سرزنش ایلان ماسک برای اعمال قدرت در بازار رمزارزها

نش ایلان ماسک برای اعمال قدرت در بازار رمزارزها

 مدیرعامل شرکت تسلا، ایلان ماسک، به دلیل رویکرد غیرمسئولانه خود نسبت به ایجاد تحرک بازار رمزارزها مورد سرزنش قرار گرفت. ماسک بارها درباره انواع رمزارزها در حساب توییتری خود صحبت کرده و تصاویری را به اشتراک گذاشته بود که محدود به بیت کوین و دوج کوین نمی‌شود. طی هفته گذشته، ماسک با انتشار دو توییت درباره توکن CumRocket باعث شد تنها طی ده دقیقه قیمت این توکن از 6 سنت به 28 سنت برسد که این روند صعودی دوام زیادی نداشت و اکنون ارزش این توکن به محدوده قیمتی 7 سنت بازگشته است.

 هم بنیانگذار Zap Protocol – Nick Spanos – در این باره می گوید هدف ماسک از انتشار چنین محتوایی خرید دارایی‌های دیجیتال با قیمت کمتر است که منجر به از دست رفتن سرمایه افراد بیشماری گردیده و این نشان از غرور و طمع او دارد.

 ماسک اعلام کرده بود که شرکت تسلا نسبت به خرید بیت کوین با ارزش 1.5 میلیارد دلار کرده و در پرداخت‌های خود از این رمزارز استفاده خواهد بود. اما تنها پس از چند هفته، ماسک به نقد اثرات محیط زیستی بیت کوین پرداخت و شرکت تسلا آن را از گزینه‌های پرداخت در وب سایت حذف کرد. به گفته Spanos، این تنها یک نمونه از اقدامات ماسک است و در صورتی که به هر دلیلی از استفاده بیت کوین منصرف شده بود، ارسال توییت برای بیش از 50 میلیون دنبال کننده نشان‌دهنده سهل‌انگاری و سو استفاده از اعتماد عمومی است.

 ماسک اخیرا اعلام کرده بود که از هرگونه تحقیق و تفحص در زمینه اثرگذاری توییت‌های وی بر بازار رمزارزها استقبال می کند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 6 =