تحلیل رایگان روزانه 5 رمز ارز 20 بهمن 1399

تحلیل رایگان روزانه 10رمز ارز 16 بهمن 1399

تحلیل رایگان روزانه 5 رمز ارز 20 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال 5 رمزارز برتر بازار ارزهای دیجیتال:بیت کوین BTC/USD- پولکادات Polkadot (DOT)- چینلینک  LINK/USD – استلار XLM/USD –تتا THETA/USD

 

بیت کوین (BTC) در چند ماه گذشته سرمایه گذاران نهادی زیادی را به خود جلب کرده است ، اما با حفظ سرمایه بازار بیش از 700 میلیارد دلار ، موسسات بیشتری احتمالاً قصد خرید بیت کوین را دارند. به طور مشابه ، اتر (ETH) با سقف بازار حدود 180 میلیارد دلار نیز نمی تواند توسط سرمایه گذاران نادیده گرفته شود.
تصویب نهادی این دو رمزارز برتر احتمالاً سرمایه گذاران خطرپذیر و سرمایه گذاران اولیه را به سمت پروژه های کوچکتر جذب می کند که به اندازه مناسبی درآمد کسب کرده اند اما هنوز به پتانسیل کامل خود نرسیده اند. اگرچه ریسک در چنین سرمایه گذاری هایی زیاد است ،اما بازدهی می تواند به همان اندازه جذاب باشد.

Crypto market data daily view

نمودار روزانه بازار رمزارزها
نمودار روزانه بازار رمزارزها

 

برای چنین سرمایه گذاران ، پروژه های متعددی برای انتخاب وجود دارد زیرا بیش از 50 دارایی دیجیتال با بیش از 1 میلیارد دلار محدودیت بازار ، به آنها یک جای شاخ خواهد داد، اصطلاحی که در بازارهای قدیمی برای شرکت هایی با ارزش بیش از 1 میلیارد دلار استفاده می شود.
اگر بازیکنان بزرگی به سمت این شاخ بروند، به احتمال زیاد به شدت تجمع خواهند کرد، که به نفع سرمایه گذاران خرد اولیه است که در شروع کار خود نسبت به موسسات هستند. گرچه این سودها ممکن است مدت زیادی طول بکشد ، معامله گران می توانند در کوتاه مدت از حرکتهای تند صعودی در چندین آلت کوین سود ببرند.
بیایید نمودارهای 5 رمزارز برتر را که ممکن است روند صعودی خود را طی چند روز آینده از سر بگیرند ، بررسی کنیم.

 

BTC/USD

بیت کوین در 5 فوریه بالاتر از مقاومت سربار 38000 دلار شکست و آن را با حرکت دیگری در 6 فوریه دنبال کرد ، اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را همانطور که از فتیله بلند روی شمعدان نمودارروزانه زیر دیده می شود حفظ کنند.

BTC/USDT daily chart

نمودار روزانه بیت کوین
نمودار روزانه بیت کوین

 

عدم موفقیت گاوها در حفظ قیمت بالاتر از 40،000 دلار ، امروز باعث جذب سود شده است و خرس ها تلاش می کنند قیمت را زیر 38،000 $ را حفظ کنند. در صورت موفقیت آنها ، جفت ارز BTC / USD می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (35386 دلار) سقوط کند.

اگر این جفت ارز از میانگین متحرک نمایی 20 روزه بازگردد ، گاوها یک بار دیگر سعی می کنند روند صعودی را از سر بگیرند. شکست در منطقه مقاومت سربار 40،000 تا 41،959.63 $ می تواند نشانه شروع مرحله بعدی روند صعودی به 50،000 $ باشد.

برعکس ، اگر خرس ها به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسند ،این جفت ارز ممکن است به میانگین متحرک ساده 50 روزه (32840 دلار) برسد. اگر این حمایت نیز شکسته شود ، ممکن است تا حمایت 28،850 دلار سقوط کند.

BTC/USDT 4-hour chart.

نمودار 4 ساعته بیت کوین
نمودار 4 ساعته بیت کوین

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها قیمت را از منطقه مقاومت بالاتر از 38،000 تا 40،000 $ افزایش داده اند ، اما این جفت ارز از 40952،16 دلار کاهش یافته است. این نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند.
این جفت ارز به زیر 20-EMA فرو رفته و شاخص مقاومت نسبی (RSI) درست بالاتر از نقطه میانی است، که این امر نشان می دهد حرکت ممکن است در حال ضعیف شدن باشد. و اکنوناحتمال دارد این جفت ارز به 50-SMA سقوط کند.
اگر این 50-SMA را بازگرداند ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند روند صعودی را از سر بگیرند ، اما اگر 50-SMA شکسته شود ، اصلاح می تواند به 32000 دلار عمیق شود.

 

 

Polkadot (DOT)

پولکادات در یک روند صعودی قوی قرار دارد. گاوها در 3 فوریه قیمت را به بالاتر از مقاومت 19.40 دلار رساندند اما هنوز نتوانسته اند نتیجه صعودی را ایجاد کنند. این نشان می دهد که خرس ها در تلاشند روند صعودی را متوقف کنند.

DOT/USDT daily chart.

نمودار روزانه پولکادات
نمودار روزانه پولکادات

 

با این حال ، نشانه مثبت این است که گاوها اجازه ندادند قیمت زیر 19 دلار و 40 دلار حفظ شود. این نشان می دهد سرمایه گذاران به طور تهاجمی اقدام به رزرو سود نمی کنند و با هر بار افت جزئی خرید می کنند.

اکنون اگر گاوها بتوانند قیمت را به بالاتر از 21.7321 دلار برسانند ، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود. این هدف در حالت صعودی 24.08 دلار و سپس 30 دلار است. افزایش میانگین متحرک و RSI بالای 61 نشان می دهد که گاوها بر بازار کنترل دارند.

بر خلاف این فرض ، اگر خرس ها غرق شوند و قیمت خود را زیر سطح میانگین متحرک نمایی 20 روزه (17.43 دلار) حفظ کنند ، نشان می دهد که حرکت صعودی ضعیف شده است. سپس جفت  ارز DOT / USD می تواند زمان بیشتری را در نوسان بین 19.40 دلار و 14.7259 دلار سپری کند.

DOT/USDT 4-hour chart.

نمودار 4 ساعته پولکادات
نمودار 4 ساعته پولکادات

 

نمودار 4 ساعته، شکل گیری یک مثلث متقارن را نشان می دهد که به طور کلی به عنوان یک الگوی ادامه دار عمل می کند. خرس ها تلاش کردند قیمت را در زیر مثلث فرو ببرند اما بازگشت شدید 50-SMA خرید تهاجمی در سطوح پایین را نشان می دهد.

اگر گاوها موفق شوند قیمت را بالاتر از مثلث ببرند ، این حرکت، مزیت را به نفع گاوها تغییر می دهد. هدف این الگو، شکست بالای مثلث یعنی  24.1621 دلار است. از طرف دیگر ، اگر خرس ها قیمت زیر مثلث را حفظ کنند ، این رمز ارز می تواند تا 15.8379 دلار سقوط کند.

LINK/USD

Chainlink (LINK) در 5 فوریه بالای مقاومت 25.7824 دلار شکسته و بسته شد اما گاوها نتوانستند حرکت خود را ادامه دهند. این نشان می دهد که خرس ها به شدت از منطقه مقاومت 25.7824 تا 27 دلار دفاع می کنند.

LINK/USDT daily chart.

نمودار روزانه چینلینک
نمودار روزانه چینلینک

 

با این حال ، دنباله ی طولانی روی کندال امروز، نشان می دهد که گاوها در حال خرید پایین تر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (22.83 دلار) هستند.

اگر گاوها بتوانند قیمت را از بالای منطقه مقاومت سربار بالا ببرند ، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود. سطح بعدی برای تماشای قیمت صعودی 30 دلار است و اگر از آن هم عبور کند ، ممکن است حرکت صعودی به سمت 33 دلار باشد.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بیاورند ، جفت ارز LINK / USD ممکن است محدوده عملیاتی خود را بین 20.1111 دلار و 25.7824 دلار برای چند روز دیگر افزایش دهد.

LINK/USDT 4-hour chart.

نمودار 4ساعته چینلینک
نمودار 4ساعته چینلینک

این نمودار 4 ساعته، شکل گیری یک الگوی مثلث صعودی را نشان می دهد. اگر این رمزارز از سطح فعلی عقب نشینی کند ، گاوها یک بار دیگر تلاش می کنند تا قیمت را به بالای منطقه مقاومت سربار برسانند. در صورت موفقیت ، چینلینک   می تواند به هدف 31.4537 دلار برسد.

برعکس ، اگر خرس ها قیمت را زیر خط حمایت نگه دارند ، چینلینک می تواند تا 22.61 دلار و سپس به 21.65 دلار سقوط کند. افت ناچیز 20-EMA و RSI در منطقه منفی نشان دهنده یک برتری جزئی برای خرس ها است.

XLM/USD

استلار توانست محدوده معاملات بین 0.325 و 0.35 دلار در 6 فوریه  و روند صعودی را طی کند ، که نشان می دهد گاوها بر خرس ها غلبه کرده اند. اگر اکنون گاوها بتوانند Stellar Lumens (XLM) را بیش از 0.40 دلار حفظ کنند ، مرحله بعدی روند صعودی ممکن است آغاز شود.

XLM/USDT daily chart.

نمودار روزانه استلار
نمودار روزانه استلار

میانگین جنبش پرتحرک و RSI در نزدیکی منطقه خرید بیش از حد نشان می دهد که گاوها کنترل بازار را در دست دارند. بالاتر از 0.40 دلار ، چینلینک  می تواند تا 0.50 دلار افزایش یابد ، جایی که خرس ها ممکن است مقاومت سختی داشته باشند.

اگر گاوها نتوانند قیمت بالای 0.40 دلار را ببندند ، چینلینک می تواند دوباره به 0.35 دلار بازگردد. بازگشت شدید این حمایت نشان می دهد که گاوها از آن برای حمایت استفاده کرده اند، که احتمال شکستن بالاتر از 0.40 دلار را افزایش می دهد.

بر خلاف این فرض ، اگر خرس ها قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه یعنی (0.315 دلار) را غرق کنند ، این نشان می دهد که شکست فعلی یک دام از سوی خرس ها است.

XLM/USDT 4-hour chart.

نمودار 4 ساعته استلار
نمودار 4 ساعته استلار

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که روند چینلینک یک مثلث متقارن شکسته شده است ، که هدف آن 0.445 دلار است. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه مثبت قرار دارد و این نشان می دهد گاوها کنترل را در دست دارند.

اگر قیمت از 20-EMA بازگردد ، این نشان می دهد که سرمایه گذاران در فکر کاهش قیمت هستند و این باعث افزایش چشم انداز از سرگیری روند صعودی می شود. برعکس ، شکست در زیر 20-EMA اولین علامت ضعف آن در حرکت خواهد بود.

 

THETA/USD

THETA در حال حاضر در یک روند صعودی در حال تحکیم به سر می برد. عملکرد قیمت طی چند روز گذشته یک الگوی مثلث صعودی را تشکیل داده است که با شکست آن تکمیل می شود و به بالای 2.51 دلار می رسد.

THETA/USDT daily chart.

نمودار روزانه تتا
نمودار روزانه تتا

گاوها در 5 فوریه قیمت را به بالای 2.51 دلار رسانده بودند اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها در تلاشند تا از مقاومت در برابر 2.51 دلار دفاع کنند.

با این حال ، نشانه مثبت این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2.09 دلار) کاهش یابد. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد ، گاوها دوباره سعی می کنند  THETA را به بالای 2.51 دلار برسانند.

در صورت موفقیت ، این جفت ارز می تواند مرحله بعدی روند صعودی را از سر بگیرد. هدف الگوی شکست از مثلث 3.56 دلار است. اگر خرس ها قیمت را به زیر مثلث ببرند، این تنظیم صعودی بی اعتبار می شود.

 

THETA/USDT 4-hour chart.

نمودار 4 ساعته تتا
نمودار 4 ساعته تتا

 

در نمودار4 ساعته 20 -EMA شروع به کاهش می کند و RSI به قلمرو منفی سقوط می کند، و این موضوع نشان می دهد که خرس ها سعی در بازگشت دارند. شکست زیر 2.10 دلار می تواند قیمت را به خط حمایت مثلث برساند.

از طرف دیگر ، اگر قیمت از سطح فعلی یا خط حمایت مثلث افزایش یابد ، این نشان می دهد که گاوها با افت قیمت خرید می کنند. سپس آنها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای مقاومت 2.51 دلار برسانند.

“نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً  نظرات منبع می باشد و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تلیل های خود پیش بروید“

ارائه شده توسط تیم تحلیلی دارا صدهزاری

منبع: cointelegraph.com

4 دیدگاه

 • سلام بسیار کار خوبی است که تحلیل رو گذاشتید ما هر هروز سردرگم بودیم و از کانالهای مختلف تحلیل رو نگاه میکردم این باعث میشه به تحلیل شما و سایت شما بیشتر مراجعه کنم و دنبال کاناهای مختلف نباشیم با تشکر از شما

  • با سلام
   خیلی ممنون از نظر شما
   ما سعی میکنیم آخرین تحلیل های روز رو در این بخش قرار بدیم تا بتوانید بهترین استفاده رو انجام بدید
   با تشکر

 • ببخشید میشه اخره این تحلیل ها یه نتیجه گیری ساده و گویا داشته باشید اخه ما تازه واردم نمیدونم گاوها و از این جور چیزا یعنی چه.مرسی…

  • سلام
   مقاله های سایت در مورد اصطلاح ها و مفاهیم پایه توضیح داده شده میتوانید مطالعه کنید
   با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − پنج =