تحلیل کلی بازار رمزارزها (18 اردیبهشت)

تحلیل کلی بازار رمزارزها (18 اردیبهشت)

تحلیل کلی بازار رمزارزها، شنبه 18 اردیبهشت

آخر هفته بیت کوین با پامپ 3000 دلاری به بالای سطح 58000 دلار رسید، Dogecoin به رکورد دیگری دست یافت و نزدیک است که از سقف بازار BNB عبور کند.

دیروز بیت کوین پس از سقوط به 55000 دلار بیش از 3000 دلار از ارزش خود را بازیابی کرد و سطح 58000 دلار را لمس کرد. اکثر سکه های جایگزین به جز Dogecoin در مقیاس 24 ساعته تا حدودی راکد هستند، دوج کوین ساعاتی قبل یک رکورد جدید را به ثبت رسانده است و نزدیک است که جایگاه بایننس کوین را به عنوان سومین دارایی دیجیتال از نظر ارزش بازار تصاحب کند.

بیت کوین 58 هزار دلاری

ارز رمزنگاری برتر بازار چند روز گذشته تا حدودی با مشکل روبرو بود چراکه چندین بار برای عبور از مانع 58000 دلاری تلاش کرد ولی هر بار با شکست مواجه شد.

علاوه بر این، ریجکت شدن پی در پی قیمت باعث شد قیمت بیت کوین چند هزار دلار ریزش کند. همین اتفاق روز پنجشنبه تکرار شد و این ارز در عرض چند ساعت از 58500 دلار به 55000 دلار سقوط کرد.

با این حال، اکنون اوضاع برای بیت کوین کمی مساعدتر به نظر می رسد. به دنبال آخرین افت قیمت، این دارایی بلافاصله اصلاحی صعودی را آغاز کرد و به بالاترین قیمت روزانه خود در 58850 دلار رسید (در Bitstamp). در زمان نگارش این مطلب نیز بیت کوین با قیمت 59267 دلار درحال ترید شدن می باشد.

این در حالی است که گزارش ها حاکی از آن است که نهنگ ها و سرمایه گذارن بزرگ سازمانی مشغول انباشت این دارایی هستند.

بر اساس دفاتر اندیکاتور، بیت کوین برای به چالش کشیدن مقاومت 60 هزار دلاری باید مقاومت 58535 دلار را با قاطعیت پشت سر بگذارد.

BTC/USD
BTC/USD

آیا دوج کوین بر بایننس کوین غلبه خواهد کرد؟

در چند هفته گذشته اکثر سکه های جایگزین عملکرد بهتری نسبت به رهبر خود داشتند و باعث کاهش سلطه این ارز بر بازار رمزنگاری شدند. این معیار که اکنون در حدود 45٪ است، به پایین ترین سطح 3 ساله خود سقوط کرده است.

با این حال ، برخی از آلت کوین ها در 24 ساعت گذشته آرام گرفته اند. دیروز اتریوم آخرین ATH خود را در ترازی بالاتر از 3600 دلار ترسیم کرد اما بعد با کمی اصلاح به زیر 3550 دلار رسیده است ، بایننس کوین و ریپل به ترتیب تا 630 و 1.6 دلار افزایش یافته اند.

در مقابل ، Polkadot و Cardano ضررهای جزئی را در مقیاس 24 ساعته ترسیم کرده اند.

با این وجود، DOGE همچنان بهترین عملکرد را در بازار از خود نشان می دهد. همانطور که قبلا گزارش شد ، دوج کوین به دنبال آخرین اظهار نظرهای ایلان ماسک در حمایت از DOGE، به بالاترین قیمت خود در 0.74 دلار رسید.

بررسی اجمالی بازار ارزهای رمزنگاری شده
بررسی اجمالی بازار ارزهای رمزنگاری شده

BakeryToken (30%), Bitcoin Diamond (28%), Horizen (27%), Fantom (19%), Cosmos (18%), THETA (16%), ,(10%), Venus (10%) و Celsius (10%) همگی امروز رشدی دورقمی را شاهد بوده اند.

در نهایت ، کل سقف بازار رمزنگاری حدود 2.4 تریلیون دلار باقی مانده است.

منبع: cryptopotato

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × چهار =