FTX تا 2 میلیارد دلار از وجوه کاربران را از دست داد

FTX تا 2 میلیارد دلار از وجوه کاربران را از دست داد

همانطور که حماسه FTX به دومین هفته خود می گذرد، جزئیات سوء مدیریت ادعایی شروع به سرازیر شدن می کند، به طوری که گزارش شده است که بیش از یک میلیارد دلار از سرمایه مشتری حتی قبل از هک اخیر ناپدید شده است.

رویترز گزارش داد که سام بنکمن فرید، مدیر عامل وقت آن زمان، طی جلسه ای با چندین مدیر FTX در ناسائو، پایتخت باهاما در 7 نوامبر، صفحات گسترده ای را تهیه کرد که نشان می داد FTX در طول زمان تقریباً 10 میلیارد دلار از سرمایه مشتری را به شرکت خواهرش Alameda Research منتقل کرده است.

بر اساس گزارشی که به نقل از منابع آگاه با موضوع، بین 1 تا 2 میلیارد دلار از این سرمایه‌ ها در میان دارایی‌های باقی‌مانده آلامدا وجود نداشت، به این معنی که آنها عملاً ناپدید شده بودند.

گفته می شود که Bankman-Fried یک درپشتی در سیستم حسابداری FTX ایجاد کرده است که به موسس رسوا اجازه می دهد سوابق مالی FTX را بدون هشدار به طرف های خارجی از جمله حسابرسان تغییر دهد.

مدیر عامل سابق درخواست یا نصب چنین روشی را رد کرده است و به درخواست رویترز برای اظهار نظر در مورد وجوه گمشده کاربران با «???» پاسخ داده است.

روز شنبه، تنها یک روز پس از اعلام ورشکستگی فصل 11 در دادگاه فدرال دلاور، خبر کمبود وجوه منتشر شد. FTX نتوانست تزریق سرمایه مورد نیاز برای مقابله با بحران نقدینگی را پس از یک بانک 6 میلیارد دلاری تامین کند.

همچنین در روز شنبه، هکرها ظاهراً ۴۷۷ میلیون دلار ارزهای دیجیتال مختلف را از کیف پول های FTX سرقت کردند. به نظر می رسد کارکنان 186 میلیون دلار از دارایی های دیجیتال را برای ایمن کردن فضای ذخیره سازی جابه جا کرده اند، در حالی که مهاجمان به سرعت 220 میلیون دلار توکن سرقت شده برای DAI و اتر را از طریق صرافی های غیرمتمرکز، به ازای Elliptic دریافت کردند.

رقیب بایننس در ابتدا پیشنهاد وثیقه FTX را داده بود، اما پس از انجام بررسی‌ های لازم که مبادله میلیارد ها دلار بدهی داشت، کنار رفت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *