تحلیل رایگان روزانه اتریوم 18 بهمن 1399

آیا اتریوم میتواند بهتر از بیت کوین عمل کند؟

تحلیل رایگان روزانه اتریوم 18 بهمن 1399

تحلیل تکنیکال اتریوم

  18/بهمن/1399 – FEB/6/2021

ثبت رکورد 6.5 میلیارد دلار در معاملات آتی، سیگنال های سود معامله گران در Ethereum صعودی هستند.

با افزایش قیمت ETH به 1،750 دلار و افزایش سود سهام معاملات ، سود آزاد برای معاملات آتی Ethereum به رکورد 6.5 میلیارد دلار رسید.
قیمت اتر (ETH) طی پنج روز گذشته 33٪ افزایش یافته است و داده ها نشان می دهد که با وقوع این امر برخی از خریداران شروع به استفاده از اهرم بیش از حد کردند.
اگرچه این لزوما منفی نیست ، اما باید پرچم زرد در نظر گرفته شود زیرا حق بیمه بالاتر برای قراردادهای آتی برای دوره های کوتاه مدت طبیعی است.

ETH/USD 6-hour chart

نمودار روزانه اتریوم
نمودار 6 ساعته اتریوم

 

اگرچه حرکت صعودی اتر برای مدت طولانی ادامه داشت ، اما فقط در ماه فوریه بود که اتر سرانجام مانع روانی 1500 دلاری را شکست و وارد حالت کشف قیمت شد.
برای ارزیابی اینکه آیا بازار بیش از حد خوش بینانه است ، چند معیار ضروری مشتقات برای بررسی وجود دارد. یکی حق بیمه آتی (که به عنوان پایه نیز شناخته می شود) است و فاصله قیمتی بین قیمت های قرارداد آتی و بازار معاملات، که این پارامتر ها را باید منظم اندازه گیری کرد.
معاملات آتی 3 ماهه معمولاً باید با حق بیمه سالانه 6٪ تا 20٪ انجام شود که باید از آن به عنوان نرخ وام تعبیر شود. با به تعویق انداختن تسویه حساب ، فروشندگان خواستار قیمت بالاتر هستند و این امر اختلاف قیمت را ایجاد خواهد کرد.

ETH Mar. 26 futures premium

نمودار اتریوم

 

نمودار فوق ، حق بیمه آتی با ارزش بالاتر از 5.5٪ را نشان می دهد که معمولاً پایدار نیست. با توجه به اینکه کمتر از 49 روز به پایان 26 مارس(6 فروردین ماه) باقی مانده است ، این نرخ معادل سالانه 55٪ است.
مبنای پایدار بالای 20٪ نشان دهنده اهرم بیش از حد خریداران و ایجاد پتانسیل برای تصفیه های گسترده و سقوط بازار است.
حرکتی مشابه در 19 ژانویه اتفاق افتاد زیرا اتر 1400 دلار را شکست اما نتوانست چنین سطحی را حفظ کند. این وضعیت به تحریکات بعدی منجر شد و اتر طی دو روز آینده 27٪ سقوط کرد.
سطح پایه بالای 20٪ لزوما هشدار قبل از سقوط نیست اما منعکس کننده سطح بالای استفاده اهرم از خریداران قراردادهای آتی است. این اعتماد به نفس بیش از حد خریداران تنها در صورت عقب نشینی بازار در زیر 1450 دلار خطر بیشتری را به همراه دارد. این سطح قیمت بود که شاخص 30٪ را شکست و آن را به سطح نگران کننده رساند.
همچنین لازم به ذکر است که معامله گران گاهی اوقات در وسط رالی استفاده از اهرم را افزایش می دهند اما برای تنظیم ریسک نیز دارایی اساسی (اتر) را خریداری می کنند.
“با فروش 1750 دلار ، فروشندگان منحل نشدند”
کسانی که روی 2000 دلار اتر شرط می بندند باید خوشحال باشند که می دانند در کل علاقه تجمع 33 درصدی اخیر، علنی افزایش یافته است. این وضعیت نشان می دهد که فروشندگان کوتاه مدت به جای اینکه انتظار یک ضرر را داشته باشند ، با استفاده از حق بیمه آتی به طور کامل پوشش داده می شوند.

ETH futures aggregate open interest in USD terms

تحلیل روزانه اتریوم
تحلیل روزانه اتریوم

در این هفته سود باز معاملات آتی Ether به رکورد 6.5 میلیارد دلار رسید که ماهانه 128 درصد افزایش دارد.
سرمایه گذاران حرفه ای که از استراتژی توضیح داده شده در بالا استفاده می کنند اساساً از پول نقد استفاده می کنند و معاملاتی را انجام می دهند که شامل خرید دارایی اساسی و فروش همزمان قراردادهای آتی است.
این موقعیت های آربیتراژ معمولاً خطرات تصفیه ندارند. بنابراین ، افزایش فعلی منافع باز در طی یک رالی قوی یک شاخص مثبت است.

“نظرات و تحلیل های بیان شده صرفاً نظرات منبع می باشد و منعکس کننده نظرات مجموعه آلند نمی باشد. هر حرکت سرمایه گذاری و تجاری شامل ریسک هم خواهد بود، هنگام تصمیم گیری باید تحقیقات خود را انجام دهید، و طبق تلیل های خود پیش بروید“

ارائه شده توسط تیم تحلیلی دارا صدهزاری
منبع: Cointelegraph.COM

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =