پلیس مالزی ