کاهش بیشتر قیمت بیت کوین

کاهش بیشتر قیمت بیت کوین

اظهارات بانک فدرال که حاکی از سیاست های انقباضی بود، باعث کاهش بیشتر قیمت بیتکوین و بازار سهام امریکا شد

 

قیمت بیت کوین پس از آنکه جیمز بولارد رئیس فدرال رزرو St. Lous اعلام کرد نرخ بهره می تواند تا پایان سال جاری افزایش یابد، یک پله کاهش یافته و بازار سهام دچار افت شد.

نظرات بولارد از اظهارات روز چهارشنبه جروم پاول، رئیس فدرال رزرو ، که بیان می کرد این افزایش نرخ در سال 2023 رخ می دهد، بیشتر به سیاست های انقباضی اشاره داشت. نظرات پاول با تقویت شاخص دلار آمریکا باعث فشار فروش بیشتر در بازارهای مالی شد.

فشار فروش هماهنگ در انواع دارایی ها از جمله سهام، طلا و ارزهای رمزنگاری شده این فرض که بیت کوین یک دارایی غیر مرتبط است را از بین برد ، زیرا داده ها نشان می دهد که همبستگی BTC با طلا و سهام در طول سال 2021 افزایش یافته است.

تعطیلی روز جمعه در بازارهای سنتی یکی از بدترین هفته ها را برای Dow از ماه اکتبر رقم زد. و این شاخص در این هفته شاهد 5 مرحله ریزش با افت کلی 3 درصدی بود.

همچنین S&P 500 و NASDAQ نیز روز جمعه متضرر شدند و روز را به ترتیب با 1.31٪ و 0.92٪ ضرر به پایان رساندند ، در حالی که اوراق خزانه 10 ساله در پاسخ به تقویت دلار 4.04٪ سقوط کرد.

در مورد علت موضع گیری های اخیربانک فدرال رزرو ، بولارد به نرخ تورم بالاتر از حد انتظار اشاره کرد، زیرا اقتصاد پس از همه گیری Covid-19 مجدداً آغاز به کار کرد.

بولارد گفت:

“ما انتظار یک سال خوب و یک بازگشایی خوب را داشتیم. اما این یک سال سخت تر از آنچه انتظار داشتیم پیش رفت، تورم بیش از انتظار ما است. من فکر می کنم طبیعی است که برای جلوگیری از فشارهای تورمی کمی به سمت سیاست های انقباضی متمایل شویم . “

بولارد اظهار داشت که در آینده ، تورم “پیش از رسیدن به هدف 2 درصدی بانک فدرال، در سال جاری 3٪ و در سال 2022 برابر با 2.5٪ خواهد بود.”

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − هشت =