تحلیل رایگان روزانه رمزارزها ( 23 اسفند)

تحلیل 10 رمز ارز برتر

تحلیل تکنیکال: ( BTC) بیت کوین ، (ETH)اتریوم ، (BNB)بایننس کوین ، (ADA)کاردانو ، (DOT)پولکادات ، (XRP)ریپل ، (UNI) یونی سواپ، (LTC)لایت کوین ، (LINK)چین لینک ، (BCH) بیت کوین کش.

گاوهای بیت کوین در تلاشند قیمت BTC را به 58،000 دلار برگردانند اما داده ها نشان می دهد که آلت کوین ها ممکن است روند صعودی خود را از دست بدهد.

بیت کوین (BTC) در 11 مارس فقط با زمزمه هایی دستیابی به یک رکورد جدید در تاریخ را از دست داد زیرا شرکت اوراکل شایعات خرید 72000 بیت کوین را رد کرد.

یکی از اصلی ترین عواملی که ممکن است مانع از سرمایه گذاری ههاد های سمایه گذاری شود، عدم وضوح نظارتی است اما این امر می تواند در آستانه تغییر باشد.

یکی از اعضای کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده هستر پیرس، در مصاحبه اخیر باThinking Crypto ، گفت که معرفی گری گنسلر به عنوان رئیس SEC می تواند منجر به وضوح بیشتر نظارتی در بخش رمزنگاری شود.

اگر چنین اتفاقی بیفتد ، ممکن است چندین سرمایه گذار سازمانی وارد حوزه بیت کوین شوند. ابزار احتمالی دیگری که ممکن است موسسات و سرمایه گذاران خرده فروشی را به خود جلب کند ، صندوق هایETF بیت کوین است. همین هفته، مدیر دارایی مستقر در نیویورک WisdomTree به لیست مشتاقانی که به دنبال تأیید SEC برای راه اندازی Bitcoin ETF هستند ، پیوست.

معامله گران رمزارزها احتمالاً مراقب این تحولات هستند زیرا این موارد می توانند برای بیت کوین صعودی باشند، بیایید نگاهی به نمودار 10 رمزارز برتر داشته باشیم.

BTC / USD

هنگامی که خرس ها سعی در پایین آوردن قیمت داشتند ، امروز بیت کوین از بالاترین سطح خود کاهش یافت. با این حال ، دنباله بلند روی کندل روزانه خرید شدید در افت را نشان می دهد. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (51،414 دلار) و شاخص مقاومت نسبی (RSI) بالاتر از 68 نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت را تا صعود داراست.

نمودار روزانه BTC / USDT
نمودار روزانه BTC / USDT

اگر گاوها بتوانند قیمت خود را بالاتر از 58341.03 دلار حفظ کنند ، روند صعودی ممکن است از سر گرفته شود. هدف بعدی صعود به تراز 72112 دلار است.

بر خلاف این فرض ، اگر جفت ارز BTC / USD بار دیگر از 58341.03 دلار کاهش یابد ، این موضوع نشان می دهد که خرس ها شدیداً از سطوح بالاتر دفاع می کنند.

اگر خرس ها بتوانند قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه فرو ببرند ، معامله گران کوتاه مدت ممکن است سود خود را ثبت کنند و این می تواند قیمت را به میانگین متحرک ساده 50 روزه (44934 دلار) برساند.

شکست در زیر این حمایت می تواند منجر به کاهش در سطح حمایت مهم در تراز41،959.63 دلار شود. این سطح مهمی است که باید مراقب آن باشید زیرا در صورت شکست، مزیت به نفع خرس ها تغییر خواهد کرد.

ETH / USD

خرس ها در تلاشند تا سطح امداد را در سطح اصلاحیه فیبوناچی 78.6٪ در تراز 1،879.915 دلار متوقف کنند. دنباله ی بلند در کندل 11 مارس نشان می دهد که گاوها افت قیمت را در نزدیکی میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1692 دلار) خریداری کرده اند ، اما با توجه به اینکه امروز Ether (ETH) رد شده است ، آنها نمی توانند در بهبودی حاصل کنند.

نمودار روزانه ETH / USDT

اگر قیمت از میانگین متحرک عقب نشینی کند ، نشان می دهد که معامله گران همچنان به کاهش قیمت ها ادامه می دهند. سپس گاوها دوباره سعی می کنند قیمت را به بالای 1،879،91 دلار برسانند و بالاترین قیمت خود را با قیمت 2،040.77 دلار دوباره امتحان کنند. شکست و نزدیک شدن به بالاتر از این سطح می تواند مسیر را برای رسیدن به 2،614 دلار هموار کند.

میانگین متحرک با رشد ناچیز و RSI درست بالای نقطه میانی یک مزیت جزئی را برای خریداران نشان می دهد. با این وجود ، اگر خرس ها قیمت خود را زیر میانگین متحرک فرو ببرند ، ممکن است سود معامله گران کوتاه مدت را جلب کند. که می تواند منجر به سقوط به 1،455 دلار و سپس به 1،289 دلار شود.

BNB / USD

بایننس کوسن (BNB) در 11 مارس بالاتر از مقاومت بالاسری 309.49 دلار افزایش یافت اما گاوها نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند، همانطور که از دنباله بلند روی کندل روزانه دیده می شود. خرس ها امروز سعی کردند قیمت خود را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (239 دلار) فرو ببرند اما دم بلند روی کندل نشان می دهد که خرید در سطوح پایین تر است.

نمودار روزانه BNB / USDT

معامله گران در حال خرید افت و فروش تجمعات هستند. این می تواند محدودیت جفت ارز BNB / USD را بین 265 تا 309.49 دلار برای چند روز حفظ کند. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در منطقه مثبت است ، که نشان می دهد گاوها برتری دارند.

اگر خریداران بتوانند قیمت خود را بالاتر از 309.49 دلار پایدار نگه دارند ، این جفت ارز می تواند به بالاترین قیمت خود در تراز 348.69 دلار برسد. بالاتر از این سطح ، این جفت ارز ممکن است حرکت صعودی خود را به 410 دلار و سپس 500 دلار برساند.

برعکس ، اگر خرس ها غرق شوند و قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه را حفظ کنند ، ممکن است این جفت ارز به قیمت 215 دلار و سپس 189 دلار کاهش یابد.

ADA / USD

کاردانو (ADA) با پشتیبانی از محدوده 1.0683 تا 1.2303 دلار سقوط کرد. این یک سطح مهم برای مراقبت از آن است، از این رو گاوها احتمالاً از آن دفاع می کنند. اگر قیمت از این سطح بازگردد ، ممکن است این مرزار برای چند روز دیگر در این محدوده ادغام شود.

نمودار روزانه ADA / USDT

وقفه ای در بالا یا پایین محدوده می تواند حرکت بعدی روند را شروع کند. میانگین متحرک نمایی میانگین 20 روزه (1.09 دلار) و RSI در نزدیکی نقطه میانی، فرصت های برابر را برای گاوها و خرس ها نشان می دهد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالاتر از 1.2303 دلار برسد ، این نشان می دهد که گاوها برتری دارند. که می تواند منجر به افزایش قیمت به 1.35 دلار و سپس 1.4852 دلار شود.

از طرف دیگر ، اگر خرس ها غرق شوند و قیمت را به زیر 1.0683 دلار برسانند ، جفت ارز ADA / USD می تواند به SMA 50 روزه (0.831 دلار) سقوط کند.

DOT / USD

شکسته شدن مثلث متقارن پولکادات (DOT) در 10 مارس 39.60 دلار بود. خرس ها امروز قیمت را به یک مثلث کشاندند ، اما دنباله بلند روی شمعدان روز نشان می دهد که گاوها با افت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه خریداری می کنند ( 34.40 دلار)

نمودار روزانه DOT / USDT

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و به بالاتر از تراز 39.60 دلار برسد ، تقاضای شدید در سطوح پایین را نشان می دهد. سپس این جفت ارز می تواند بالاترین قیمت خود را با 42.28 دلار دوباره آزمایش کند. شکست بالای این مقاومت ممکن است قیمت را به 52.50 دلار برساند.

برعکس ، اگر قیمت در داخل مثلث ثابت بماند ، خرس ها سعی می کنند جفت ارز DOT / USD را در زیر خط حمایت فرو ببرند. چنین حرکتی می تواند فروش را تشدید کند و قیمت را به SMA 50 روزه (27.65 دلار) برساند.

XRP / USD

ریپلXRP در برابر مقاومت 0.50 دلار سقوط کرد و در 10 مارس زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.464 دلار) شکست. این نشان دهنده عدم تقاضا در سطوح بالاتر است. با این حال ، گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از SMA 50 روزه (0.445 دلار) هستند.

نمودار روزانه XRP / USDT

اگر آنها موفق شوند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند ، جفت ارز XRP / USD ممکن است به 0.50 دلار افزایش یابد. شکست بالای این مقاومت می تواند خریدهایی را به دنبال داشته باشد که ممکن است قیمت را به 0.57 دلار و سپس 0.65 دلار برساند.

