FTX در باهاما تحت بازرسی مدنی و کیفری است

FTX در باهاما تحت بازرسی مدنی و کیفری است

FTX در باهاما تحت بازرسی مدنی و کیفری است

کمیسیون اوراق بهادار باهامیا، واحد اطلاعات مالی نخست وزیر و واحد جرایم مالی همگی در تحقیقات FTX دخیل هستند.

دادستان کل باهاما (AG) و وزیر امور حقوقی رایان پیندر تأیید کرده است که صرافی رمزارز سقوط کرده FTX کانون تحقیقات فعال و مداوم مقامات این کشور کارائیب است.

در یک بیانیه ملی که در 27 نوامبر در صفحه فیس بوک دفتر نخست وزیری به صورت زنده ارائه شد، پیندر توضیح داد که «امور بازارهای دیجیتال FTX» هم از سوی «مقامات مدنی و جنایی» و هم از سوی مقامات باهامایی تحت نظارت است. با تعدادی متخصص و متخصص کار می کنند و در صورت نیاز به این کار ادامه خواهند داد.

وی افزود: «کمیسیون اوراق بهادار، واحد اطلاعات مالی ما و واحد جرایم مالی نیروی پلیس سلطنتی باهاما به بررسی حقایق و شرایط مربوط به بحران ورشکستگی FTX و هرگونه نقض احتمالی قوانین باهاما ادامه خواهند داد.»

پیندر همچنین فاش کرد که مقامات مربوطه باهامیا سعی خواهند کرد هر شرکت یا افرادی را که در طول تحقیقات مرتکب هر گونه تخلفی شده اند، مورد بازخواست قرار دهند، در حالی که آنها با سایر آژانس های نظارتی و نهادهای مجری قانون در سراسر جهان همکاری خواهند کرد.

«این رویدادها درس‌هایی را که از اوراق بهادار و سایر مقررات مالی در مورد نیاز به همکاری قوی فرامرزی آموخته‌ایم را یادآوری می‌کند. او گفت که به بهترین وجه یک همکاری نظارتی قوی بین المللی به عموم مردم در سراسر جهان کمک خواهد کرد.»

کمیسیون اوراق بهادار باهاما مجوز فعالیت تجاری FTX Digital Markets (FDM) را به حالت تعلیق درآورد و در 10 نوامبر از مدیران آن سلب اختیار کرد.

در 12 نوامبر آنها دستور انتقال تمام دارایی های دیجیتال FDM را به کیف پول دیجیتالی متعلق به کمیسیون برای ایمن سازی دادند.

پیندر اشاره کرد که مرجع نظارتی کشور اقدامات حفاظتی بیشتری را انجام داده است که توسط دیوان عالی تایید شده است، اما از توضیح بیشتر خودداری کرد تا زمانی که ‘مطمئن باشیم که انجام این کار هیچ جنبه ای از تحقیقات در حال انجام را به خطر نمی اندازد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *