افزایش ظرفیت شبکه اتریوم پس از هاردفورک لندن

افزایش ظرفیت شبکه اتریوم پس از هاردفورک لندن

افزایش 9 درصدی ظرفیت شبکه اتریوم پس از هاردفورک لندن

 بنابر آمار Etherscan، پس از به‌روز رسانی شبکه اتریوم در اوایل ماه آگوست، متوسط استفاده از شبکه بر اساس میزان گاز (gas) مصرفی حدود 9% افزایش داشته و از 92 میلیارد به بیش از 100 میلیارد رسیده است.

ویتالیک بوترین بنیانگذار اتریوم، سه دلیل که معتقد است در افزایش ظرفیت شبکه نقش اصلی را داشته اند، مطرح کرد:

1- به‌روزرسانی لندن باعث بروز تاخیر در “عصر یخبندان اتریوم” شد و در نتیجه متوسط زمان تشکیل بلاک به سطح قبلی خود یعنی 13.1 ثانیه رسیده است. عصر یخبندان مفهومی است که توسط توسعه‌دهندگان اتریوم به افزایش سختی شبکه در الگوریتم PoW و کاهش درآمد ماینرها اشاره می‌کند.

2- دلیل دوم مربوط به فضاهای استفاده نشده در بلاک‌ها پیش از به روزرسانی است که حداکثر میزان گاز مصرفی برای آن‌ها 15 میلیون تعریف شده بود. پس از به روزرسانی، این رقم افزایش پیدا کرده است.

3- معادلات EIP-1559 شاید به طور کامل باعث سوزانده شدن 50 درصد از base fee نشوند اما ارتباط پیچیده‌ای بین جنبه‌های هندسی و حسابی اندازه و هزینه بلاک‌ها وجود دارد. پس از به روزرسانی ، بیش از 50% از ظرفیت بلاک‌های پر می‌شود که خود باعث افزایش ظرفیت می شود.

ویتالیک بوترین در نهایت افزود، افزایش ظرفیت شبکه جزو اهداف به روز رسانی لندن نبود اما اکنون کاربران می‌توانند از این امکان ایجاد شده بهره ببرند.

منبع : beincrypto.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × سه =