FTX به قربانیان فیشینگ غرامت 6 میلیون دلاری می دهد

FTX به قربانیان فیشینگ غرامت 6 میلیون دلاری می دهد

FTX به قربانیان فیشینگ غرامت 6 میلیون دلاری می دهد

سام بنکمن فرید، بنیانگذار FTX، گفت که این صرافی «عادت جبران خسارت» به کاربرانی که «توسط نسخه های جعلی شرکت های دیگر فیش می شوند» را ایجاد نمی کند.

صرافی ارزهای دیجیتال FTX حدود 6 میلیون دلار غرامت به قربانیان یک کلاهبرداری فیشینگ که به هکرها اجازه داد تا معاملات غیرمجاز را در حساب های برخی از کاربران FTX انجام دهند، ارائه می کند.

سام بانکمن-فرید، بنیانگذار و مدیر عامل FTX در 23 اکتبر در یک تاپیک توییتری پست کرد که صرافی به طور کلی به کاربران خود غرامتی اعطا نمی کند که «نسخه های جعلی شرکت های دیگر در این فضا فیش شده اند»، اما در این مورد، جبران می کند.

او نوشت: این یک سابقه نیست، و توضیح داد که فقط حساب های کاربران FTX هستند که بازپرداخت می شوند.

حمله فیشینگ اخیر باعث شد که مهاجمان کلیدهای رابط برنامه نویسی برنامه حساب کاربری (API) را به دست آورند که به آنها اجازه می داد معاملات غیرمجاز را با حساب های صرافی رمزارز خود انجام دهند.

این حمله در 21 اکتبر پس از اینکه 3Commas اعلام کرد که برخی از کاربران آن فعالیت تجاری غیرمجاز داشته اند هشدار داده شد.

پس از بررسی اولیه، FTX و 3Commas حساب‌های مشکوک را به حالت تعلیق درآوردند تا از ضرر بیشتر جلوگیری کنند و همه کلیدهای API در معرض خطر را غیرفعال کردند.

در 19 اکتبر، Bankman-Fried یک پست وبلاگی منتشر کرد که در آن افکار خود را در مورد مقررات ارزهای دیجیتال شرح می داد که شامل پیشنهادی بود که او آن را ‘استاندارد 5-5’ نامید که در آن هکرها 5 میلیون دلار یا 5٪ از مبلغی را که به سرقت برده اند، هرچه کوچکتر باشد، نگه می دارند. .

در جدیدترین توییت خود، او فکر کرد وقت آن رسیده است که استانداردهای تازه فکر شده خود را امتحان کند، و از هکر درخواست کرد که 95٪، حدود 5.7 میلیون دلار، از وجوه دزدیده شده را ظرف 24 ساعت پس بدهد و گفت: ‘ما آنها را تبرئه خواهیم کرد.’

اکتبر توسط جامعه کریپتو ‘هکتوبر’ نامیده می شود زیرا Chainalysis در 13 اکتبر فاش کرد که اکتبر 2022 ‘بزرگترین ماه’ برای فعالیت هکری بوده است، علیرغم اینکه این گزارش حتی در نیمه ماه منتشر نشده است.

در زمان انتشار این گزارش حدود 3 میلیارد دلار از طریق بیش از 125 حادثه جداگانه از ابتدای ماه مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 7 =