حق بیمه کیمچی به 11٪ رسید،آیا سیگنال برای BTC است؟


حق بیمه کیمچی در کره جنوبی به 11٪ رسید ،آیا این یک سیگنال صعودی برای بیت کوین است؟

قیمت بیت کوین در محدوده 56،000 تا 60،000 دلار در نوسان است ، زیرا اصطلاحاً “حق بیمه کیمچی” به بالاترین قیمت سالانه خود رسیده است.

حق بیمه کیمچی زمانی شکل می گیرد که بیت کوین در کره جنوبی نسبت به دیگر بازارهای ارز دیجیتال مانند ایالات متحده با قیمت بالاتری معامله گردد.

در سال 2017 ، حق بیمه کیمچی از 20٪ فراتر رفت و باعث شد بیت کوین در کره جنوبی حدود 24000 دلار معامله شود در حالی که در ایالات متحده نزدیک به 20،000 دلار معامله می شد.

شاخص حق بیمه در کره جنوبی
شاخص حق بیمه در کره جنوبی

هفته گذشته ، در تاریخ 29 مارس(9 فروردین) ، این حق بیمه دوباره در حدود 6٪ ظاهر شد ، که از آن زمان تا کنون به حدود 11٪ رسیده است.

آخرین باری که حق بیمه کیمچی به بالاترین حد خود رسید ، بازار بیت کوین در صدر قرار گرفت و تقریباً بلافاصله پس از آن شاهد اصلاح شدیدی بود.

اگرچه حق بیمه کیمچی نشان می دهد که بازار ارزهای دیجیتال کره جنوبی دچار هیجانات بیش از حد است ، اما این هیجانات آنقدر بالا نیست که بتواند قیمت بالایی را نشان دهد.

کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیر عامل CryptoQuant ، گفت که حق بیمه کیمچی نگران کننده است ، اما خبرهای فاندامنتال پیرامون بیت کوین قوی تر به نظر می رسد.
تفاوت این زمان با سال 2017 این است که کره جنوبی تنها 1.7٪ از حجم معاملات بازار جهانی بیت کوین را تشکیل می دهد.

به همین ترتیب ، کی توضیح داد که حتی اگر بازار کره جنوبی در نتیجه افزایش این شکاف قیمتی ، عقب نشینی کند ، تاثیری مشابه سال 2017 نخواهد داشت. وی خاطرنشان کرد:

“فاندامنتال های بیت کوین هنوز خوب به نظر می رسند ، اما حباب کره برای من نگران کننده است. قیمت شیت کوین سر به فلک می کشد و حجم معاملات ارز دیجیتال در کره از بورس اوراق بهادار ملی (KOSPI) پیشی گرفته است. حتی اگر حباب از بین برود ، بعید به نظر می رسد که این تأثیر قابل توجهی داشته باشد چون فقط مقدار آن 1.7٪ است “

از همه مهمتر ، برخلاف سال 2017 ، روند رو به رشد بیت کوین توسط نهادها و سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا هدایت شده است، اما یکی از دلایل نگرانی بسیاری از تحلیلگران علاقه قابل توجه به ارزهای دیجیتال جدید در کره جنوبی است .

به جای بیت کوین و اتر ، اغلب آلت کوین های جدید هستند که طی چند ماه گذشته مورد توجه قرار گرفته اند.

 

مقدار بیت کوین خارج شده از صرافی Coinbase Pro
مقدار بیت کوین خارج شده از صرافی Coinbase Pro

سرمایه گذاران با ارزش خالص بالا به خرید خود ادامه می دهند، آمار خروجی های ثبت شده از صرافی های برتر ارز دیجیتال معمولاً نشان می دهد که سرمایه گذاران نهادی در حال خرید بیت کوین هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + هفت =