تحلیل رایگان روزانه رمزارزها (5 اسفند)

تحلیل-روزانه-رمز-ارزها2

تحلیل تکنیکال : (BTC) بیت کوین، (ETH) اتریوم ،((BNB بایننس کوین ، (DOT) پولکادات ،(ADA) کاردانو ،(XRP) ریپل ، (LTC) لایت کوین، (LINK) چینلینک ،(BCH)بیتکوین کش، XLM))استلار

امروز بیت کوین و آلت کوین ها هر دو با افت شدید در سطح پایین روزانه خود مواجه شدند ، و این نشان می دهد که معامله گران هنوز هم افت قیمت ها را به عنوان فرصت خرید می دانند.
هر روند صعودی شاهد حملات دوره ای سودآوری است زیرا معامله گران کوتاه مدت تمایل به باز کردن موقعیت های خبری ناگوار و یا در سطح مقاومت فنی مهم دارند.

این امر امروز با بیت کوین (BTC) اتفاق افتاد ، زیرا قیمت لحظه ای به زیر 48000 دلار کاهش یافت و معامله گران سعی در بستن یا بالا بردن موقعیت ها قبل از انحلال داشتند.

توییت ایلان ماسک در تاریخ 20 فوریه که گفته بود قیمت های بیت کوین “به نظر بالا” می رسد و هشدار وزیر خزانه داری ایالات متحده ، جانت یلن در مورد ” ناکارآمد بودن” بیت کوین می تواند احساسات کوتاه مدت را کاهش دهد.

یکی دیگر از عوامل احتمالی که ممکن است سقوط را تشدید کند ، می تواند از بین بردن موقعیت های بلند با اهرم بیش از حد باشد. در بازپس گیری شدید امروز ارزش معاملات آتی بیت کوین به ارزش حدود 1.64 میلیارد دلار تخلیه شد.

   با این حال ، داده های مشتقات برای معاملات آتی بیت کوین هیچ پیشرفت منفی نشان نمی دهند ، همانطور که توسط مارسل پژمان ، تحلیلگر بازارهای Cointelegraph برجسته شده است.

   بیایید نمودارهای 10 ارز رمزنگاری شده بالا را تجزیه و تحلیل کنیم تا سطح بحرانی صعودی و سطح حمایت اصلی نزولی ببینیم.

BTC / USD

   بیت کوین در تاریخ 19 فوریه بالاتر از خط مقاومت کانال صعودی شکسته شد ، اما نتوانست شتاب بیشتری بگیرد. این موضوع نشان داد که روند صعودی فعلی فرسایشی است. معامله گران امروز با تهاجم، سودهایی را ثبت کردند که باعث کاهش قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (48،081 دلار) شد.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

با این حال ، همانطور که از دنباله بلند روی کندل روزانه دیده می شود ، سطح پایین تر همچنان خریداران را به خود جلب می کند. اگر قیمت بالاتر از نقطه میانی کانال باقی بماند ، گاوها دوباره سعی می کنند جفت ارز را به بالای کانال سوق دهند.

   اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، جفت ارز BTC / USD می تواند روند صعودی را از سر بگیرد. هدف بعدی در حالت صعودی 60،974.43 دلار و سپس 66،000 دلار است. میانگین متحرک و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در منطقه مثبت نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند.

   بر خلاف این فرض ، اگر قیمت پایین تر از نقطه میانی کانال باقی بماند ، خرس ها دوباره سعی می کنند پشتیبانی EMA 20روزه را بشکنند. اگر موفق به انجام این کار شوند ، ممکن است جفت ارز به میانگین متحرک ساده 50 روزه (39،885 دلار) سقوط کند.

 

ETH / USD

   اتر (ETH) در 20 فوریه از خط مقاومت کانال صعودی رد شد و این نشان داد که معامله گران پس از رسیدن قیمت به سطح مهم روانشناختی 2000 دلار ، سود خود را ثبت کردند.

نمودار روزانه ETH / USDT
نمودار روزانه ETH / USDT

   فروش امروز ادامه یافت و جفت ارز ETH / USD به خط حمایت کانال صعودی سقوط کرد. با این حال ، نشانه مثبت این است که گاوها همانطور که از دنباله بلند روی کندل روزانه دیده می شود ، این حجم را خریداری کردند.

   اگر خریداران بتوانند قیمت خود را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1753 دلار) بیاورند و آن را حفظ کنند ، این حرکت مثبت ممکن است ثابت باقی بماند.

   برعکس ، اگر قیمت پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند ، خرس ها سعی می کنند جفت ارز را در زیر کانال و SMA 50روزه (1465 دلار) ادغام کنند. در صورت موفقیت ، اصلاح می تواند به 1200 دلار و سپس به 1000 دلار تعمیم یابد.

 

BNB / USD

   طی چند روز گذشته Binance Coin (BNB) شاهد حرکات ناپایدار بوده است. پس از تجمع شدید در 19 فوریه ، معامله گران با تهاجمی سود خود را در 20 فوریه ثبت کردند. گاوها سعی کردند روند صعودی را از 21 فوریه از سر بگیرند ، اما در سطح بالاتر دوباره ثبت سود صورت گرفته است.

نمودار روزانه BNB / USDT
نمودار روزانه BNB / USDT

در حال حاضر گاوها در تلاشند تا از منطقه بین 50٪ سطح اصلاح فیبوناچی با 233.3485 دلار و 61.8٪ سطح اصلاح با 206.1262 دلار دفاع کنند. در صورت موفقیت ، جفت ارز BNB / USD ممکن است روند ناپایدار محدود را برای چند روز دیگر ادامه دهد.

   برعکس ، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر 206.1262 دلار برسانند ، این کاهش می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (168 دلار) ادامه یابد. این یک حمایت مهم برای مراقبت از آن است زیرا وقفه در زیر آن تغییر روند و احتمال سقوط آن به 118 دلار را نشان می دهد.

 

DOT / USD

Polkadot (DOT) در تاریخ 19 فوریه بالاتر از کانال صعودی شکسته شد و در تاریخ 20 فوریه به بالاترین قیمت خود در سطح 42.2848 دلار رسید. با این حال ، دنباله بلند کندل روزانه ، ثبت سود در سطوح بالاتر را نشان می دهد.

نمودار روزانه DOT / USDT
نمودار روزانه DOT / USDT

   پس از تشکیل الگوی کندل داخلی در روز 21 فوریه ، جفت ارز DOT / USD امروز دوباره سقوط کرد. با این حال ، گاوها افت قیمت را خریداری کردند و قیمت را از بالای کانال عقب انداختند.

   اکنون خریداران سعی می کنند قیمت را به بالای 42.2848 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند. از طرف دیگر ، خرس ها سعی می کنند جفت را دوباره به کانال پائینتر سوق دهند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.89 دلار) سقوط کند.

 

ADA / USD

Cardano (ADA) در 20 فوریه بالاتر از مقاومت 0.9817712 دلار سقوط کرد و به 1.1980811 دلار رسید. با این حال ، دنباله بلند روی کندل روزانه سودآوری را در سطوح بالاتر نشان داد.

نمودار روزانه ADA / USDT
نمودار روزانه ADA / USDT

   فروش امروز تشدید شد و جفت ارز ADA / USD به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.834 دلار) کاهش یافت. با این حال ، دم بلند روی شمعدان امروز خرید شدید را در سطوح پایین تر نشان می دهد.

   اگر قیمت بالاتر از 1 دلار باشد ، گاوها سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست در تراز 1.1980811 دلار می تواند درهای تجمع را به 1.25 دلار و سپس 1.50 دلار باز کند.

   برعکس ، اگر قیمت به زیر 0.9817712 دلار برسد ، جفت ارز ممکن است دوباره به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. این یک حمایت مهم است که باید مراقب آن باشید زیرا در صورت شکست آن، اصلاح ممکن است تا 0.6879684 دلار تعمیق یابد.

 

XRP / USD

   معامله XRP در محدوده 0.50 تا 0.65 دلار ادامه دارد. این آلت کوین امروز روند صعودی را پشت سر گذاشت و در حالی که بیشتر ارزهای رمزپایه اصلی دیگر شاهد افت شدیدی بودند، اما ریپل روند صعودی به خود گرفت.

نمودار روزانه XRP / USDT
نمودار روزانه XRP / USDT

قیمت امروز ریپل به 0.65155 دلار رسیده بود اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند.
با این حال ، میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.50 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان از مسیری با کمترین مقاومت در برابر صعود است. اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بالاتر از 0.65 دلار پیش ببرند و آن را حفظ کنند ، ممکن است افزایش قیمت تا تراز 0.78608 دلار باشد.
اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر حمایت 0.50 دلار برسد ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. اما اگر این اتفاق بیفتد جفت ارز XRP / USD ممکن است به 0.3855 دلار کاهش یابد.

 

LTC / USD

   گاوها از 17 فوریه(29 بهمن) تا 21 فوریه(3 اسفند) نتوانستند Litecoin (LTC) را بالاتر از مقاومت سربار 240 دلار حفظ کنند. این عدم موفقیت در ازسرگیری روند صعودی می توانست باعث جلب سود معامله گران کوتاه مدت شود، تا این که امروز منجر به سقوط شدید شد.

نمودار روزانه LTC / USDT
نمودار روزانه LTC / USDT

   امروز جفت ارز LTC / USD به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (198 دلار) و حمایت 185.5821 دلاری شکسته شد ، اما دنباله طولانی روی کندل روزانه نشان می دهد که گاوها این افت را خریداری کرده اند. میانگین متحرک و RSI بالای نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.
اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند ، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. برعکس ، اگر قیمت دوباره به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند ، ممکن است این جفت ارز به SMA 50روزه (165 دلار) سقوط کند. شکست در زیر این حمایت می تواند جفت ارز را به 120 دلار برساند.

 

LINK/USD

Chainlink (LINK)در 20 فوریه از خط مقاومت کانال صعودی رد شد و در 21 فوریه الگوی کندل Doji را شکل داد. عدم قطعیت شمعدان Doji امروز به سمت نزولی برطرف شد.

نمودار روزانه LINK / USDT
نمودار روزانه LINK / USDT

   امروز جفت ارز LINK / USD به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (30 دلار) و خط حمایت کانال سقوط کرد. با این حال ، دنباله طولانی روی کندل، خرید شدید توسط گاوها در سطوح پایین تر را نشان می دهد.

   اگر گاوها بتوانند قیمت را داخل کانال حفظ کنند ، این موضوع نشان می دهد که روند صعودی ثابت باقی می ماند. برعکس ، اگر قیمت دوباره زیر کانال شکسته شود، نشان دهنده یک تغییر روند احتمالی است.

   حمایت مهم بعدی در جهت نزولی ، 50 SMA روزه (23.82 دلار) است و اگر این حمایت نیز شکسته شود ، ممکن است افت به 20.1111 دلار برسد.

 

BCH / USD

   عملکرد محدود در Bitcoin Cash (BCH) امروز با افت قیمت به زیر حمایت 670 دلار نزولی شد. این شکست نشان داد که تعادل به نفع خرس ها مایل شده است.

نمودار روزانه BCH / USD
نمودار روزانه BCH / USD

   جفت ارز BCH / USD زیر سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (610 دلار) شکسته شد و امروز در 533.33 دلار به پایین ترین سطح درامروز سقوط کرد. با این حال ، گاوها با شدت، پایین ترین سطح حمایت 539 دلار را خریداری کردند و در نتیجه یک جهش شدید قیمت به دست آوردند.

   اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند ، گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به محدوده 670 تا 745.39 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند ، پیشنهاد می کند که اصلاح فعلی به پایان رسیده است.

   برعکس ، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، ممکن است دوباره این جفت ارز به 539 دلار و سپس به SMA 50 روزه (510 دلار) سقوط کند.

 

XLM / USD

Stellar (XLM) در چند روز گذشته نتوانست روند صعودی خود را از سر بگیرد ، که نشان دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. این امر می توانست باعث جلب سود از طرف معامله گران کوتاه مدت شود که احتمالاً امروز موقعیت های خود را کنار گذاشته اند.

نمودار روزانه XLM / USDT
نمودار روزانه XLM / USDT

امروز جفت ارز XLM / USD زیر سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.44 دلار) و حمایت 0.409 دلار شکسته شد ، اما گاوها در سطوح پایین تری خرید انجام دادند. میانگین متحرک نمایی متوسط 20 روزه و RSI زیر 58 نشان می دهد که حرکت صعودی در حال تضعیف است.

اگر گاوها نتوانند قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه را حفظ کنند ، خرس ها دوباره سعی می کنند قیمت را به زیر 0.409 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند ، این جفت ارز می تواند به حمایت 0.35 دلار برسد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه باقی بماند ، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست بالاتر از 0.535 دلار به منزله مزیت گاوها خواهد بود و ممکن است تراز 0.600681 بازآزمایی باشد.

“نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً نظرات منبع می باشد و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تحلیل های خود پیش بروید“

منبع : Cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =