آیا اتریوم میتواند بهتر از بیت کوین عمل کند؟

آیا اتریوم میتواند بهتر از بیت کوین عمل کند؟

ابتدا نگاهی به تحلیل روزانه اتریوم (12/بهمن/1399) خواهیم انداخت:

Ethereum در محدوده بالاتر از حمایت 1300 دلار در برابر دلار آمریکا باقی مانده است. قیمت ETH احتمالاً در کوتاه مدت بیش از 1400 دلار و 1450 دلار مقاومت نشان می دهد. قیمت ETH قبل از آنکه در برابر دلار آمریکا اصلاح شود تا 1438 دلار معامله شد. همچنین قیمت آن در بالای سطح حمایت 1،320 دلاری تثبیت شده است.

در مورد اتریوم به نظر می‌رسد روند صعودی فعلی ادامه داشته باشد. اتریوم که دومین ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار است در روزهای اخیر افزایش شدید قیمت را تجربه کرده است.

یکی از ویژگی‌های کلیدی بلاک‌چین اتریوم قابلیت برنامه‌ریزی آن است که آن را به پرکاربردترین ارز دیجیتال در برنامه‌های غیرمتمرکز تبدیل کرده است. بلاک‌چین اتریوم همچنین به عنوان بازاری برای ارائه خدمات مالی، اپلیکیشن‌ها، بازی‌ها و سایر خدمات به کار گرفته شده است. از دیگر ویژگی‌های مهم این شبکه می‌توان به انجام قراردادهای هوشمند بر بستر این بلاک‌چین اشاره کرد به نحوی که در صورت انجام شرایط تعیین شده توسط طرفین قرارداد، به طور خودکار اقدامات خاصی صورت بگیرد.

این قابلیت‌های اتریوم باعث افزایش خیره کننده کاربران اتریوم و نیز افزایش شدید جریان نقدی ورودی به بلاک‌چین اتریوم شده است. با در نظر گرفتن شرایط کلی موثر بر بازار ارزهای دیجیتال و نیز شرایط خاص اتریوم در سال 2020 پیش‌بینی شده این ارز دیجیتال تا سال 2025 از 3500 دلار عبور نماید.

طبق برنامه‌های از پیش اعلام شده قرار است یک پروژه ارتقا به نام “اتریوم 2” در شبکه اتریوم صورت گیرد که در ابتدای دسامبر 202 فاز صفر این پروژه آغاز به کار کرده است. با اتمام این پروژه برخی از مشکلات این بلاک‌چین از جمله مقیاس‌پذیری و بالابودن نرخ کارمزد پردازش تراکنش‌ها تا حدی حل شده و تغییرات مفیدی در آن صورت خواهد گرفت. با این ارتقا، گسترش دیفای بیش از پیش صورت گرفته و محبوبیت اتریوم هم افزایش چشمگیری خواهد یافت.

با در نظر گرفتن روند فعلی  این ارز دیجیتال، به طور کلی می‌توان گفت در سال 2021 نیز روند مثبت رشد آن ادامه خواهد یافت. با گسترش روزافزون کاربرد ارزهای دیجیتال در کارهای روزمره و نیز صنایع مختلف انتظار می‌رود تقاضا برای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت‌کوین و اتریوم که سرآمد این حوزه هستند در سال 2021 افزایش قابل توجهی داشته باشد و این عوامل در نهایت به افزایش چشمگیر قیمت این دارایی‌ دیجیتال منجر گردد.

ارائه شده توسط تیم تحلیلی دارا صدهزاری

منبع:cryptopanic

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *