تحلیل رایگان روزانه 10رمز ارز 16 بهمن 1399

تحلیل رایگان روزانه 10رمز ارز 16 بهمن 1399

تحلیل روزانه بازار رمز ارزها

  16/بهمن/1399 – FEB/2/2021

تحلیل قیمت رمزارزهای: BTC (بیت کوین), ETH(اتریوم), XRP(ریپل), DOT(پولکادات), ADA(کاردانو), LINK(چینلینک), LTC(لایتکوین), BCH(بیتکوین کش), BNB(بایننس کوین).

رالی صعودی Ethereum باعث افزایش اقبالات سرمایه گذاران به بیت کوین و چندین altcoin شده، و به سطح جدیدی رسیده است.
نمایش اقتدار Bitcoin (BTC) در بازار رمز ارزها در نیمه دوم سال 2020 و خرید دارایی دیجیتال توسط شرکت MicroStrategy مورد توجه چندین شرکت دارای فهرست عمومی در دنیا قرار گرفته است. با این حال ، عدم وضوح نظارتی می توانست آنها را از خرید بیت کوین در سطوح پایین باز دارد.
برای رسیدگی به این مسئله ، شرکت هوش تجاری MicroStrategy در 3 و 4 فوریه میزبان یک سمینار آنلاین است ، جایی که “شرکت ها با ادغام بیت کوین در استراتژی شرکت خود با ملاحظات قانونی روبرو می شوند”. چندین شرکت بزرگ رمزنگاری نیز سخنرانی هایی را برای مخاطبان انجام می دهند.
حدود 1400 شرکت در این وبینار ثبت نام کرده اند که نشان می دهد شرکت ها علاقه زیادی به بیت کوین دارند. حتی اگر تعداد انگشت شماری از این شرکت ها در نهایت خرید بیت کوین را انجام دهند ، این می تواند مرحله بعدی رالی را با بالاترین قیمت در تمام تاریخ آغاز کند.

تحلیل تکنیکال ده رمز ارز برتر بازار کریپتوکارنسی(رمزارزها)

Daily cryptocurrency market performance

تحلیل تکنیکال ده رمز ارز برتر بازار کریپتوکارنسی

نقشه بازار کریپتوکارنسی

سرمایه گذاران نهادی مستقر در ایالات متحده علاقه بیشتری به بیت کوین در سال 2020 نشان داده اند ، که Coinbase را به سمت 1000 وب سایت برتر جهان و یکی از 400 وب سایت برتر در ایالات متحده سوق داده است.
به نظر می رسد محبوبیت آن در ژانویه سال جاری بیشتر شده است. آنتونی پمپلیانو ، بنیانگذار Morgan کمپانی Creek Digital اخیراً تأکید کرد که برنامه Coinbase 1.3میلیون بار در ژانویه بارگیری شده است ، که بیشتر از “تجارت الکترونیکی ، TD Ameritrade ، چارلز شواب ، وفاداری و Sofi” است.
با استفاده از این عقاید اساسی مثبت ، بیایید نمودارهای 10 رمزارز برتر را تجزیه و تحلیل کرده و مشخص کنیم که این محصولات فنی چه برنامه و آینده ای درپیش خواهند داشت.

 

BTC/USD(بیتکوین)

بیت کوین در تاریخ 2 فوریه(چهارشنبه) بالاتر از روند نزولی شکست و امروز(پنجشنبه) با یک حرکت صعودی دیگر به دنبال آن حرکت کرد ، که این امر باعث کاهش احساسات نزولی کوتاه مدت می شود. شاخص مقاومت نسبی (RSI) به منطقه مثبت جهش کرده و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (33945 دلار) شروع به افزایش می کند ، که این نشان دهنده مزیت گاوها است.

BTC/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل بیت کوین 16 بهمن

نمودار بیت کوین 16 بهمن

 

جفت ارز BTC / USD اکنون می تواند تا بالای 38،000 دلار افزایش یابد. اگر گاوها بتوانند قیمت را از این بالاتر ببرند ، این رمز ارز می تواند بالاترین قیمت خود را در 41959 دلار و 63 دلار مجددا به دست بیاورد. شکست در این سطح می تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را که ممکن است به 50000 دلار برسد آغاز کند.
از طرف دیگر ، اگر خرس ها با تهاجمی از سطح 38000 دلار دفاع کنند ، ممکن است قیمت پائین بیاید و به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش پیدا کند. اگر قیمت از این سطح بازگردد ، گاوها دوباره سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند.
اما اگر خرس ها قیمت خود را زیر میانگین متحرک فرو ببرند ، بیتکوین ممکن است بین 28،850 تا 38،000 دلار ادغام شود. شکست در زیر 28،850 دلار می تواند تصحیح عمیق تری را شروع کند.