متناوباً ، اگر خرس ها قیمت پایین تر از SMA 50 روزه را حفظ کنند ، این جفت ارز می تواند به 0.392 دلار و سپس به 0.359 دلار کاهش یابد. میانگین متحرک نمایی 20 روزه مسطح است و RSI دقیقاً زیر نقطه میانی است که نشان دهنده یک اقدام محدود در کوتاه مدت است.

UNI / USD

دنباله طولانی در 11 مارس و کندل امروز نشان می دهد که گاوها در حال خرید این افت هستند. تاجران ممکن است اکنون سعی کنند یونی سواپ (UNI) را بالاتر از منطقه مقاومت سربار 33 تا 34.92 دلار سوق دهند.

نمودار روزانه UNI / USDT

در صورت موفقیت ، جفت ارز UNI / USD می تواند مرحله بعدی روند صعودی را شروع کند که ممکن است به 46 دلار و سپس 50 دلار برسد. افزایش میانگین های متحرک و RSI در منطقه مثبت نشانگر فرماندهی گاوها است.

با این حال ، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (27.90 دلار) برسد ، معامله گران کوتاه مدت می توانند سود خود را ثبت کنند. این ممکن است جفت ارز را به 50SMA روزه (22.13 دلار) بکشد.

LTC / USD

ادغام فشرده لایت کوین (LTC) بین مقاومت سربار 205.18 دلار و میانگین متحرک نمایی 20 روزه (192 دلار) که امروز صعود کرد نشان می دهد تقاضای گاوها از اراده معامله گران خرد فراتر رفته است.

نمودار روزانه LTC / USDT

گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را به 246.96 دلار برسانند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه شروع به افزایش کرده و RSI به بالای 62 رسیده است ، که نشان می دهد گاوها برتری دارند.

برعکس ، اگر جفت ارز LTC / USD نتواند بالاتر از 246.96 دلار تثبیت شود، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فروشنده هستند.

این ممکن است گاوهای تهاجمی را به دام بیندازد، اگر جفت ارز به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد ، ممکن است موقعیت های خود را بپوشاند. اگر این رمزارز زیر خط روند صعودی سقوط کند ، ممکن است خرس ها برنده شوند.

LINK/USD

چین لینک (LINK) امروز به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (28.99 دلار) رسید اما گاوها از 50SMA روزه (27.53 دلار) دفاع می کنند. یک جهش شدید از این سطح نشان می دهد که گاوها به خرید در افت قیمت ادامه می دهند. سپس خریداران سعی می کنند قیمت را بالاتر از مقاومت بالای 32 دلار برسانند.

نمودار روزانه LINK / USDT

در صورت موفقیت ، جفت ارز LINK / USD یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل می کند که ممکن است خرید از معامله گران را به خود جلب کند. هدف الگوی این تنظیم 43.19 دلار است ، اما افزایش قیمت ممکن است در بالاترین سطح فعلی و 36.93 دلار با مقاومت سختی روبرو شود.

اگر قیمت کاهش یافته و به زیر میانگین متحرک برسد، این نمای صعودی نامعتبر خواهد شد. سپس این جفت ارز می تواند تا 24 دلار و سپس به 20.11 دلار کاهش یابد. میانگین متحرک مسطح و RSI نزدیک نقطه میانی، چند روز عمل محدود را نشان می دهد.

BCH / USD

عدم موفقیت گاوها در فشار دادن بیت کوین کش(BCH) به بالاتر از مقاومت سربار 560 دلار، جذب سود توسط معامله گران کوتاه مدت را جلب کرد. با این حال ، دم بلند روی شمعدان روزانه نشان می دهد که گاوها همچنان به خرید غوطه وری ادامه می دهند.

نمودار روزانه BCH / USD

میانگین متحرک ثابت و RSI نزدیک به نقطه میانی تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد.
اگر آنها بتوانند جفت ارز BCH / USD را به بالاتر از 560 دلار برسانند ، این تعادل ممکن است به نفع گاوها تغییر کند. چنین حرکتی نشان می دهد که گاوها مقدار مورد نیاز را جذب کرده اند. این می تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را به سمت تراز 631.71 دلار و سپس 745 دلار آغاز کند.

برعکس، اگر این جفت ارز زیر میانگین متحرک باقی بماند، این نشان می دهد که خرس ها بر خریداران شیب غلبه کرده اند. چنین حرکتی می تواند قیمت را به 472.72 دلار و سپس 432.02 دلار کاهش دهد.

“نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً نظرات منبع می باشد و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تحلیل های خود پیش بروید“

منبع : Cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + شش =