ایلان ماسک: هیچ مقداری از بیت کوین هایم را نفروخته ام

ایلان ماسک: هیچ مقداری از بیت کوین هایم را نفروخته ام

ایلان ماسک: “من هیچ مقداری از بیت کوین های خود را نفروخته ام”

ایلان ماسک در توییتر به جامعه رمزارزها اطمینان داد که علی رغم اینکه شرکت تسلا بخشی از بیت کوین های خود را فروخته، وی هیچ مقداری از بیت کوین های شخصی خود را نفروخته است. اظهارات ماسک در پاسخ به اتهامات کمدین دیو پورتنوی مبنی بر سودآوری مدیرعامل تسلا از پامپ و دامپ بیت کوین از طریق بیانیه های عمومی بود.

ماسک با رد ادعای پورتنوی، اظهار داشت که “تسلا 10 درصد از دارایی های خود را اساساً برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزینی برای نگه داشتن پول نقد در ترازنامه فروخت”. ماسک افزود: “من هیچ مقداری از بیت کوین های خود را نفروخته ام.”

بر اساس گزارشی که توسط Cointelegraph منتشر شده است، شرکت تسلا در سه ماهه اول سال 2021 بخشی از دارایی های بیت کوین خود را فروخته و از این طریق درآمد خالص 272 میلیون دلاری کسب کرده است.

در فوریه سال جاری، تسلا با خرید استراتژیک 1.5 میلیارد دلاری بیتکوین، به ارزش 7.7 درصد از دارایی نقدی خود، روند صعودی بیتکوین را تسریع کرد.

همچنین در همان ماه ، تسلا اعلام کرد که بیت کوین را به عنوان یک گزینه پرداخت قبول می کند. ماسک اعلام کرده بود که تسلا این پرداخت ها را به همان شکل دارایی دیجیتال حفظ کرده و آنها را به ارز فیات تبدیل نمی کند.

ایلان ماسک معمولاً از افشای مقدار بیت کوین های شخصی خود خودداری می کند ، اما از آخرین توییتی که او منتشر کرده است، می توان فهمید که او تمایلی به فروش آنها ندارد.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − پنج =