تحلیل رایگان روزانه رمزارزها (9 اسفند)

تحلیل 10 رمز ارز برتر

تحلیل قیمت 10 رمز ارز برتر : بیت کوینBTC ، اتریوم ETH، کاردانو ADA ، بایننس کوین BNB ، پولکادات DOT ، ریپل XRP ، لایت کوین LTC ، چینلینک LINK ، بیت کوین کش BCH ، استلار XLM.

بیت کوین و بیشتر آلت کوین های مهم به استثنای کاردانو همچنان دچار ریزش هستند.
در هر بازار گاوی شاهد عقب نشینی های دوره ای خواهیم بود، جایی که دست های ضعیف تر با پیش بینی یک صعود می فروشند و دست های قوی تر برای بلند مدت جمع می کنند. داده های Coinbase Pro نشان می دهد دو خروجی بزرگ بیت کوین (BTC) در این هفته نشان می دهد که موسسات احتمالاً به خرید نرخ فعلی ادامه می دهند.

با مقایسه داده های تاریخی ، منبع تحلیلی Whalemap در زنجیره اخیراً گفته است که برترین های قبلی بیت کوین در سال 2017 و 2019 با هزاران معامله بزرگ بیت کوین به ارزش 5-7 میلیون دلار همزمان شده است. با این حال ، محققان معتقدند “چنین FOMO برای BTC وجود ندارد.”

استراتژیستهای JPMorgan ، جویس چانگ و امی هو اخیراً اختصاص 1٪ تخصیص به بیت کوین در اوراق بهادار چند دارایی را تأیید کرده اند “برای دستیابی به هرگونه بهره وری در بازده کل پرتفوی تنظیم شده توسط ریسک.”

با توجه به اینکه طلا و S & P500 هر دو در کوتاه مدت روند نزولی را تجربه می کنند ، سرمایه گذاران که می خواهند پرتفوی خود را بپوشانند ممکن است به دنبال گزینه هایی مانند رمزنگاری (cryptocurrencie) باشند که ممکن است ضررهای Bitcoin را محدود کند.

در حالی که داده ها حاکی از آن است که روند نزولی محدود است ، بیایید نمودار 10 ارز رمزپایه برتر را تجزیه و تحلیل کنیم تا تعیین کنیم که خریداران در چه مکانی ممکن است وارد بازار شوند.

BTC / USD

در حال حاضر کش مکشی بین گاوها و خرس ها در جریان است. گاوها تلاش کردند حرکت صعودی را از 25 فوریه از سر بگیرند ، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند، از این رو جهت بیت کوین معکوس شد و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (48159 دلار) شکسته شد ، که این نشان می دهد فروش خرس ها در سطوح بالاتر است.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

با این حال ، دنباله طولانی روی کندل امروز نشان می دهد که خرس ها قادر به حفظ قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نیستند. این نشان می دهد معامله گران با افت قیمت خرید می کنند.

میانگین متحرک نمایی متوسط 20 روزه و شاخص مقاومت نسبی (RSI) در نزدیکی نقطه میانی ، ادغام احتمالی در کوتاه مدت را نشان می دهد. حمایت از این محدوده می تواند در 41959 دلار و 63 دلار باشد ، که کمی بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (40914 دلار) است.

اگر خرس ها بتوانند قیمت را زیر SMA 50 روزه فرو ببرند ، فروش می تواند شدت بگیرد و این جفت ارز حتی می تواند به 28850 دلار کاهش یابد.

برعکس ، اگر گاوها بتوانند قیمت خود را به بالاتر از 52،040.95 دلار برسانند ، ممکن است آزمایش مجدد 58341.03 دلار صورت گیرد.

ETH / USD

Ether (ETH) در 24 فوریه نتوانست بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1،686 دلار) افزایش یابد ، که نشان می دهد خرس ها از این سطح دفاع می کنند. روند بزرگترین altcoin در 25 فوریه به نزولی تبدیل شد و به SMA 50 روزه (1498 دلار) سقوط کرد.

نمودار روزانه ETH / USDT

اگرچه قیمت امروز به زیر SMA 50 روزه افتاد، اما خرس ها نتوانستند سطح پایین روز 23 فوریه را با 1350 دلار بشکنند. و این نشان دهنده عدم فشار فروش در سطوح پایین تر است.

گاوها قیمت را به بالای SMA 50 روزه رسانده اند. اگر آنها بتوانند حرکت را حفظ کنند و جفت ارز ETH / USD را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه قرار دهند ، این می تواند چشم اندازی جهت آزمایش دوباره تراز 2000 دلار را باشد.

از طرف دیگر ، اگر قیمت مجدداً از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد ، این نشان دهنده تغییر احساس از خرید افت قیمت به فروش تجمع است. اگر خرس ها حمایت 1350 دلاری را بشکنند، این جفت ارز ممکن است به 1000 دلار کاهش یابد.

ADA / USD

Cardano (ADA) در یک روند صعودی قوی قرار دارد و برای اولین بار با سرمایه گذاری در میان سه ارز رمزپایه برتر قرار گرفته است. گاوها در 25 فوریه تلاش کردند قیمت را به بالای 1.20 دلار برسانند اما موفق نشدند. با این حال ، گاوها با پشتیبانی 0.9817712 دلار برای حمایت از قیمت امروز ، که پیشنهاد خرید تهاجمی در هر افت جزئی را می دهد ، با ورق برگشتند.

نمودار روزانه ADA / USDT

خریداران قیمت را از تراز 1.20 دلار بالا بردند ، که این نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است.این altcoin اکنون می تواند تا هدف بعدی، قیمت 1.25 دلار صعود کند.

هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه اشباع خرید، نشان از تسلط گاوها دارند.

اگر جفت ارز ADA / USD نتواند شکست را حفظ کند و جهت را به شدت معکوس کند و از زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.92 دلار) شکسته شود ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد.

BNB / USD

عدم موفقیت گاوها در فشار دادن Binance Coin (BNB) به بالاتر از روند نزولی در 24 فوریه ممکن است باعث جذب یک دوره دیگر از سودآوری توسط معامله گران شود. این altcoin بیشترین دستاوردهای حاصل در 19 فوریه را کاهش داده است.

نمودار روزانه BNB / USDT

اگر روند بازگشت فعلی ادامه یابد ، گاوها یکبار دیگر تلاش می کنند قیمت را از مرز روند نزولی بالا ببرند. اگر آنها موفق شوند ، احتمال دارد که اصلاح کوتاه مدت به پایان رسیده است. جفت ارز BNB / USD ممکن است به 300 دلار و سپس به 348.6969 دلار برسد.

بالاترین سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (192 دلار) و RSI در منطقه مثبت نشان می دهد گاوها برتری دارند. سقوط به زیر خط روند نزولی و میانگین متحرک نمایی 20 روزه این سناریوی صعودی را باطل می کند. چنین حرکتی می تواند قیمت را به 118 دلار کاهش دهد.

DOT / USD

روند صعودی Polkadot (DOT) در 23 فوریه و در 24 فوریه دچار مشکل شد زیرا گاوها نتوانستند قیمت را بالاتر از خط مقاومت کانال صعودی حفظ کنند. این امر ممکن است باعث جذب سود از طرف خریداران شود.

نمودار روزانه DOT / USDT

در حال حاضر خریداران در تلاشند تا از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (30.30 دلار) دفاع کنند. اگر آنها موفق به حفظ آن شوند، جفت ارز DOT / USD دوباره سعی می کند از خط مقاومت کانال خارج شده و بالاترین قیمت خود را در تراز 42.2848 دلار دوباره امتحان کند.

برعکس ، اگر این جفت ارز مجدداً به زیر خط مقاومت کانال نزول کند ، خرس ها سعی می کنند قیمت را در زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه فرو ببرند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز ممکن است به خط حمایت کانال سقوط کند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه به تدریج شیب صعودی می یابد و RSI بالاتر از 61 است و این یک مزیت جزئی برای گاوها است.

XRP / USD

دنباله طولانی روی کندل 23 فوریه خرید در افت را نشان می دهد ، اما گاوها نتوانستند حرکت خود را حفظ کنند و قیمت XRP را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.048 دلار) در 24 فوریه افزایش دهند. این نشان داد که تقاضا در سطوح بالاتر خشک می شود .

