قانون جدید جوبایدن تاثیر منفی بر بیت‌کوین می‌گذارد

قانون جدید جو بایدن تاثیر منفی بر بیت کوین دارد

رییس جمهور بایدن در آستانه اعمال قوانین جدید مالیات بر سرمایه است که تاثیر بسزایی بر افراد ثروتمند خواهد گذاشت. این قوانین با برنامه‌های کسب سرمایه و بدون آنکه بر اقتصاد تاثیر مخربی بگذارد، به دنبال ارائه شرایط سودمند به عموم مردم است.

نرخ مالیات پیشنهادی تا ۴۳.۴ درصد افزایش می‌یابد. به نظر می‌رسد این خبر بر بازار ارزهای دیجیتال تاثیر منفی داشته است، به طوری که قیمت بیت کوین به کمترین میزان خود طی یک ماه گذشته رسیده است.

پیتر برانت یکی از معامله‌گران مشهور بازارهای مالی در خصوص برنامه‌های جدید مالیاتی اظهارنظر کرده و اذعان داشته است که این قوانین می‌توانند بر قیمت بیت کوین تاثیر منفی بگذارند. برانت در این خصوص گفته است:

ریاست جمهوری بایدن ممکن است به عامل بسیار منفی برای بیت کوین تبدیل شود. ذخایر بزرگ بیت کوین به بازار وارد می‌شوند تا مالیات بر سرمایه را پرداخت کنند. این مالیات‌ها در بعضی از ایالت‌ها تا ۵۵ درصد نیز افزایش می‌یابند.

قانون جدید ممکن است باعث شود که افراد ثروتمند با مالیات بسیار سنگینی مواجه شوند. این خبر با کاهش ۱۵ درصدی قیمت بیت کوین طی هفته گذشته مصادف شده است. قیمت بیت کوین از ۶۰,۰۰۰ دلار در روز دوشنبه به کمتر از ۵۰,۰۰۰ دلار در روز یک‌شنبه کاهش یافت.

بایدن تاکنون چندین بسته اقتصادی بزرگ برای پرداخت به شهروندان آمریکایی را تصویب کرده است. این موضوع، عاملی منفی و نزولی برای بازار ارزهای دیجیتال در نظر گرفته میشد. هرچند به نظر می‌رسد تاثیرات قانون مالیاتی جدید بر رشد آتی بازار ارزهای دیجیتال تاثیر به مراتب بدتری خواهد داشت.

جو بایدن هم‌چنین در مراحل اولیه بررسی قانونگذاری بازار ارزهای دیجیتال است، به طوری که اخیرا گری گنسلر را به عنوان رییس جدید کمیسیون SEC منصوب کرده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده + نوزده =