 

ETH/USD(اتریوم)

اتر (ETH) در 2 فوریه بالاتر از مقاومت سربار 1400 دلار به 1،473.096 دلار افزایش یافت و امروز با یک حرکت صعودی قوی دیگر این روند را دنبال کرد. این نشان می دهد که گاوها همچنان در سطوح بالاتر خرید می کنند.

ETH/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل اتریوم 16 بهمن

نمودار اتریوم 16 بهمن

اقدام قیمت در سه روز گذشته واگرایی منفی در RSI را بی اعتبار کرده است. ETH / USD اکنون می تواند تا 1،675 دلار افزایش یابد و در صورت عبور از این سطح ، صعود به 2،000 دلار ادامه دارد.
هر تصحیحی احتمالاً پشتیبانی قوی در سطح شکست 1400 دلار و زیر آن در میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1،321 دلار) را پیدا خواهد کرد. گزاف گویی از هر سطح نشان می دهد که گاوها همچنان حرف اول را خواهند زد.
اگر اتر معکوس حرکت کند و زیر خط روند صعودی شکسته شود ، این نمای مثبت فاقد اعتبار خواهد بود. چنین اقدامی ثبت سود تهاجمی در سطوح بالاتر را پیشنهاد می کند.

 

XRP/USD(ریپل)

XRP در 2 فوریه الگوی شمعدان Doji را تشکیل داد ، که نشان دهنده بلاتکلیفی بین گاوها و خرس ها است. امروز ، گاوها در تلاشند تا با فشار دادن و حفظ قیمت بالاتر از 0.41123 دلار ، عدم اطمینان را به نفع خود حل کنند.

XRP/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل ریپل 16 بهمن

نمودار ریپل 16 بهمن

در صورت موفقیت ، جفت ارز XRP / USD می تواند تا 0.50 دلار و سپس به 0.60 دلار برسد. میانگین متحرک نمایی متوسط 20 روزه (0.33 دلار) و RSI در منطقه مثبت به تدریج نشان می دهد که گاوها سعی در بازگشت دارند.
با این حال ، اگر گاوها نتوانند قیمت بالای 0.41123 دلار را حفظ کنند ، خرس ها سعی می کنند جفت ارز را به زیر 0.3855 دلار برگردانند. شکست در زیر میانگین های متحرک ضعف را نشان می دهد و ممکن است افت تا 0.245 دلار ادامه داشته باشد.

 

DOT/USD(پولکادات)

Polkadot (DOT) در تاریخ 1 فوریه از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (15.97 دلار) عقب نشینی کرد و امروز بیشتر از بالاترین حد خود قرار گرفت. اگر این altcoin بر روی بیش از 19.40 دلار بسته شود ، نشان می دهد مرحله بعدی روند صعودی آغاز شده است.

DOT/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل پولکادات16 بهمن

نمودار پولکادات16 بهمن

جفت ارز DOT / USD می تواند تا 24.08 دلار و سپس 30 دلار افزایش یابد. میانگین عمل پرتحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد، نشان می دهد که گاوها کنترل را در دست دارند.
بر خلاف این فرض ، پولکادات جهت خود را از سطح فعلی معکوس کند ، چند روز دیگر ممکن است نوسان محدود شود. خرس ها باید قیمت خود را زیر حمایت 14.7259 دلار فرو ببرند تا مزیت را به نفع تغییر دهند.

 

ADA/USD(کاردانو)

کاردانو (ADA) در 30 ژانویه(11 بهمن) بالاتر از خط روند نزولی شکست و در 1 فوریه(13 بهمن) بالاتر از مقاومت 0.38 دلار افزایش یافت. به دنبال آن یک حرکت صعودی دیگر در 2 فوریه به وجود آمد ، که نشان می دهد تقاضا در سطوح بالاتر نزول کرده است.

ADA/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل کاردانو16 بهمن

نمودار کاردانو 16 بهمن

با این حال ، فتیله بلند در شمعدان 2 فوریه(14 بهمن) نشان می دهد که معامله گران در نزدیکی خط مقاومت سود خود را ثبت می کنند.کاردانو امروز یک الگوی شمعدان در روز تشکیل داده است که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند.
اگر گاوها بتوانند قیمت خود را به بالاتر از 0.4546265 دلار برسانند ، جفت ارز می تواند به خط مقاومت کانال صعود کند. شکست بالای کانال می تواند قیمت را به مقاومت روانی 0.50 دلار برساند.
برخلاف این فرضیه ، اگر از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 0.38 دلار برسد ، نشان دهنده ثبت سود در سطوح بالاتر است. وقفه در زیر کانال نشان دهنده تغییر روند احتمالی است.

 

LINK/USD(چینلینک)

Chainlink (LINK) در تاریخ 1 فوریه(13 بهمن) از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (21.80 دلار) برگشت و امروز بالاتر از خط روند نزولی قرار گرفت. گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به بالاترین سطح خود در 25.7824 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.