قیمت ریپل دوباره به SMA 50 روزه (0.40 دلار) کاهش یافت. فقدان یک بازگشت شدید می تواند فروش بیشتری را به دنبال داشته باشد و جفت ارز XRP / USD ممکن است به 0.359 دلار کاهش یابد. شکست در زیر این حمایت می تواند مسیر سقوط به سمت 0.25 دلار را روشن کند.

بر خلاف این فرض ، اگر جفت ارز قیمت فعلی را حفظ کند ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالاتر از مقاومت 0.50 دلار برسانند. در صورت موفقیت ، این جفت ارز ممکن است بین 0.65 تا 0.359 دلار برای چند روز ادغام شود.

LTC / USD

Litecoin (LTC) در تاریخ 25 فوریه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (192 دلار) تجمع کرد ، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را همانطور که از دنباله بلند روی کندل روزانه دیده می شود ، حفظ کنند. این نشان می دهد معامله گران در سطوح بالاتر سود خود را ثبت می کنند.

با این حال ، دنباله طولانی روی کندل امروز نشان می دهد که گاوها قیمت SMA 50روزه (166 دلار) را می خرند. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه و منطقه مقاومت 205.186 دلار برسانند ، جفت ارز LINK / USD ممکن است به 230 دلار برسد.

برخلاف این فرض ، اگر گاوها نتوانند جهش فعلی را حفظ کنند، این جفت ارز ممکن است چرخش کند و به زیر SMA 50روزه و خط روند صعودی سقوط کند. اگر این اتفاق بیفتد ، جفت ارز ممکن است به 120 دلار برسد.

LINK/USD

Chainlink (LINK) در 24 فوریه نتوانست به کانال صعودی برسد، و این باعث ثبت سود از سمت گاوهایی شد که ممکن است در 23 فوریه خریداری کرده باشند.قیمت این altcoin در 25 فوریه کاهش یافت و دوباره به تراز50 رسید و قیمت امروز SMA 50 روزه (24.70 دلار) است.

کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.80 دلار) و RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر قیمت به زیر SMA 50روزه سقوط کند ، این کاهش می تواند تا حمایت مهم 20.111 دلار افزایش یابد.

بر خلاف این فرض ، اگر روند فعلی رشد SMA 50 روزه حفظ شود، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند. در صورت موفقیت ، جفت ارز LINK / USD ممکن است روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

BCH / USD

رالی در بیت کوین کش (BCH) حتی نمی تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (578 دلار) در 24 و 25 فوریه برسد ، این نشان دهنده عدم فوریت بین گاوها برای خرید در این سطح است. قیمت در 25 فوریه کاهش یافت و به خط روند صعودی سقوط کرد.

نمودار روزانه BCH / USD

کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI در منطقه منفی نشان می دهد که خرس ها کنترل می شوند. اگر فروشندگان قیمت را زیر خط روند صعودی فرو ببرند ، BCH / USD می تواند اصلاح عمیق تری را نسبت به قیمت 370 دلار آغاز کند.

برعکس ، اگر گاوها بتوانند بر روی جهش فعلی خط روند صعودی رشد کنند ، این جفت ارز ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. شکست این مقاومت می تواند قیمت BCH را به 631.71 دلار برساند.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM) نمی تواند بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.430 دلار) در 24 و 25 فوریه افزایش یابد ، که نشان می دهد خرس ها در تجمعات به این مقاومت فروشنده هستند.این آلت کوین در 25 فوریه عقب نشینی کرد و در سطح حمایت 0.35 دلار سقوط کرد.

نمودار روزانه XLM / USDT

کاهش میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI در منطقه منفی نشان دهنده مزیت خرس ها است. اگر فروشندگان بتوانند قیمت را در زیر خط حمایت کانال نزولی فرو ببرند ، جفت ارزXLM / USD ممکن است به 0.23 دلار کاهش یابد.

برعکس ، اگر گاوها بتوانند روند برگشتی 0.35 دلار را حفظ کنند ، این جفت ارز ممکن است به میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد. شکست این مقاومت نشان می دهد که گاوها به بازی برگشته اند. سپس این جفت ارز می تواند به خط مقاومت کانال صعود کند.

 

منبع : Cointelegraph

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =