE) باعث شد تا چند معامله گر جدید که به دلیل FOMO  این رمز ارز را خریداری کرده اند در مدت زمان کوتاهی ضرر کنند و احتمالاً دوباره شاهد این سناریو خواهیم بود، زیرا گروه های رسانه های اجتماعی به این نتیجه رسیده اند که پمپ های جمعی altcoins  یک روش جدید برای سرمایه گذاری است.

به نظر می رسد روند مشابهی در حال حاضر در خصوص Bitcoin (BTC) در حال توسعه است  که بخش عمده ای از آن را می­توان به “پمپ Elon Musk” که در 29 ژانویه ایجاد کرده بود مرتبط دانست. این نشان از محدود کردن چند خریدار احساسی می­باشد، بیشتر معامله گران حرفه­ای ممکن است برای سبک کردن موقعیت های طولانی خود از این تجمع استفاده کرده باشند.

لنارد نئو رئیس تحقیق Stack Funds ، معتقد است که استخراج کنندگان بیت کوین در تجمعات فروشنده هستند و این روند ممکن است با نزدیک شدن به تعطیلات سال نو چینی ادامه یابد. نئو انتظار دارد که قیمت بیت کوین در کوتاه مدت ناپایدار باقی بماند.

حتی با ادغام قیمت بیت کوین ، نشانه های مالی غیرمتمرکز همچنان افزایش می یابند ، که نشان می دهد تمرکز معامله گران به فضای DeFi تغییر یافته است. بیایید نمودارهای چند رمزارز برتر را که ممکن است طی چند روز آینده رشد کنند تجزیه و تحلیل کنیم.

 

تحلیل اتریوم(ETH)

اتریوم در سه نوبت قبل از مقاومت 1400 دلار شکسته شد اما گاوها نتوانستند شکست را حفظ کنند ، که نشان دهنده ثبت سود در سطوح بالاتر می­باشد. با این حال ، نکته مثبت این است که گاوها در چند روز گذشته زمین زیادی را رها نکرده اند. این نشان می دهد که گاوها در حال فرو رفتن هستند.

ETH/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل روزانه اتریوم
تحلیل روزانه اتریوم

رمزارز ETH / USD در تاریخ 30 ژانویه الگوی شمعدان Doji را تشکیل داده بود که نشان دهنده عدم اطمینان است. این بلاتکلیفی امروز به روند نزولی رسیده و ممکن است این رمزارز به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1253 دلار) سقوط کند ، که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل خواهد کرد.

با جهش از حمایت ، واکنش ها همچنان صعودی است و معامله گران با افت قیمت رو به رو هستند. سپس بازارگاوی سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. اگر بازار گاوی بتوانند قیمت را از منطقه مقاومت 1400 تا 1،473.096 دلار بالاتر ببرند ، این دو ارز می توانند تا 1675 دلار و سپس به 2000 دلار برسد.

اگر فروشنده ها(بازارخرسی) زیر قیمت میانگین متحرک نمایی 20 روزه و خط روند صعودی را ادغام کنند ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. در چنین شرایطی ، ممکن است دو ارز به SMA  50روزه (990 دلار) سقوط کند.

ETH/USDT 4-hour chart. Source: TradingView

تحلیل ساعتی اتریوم(ETH)
تحلیل ساعتی اتریوم(ETH)

نمودار 4 ساعته بالا شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد که در یک شکست کامل به پایان می رسد و بالاتر از 1440 دلار بسته می شود. هدف این راه اندازی صعودی 1.768 دلار می­باشد.

با این حال ، میانگین های متحرک مسطح شده اند و شاخص مقاومت نسبی (RSI) دقیقاً زیر نقطه میانی است که تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.

اگر بازار خرسی قیمت ها را زیر خط حمایت مثلث را فرو ببرد، باعث باطل شدن این الگو خواهد شد. حمایت بعدی در نزولی ، روند صعودی و سپس 1050 دلار است.

 

یونی سوایپ(UNI)

Uniswap (UNI) در یک روند صعودی قوی قرار دارد که RSI را به عمق دامنه بیش از حد خرید سوق داده است. در حالی که RSI می تواند برای مدت طولانی بیش از حد خریداری شود ، معامله گران باید محتاط باشند زیرا اصلاحات در سطح خرید بیش از حد سریع و شدید است.

UNI/USDT daily chart. Source: TradingView

نمودار روزانه یونی سوایپ(UNI)
نمودار روزانه یونی سوایپ(UNI)

اولین حمایت نزولی 38.2٪ بهبود در سطح فیبوناچی در 15.3963 دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد ، این نشان می دهد که گاوها به شدت تضعیف می کنند و منتظر اصلاح عمیق تر نیستند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 20.5612 دلار برسانند ، جفت UNI / USD می تواند تا 28 دلار و سپس به 32 دلار برسد. هر دو میانگین متحرک در حال افزایش هستند و RSI بالاتر از 79 است ، که نشانگر کنترل گاوها است.

با این حال ، اگر اصلاح به زیر 15.3963 دلار سقوط کند ، حمایت بعدی در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (11.85 دلار) است که نزدیک به سطح 61.8٪ اصلاح فیبوناچی در 12.2054 دلار است. سقوط عمیق تر ، معمولاً شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تأخیر می اندازد.

UNI/USDT 4-hour chart. Source: TradingView

نمودار ساعتی یونی سوایپ(UNI)
نمودار ساعتی یونی سوایپ(UNI)

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این یونی سوایپ الگوی پرچم را ایجاد کرده است. اگر گاوها بتوانند قیمت را بالاتر از پرچم جای بدهند ، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود و امکان دارد که به 22 دلار و سپس به 25 دلار برسد.

احتمال دیگر این است که به اصلاح و کاهش به 20-EMA ادامه دهد. اگر این حمایت کاهش یابد ، نشان دهنده­ی این است که احساسات مثبت باقی مانده و گاوها با افتهای جزئی در حال خرید هستند.

در طی روند صعودی فعلی ، قیمت بارها در 20-EMA  حمایت را انجام داده است. بنابراین ، شکست در زیر 20-EMA نشان می دهد که تمایل به صعود کاهش یافته و ممکن است منجر به افت به 15.3963 دلار و سپس به 50-SMA شود.

 

اتم(کاسموس) ATOM

Cosmos (ATOM) یک الگوی فنجان و دسته تشکیل داده است که با شکست کامل و بالاتر از 8.877 دلار بسته می شود. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از مقاومت 10.20 دلار برسانند ، روند صعودی ممکن است آغاز شود.

 

ATOM/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل روزانه اتم(کاسموس) ATOM (2)
تحلیل روزانه اتم(کاسموس) ATOM (2)

اولین هدف صعودی 11.151 دلار و سطح بعدی که باید مراقب آن باشید 13.554 دلار است. افزایش میانگین متحرک و گزاف گویی RSI از نقطه میانی نشان می دهد گاوها برتری دارند.

اگر خرس ها قیمت خود را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (7.65 دلار) ادغام کنند ، ممکن است ATOM برای چند روز دیگر بین 6.603 تا 8.877 دلار محدود باشد.

فرض صعودی در صورت ادغام شدن و حفظ قیمت زیر 50 روزه SMA (6.4 دلار) نفی خواهد شد. با چنین حرکتی ممکن است قیمت به 5.50 دلار و سپس به 4.50 دلار کاهش یابد.

ATOM/USDT 4-hour chart. Source: TradingView

تحلیل ساعتی اتم(کاسموس) ATOM
تحلیل ساعتی اتم(کاسموس) ATOM

نمودار 4 ساعته بالا نشان می دهد که گاوها قیمت را بالاتر از خط روند نزولی مثلث نزولی قرار داده اندو باعث شده اند که روند نزولی باطل شود اما گاوها در تلاشند قیمت را به بالاتر از مقاومت 8.877 دلار برسانند.

میانگین متحرک ثابت و RSI نزدیک نقطه میانی نشان می دهد که این ATOM ممکن است برای مدت زمان بیشتری بین 8.877 تا 6.726 دلار محدود باشد. اگر گاوها بتوانند قیمت خود را به بالاتر از 8.877 دلار برسانند ، ATOM می تواند تا 10.20 دلار افزایش یابد ، در حالی که شکست در زیر 6.726 دلار نشان می دهد که خرس ها در تلاشند که دوباره برگردند.

 

کامپاند(COMP)

کامپاند (COMP) در 29 ژانویه بالای مقاومت 272.61 دلار شکست و بسته شد ، الگوی پایین گرد را تکمیل کرد. هدف این تنظیم معکوس 464،60 دلار است.

 

COMP/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل روزانه کامپاند(COMP)
تحلیل روزانه کامپاند(COMP)

میانگین تحرک و RSI در نزدیکی بیش از حد به منطقه خرید نشان دهنده­ی این است که گاوها حرف اول را خواهند زد. بعد از شکست از یک الگوی قیمت معمولاً سطح شکست را باز پس می گیرد و دوباره آزمایش می کند ، اما اگر روند بسیار قوی باشد ، فقط قبل از شروع مجدد حرکت صعودی ، یکپارچه می شود یا وارد یک اصلاح جزئی خواهد شد.

اگر COMP بازگردد ، این واقعیت را می­رساند که گاوها مقاومت قبلی را برای حمایت از خود تغییر داده اند. سپس می تواند به عنوان صفحه پرتاب مرحله بعدی روند صعود عمل کند.در صورت ادغام خرس ها و حفظ قیمت زیر 272.61 دلار ، این دیدگاه مثبت بی اعتبار خواهد شد. چنین اقدامی نشان دهنده سود دهی در سطوح بالاتر و عدم خرید در افت قیمت خواهد بود.

 

COMP/USDT 4-hour chart. Source: TradingView

تحلیل ساعتی کامپاند(COMP)
تحلیل ساعتی کامپاند(COMP)

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که معامله گران سود تقریبی 340 دلار را ثبت کرده اند اما اصلاح آن کوتاه مدت بوده است، زیرا قیمت از 304.84 دلار افزایش یافته است. اگر اکنون گاوها بتوانند قیمت خود را به بالای 340 دلار برسانند ، کامپاند ممکن است به 405 دلار برسد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت دوباره از 340 دلار کاهش یابد ، ممکن است کامپاند به 20-EMA سقوط کند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد ، گاوها دوباره سعی می کنند حرکت صعودی را از سر بگیرند ، اما اگر خرس ها کامپاند را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ادغام کنند ، سقوط به 272.61 دلار در کارت خواهد بود.

نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً  نظرات نویسنده می باشدو لزوماً منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد.هر حرکت سرمایه گزاری و تجاری شامل خطر می­باشد،هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید.

ارائه شده توسط تیم تحلیلی دارا صدهزاری

منبع: Cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 17 =