LINK/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل چینلینک 16 بهمن

نمودار چینلینک 16 بهمن

در صورت موفقیت ، جفت ارز LINK / USD می تواند به 30 دلار برسد. افزایش میانگین متحرک و RSI بالای 62 نشانگر مزیت گاوها است.
از طرف دیگر ، اگر قیمت از 25.7824 دلار کاهش یابد ، LINK می تواند مجدداً به میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند. شکست در زیر این حمایت ممکن است منجر به سقوط به 20.1111 دلار شود و می تواند برای چند روز در این محدوده ادغام شود.
اگر پشتیبانی از 20.1111 دلار شکسته شود ، این مزیت به نفع خرس ها خواهد بود. چنین حرکتی می تواند قیمت SMA 50 روزه را (17.11 دلار) کاهش دهد.

 

LTC/USD(لایت کوین)

Litecoin (LTC) در تاریخ 2 فوریه(14 بهمن) بالاتر از خط روند نزولی و میانگین متحرک شکسته شد. این حرکت الگوی سر و شانه ها را فاقد اعتبار می کند ، که نشان می دهد فشار فروش کاهش یافته است.

LTC/USDT daily chart. Source: TradingView

تحلیل لایت کوین 16 بهمن

نمودار لایت کوین 16 بهمن

جفت ارز LTC / USD اکنون می تواند تا 165.9709 دلار افزایش یابد. اگر قیمت از این مقاومت کاهش یابد ، این امر به یک ادغام احتمالی بین 120 تا 165.9709 دلار اشاره دارد.
از طرف دیگر ، اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از 165.9709 دلار برسانند ، این جفت ارز می تواند 185.5821 دلار دوباره آزمایش کند. وقفه ای بالاتر از این مقاومت می تواند روند صعودی را از سر بگیرد.
اگر جفت ارز از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر حمایت 120 دلار برسد ، این نمای صعودی بی اعتبار خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها دوباره به کنترل خود برگشته اند.

 

BCH/USD (بیتکوین کش)

گاوها بیت کوین کش (BCH) را به بالای روند نزولی و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (431 دلار) رسانده اند ، که نشان می دهد روند نزولی تضعیف شده است. میانگین متحرک نمایی میانگین 20 روزه مسطح شده و RSI دقیقاً بالاتر از نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

BCH/USD daily chart. Source: TradingView

نمودار بیت کوین کش 16 بهمن

نمودار بیت کوین کش 16 بهمن

 

گاوها اکنون می توانند قیمت را به 465 دلار و سپس به 515.35 دلار برسانند. اگر قیمت از هر دو سطح کاهش یابد ، این نشان می دهد که خرس ها در میتینگ ها در حال فروش هستند. سپس خرس ها دوباره سعی می کنند قیمت را به زیر میانگین متحرک فرو ببرند.
در صورت موفقیت ، جفت بیتکوین کش می تواند به منطقه پشتیبانی 370 تا 353 دلار سقوط کند.اعتماد زیاد به این منطقه ، آن را برای چند روز دیگر محدود نگه می دارد ، اما شکست در زیر آن می تواند قیمت را به 275 دلار کاهش دهد.

BNB/USD(بایننس  کوین)

Binance (BNB) در تاریخ 1 فوریه(13 بهمن) بالاتر از مقاومت روانی 50 دلاری افزایش یافت و این نشان دهنده تقاضای شدید گاوها است. نشانه مثبت دیگر این است که altcoin از آن زمان زمین زیادی را رها نکرده است ، که نشان می دهد معامله گران با عجله سود خود را رزرو نمی کنند.

BNB/USDT daily chart. Source: TradingView

نمودار بایننس کوین 16 بهمن

نمودار بایننس کوین 16 بهمننمودار بایننس کوین 16 بهمن

 

در یک روند صعودی قوی ، اصلاحات معمولاً کم عمق بوده و برای یک تا سه روز ادامه دارد. اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالای 53 دلار برسانند ، مرحله بعدی حرکت صعودی ممکن است آغاز شود. هدف بعدی صعود به 60 دلار است.
برخلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت خود را به زیر 49 دلار کاهش دهند ، بایننس کوین ممکن است به 47 دلار سقوط کند. اگر گاوها بتوانند این مقاومت قبلی را برای حمایت از خود به عنوان هشدار تلقی کنند، این جفت ارز دوباره سعی می کند روند صعودی را از سر بگیرد.
اولین نشانه ضعف شکسته شدن به زیر 47 دلار است و در صورت ترک خوردن SMA 50 روزه (39.75 دلار) این روند می تواند به نفع خرس ها باشد.

“نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً نظرات منبع می باشد و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تلیل های خود پیش بروید“

ارائه شده توسط تیم تحلیلی دارا صدهزاری
منبع: cointelegraph.com

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *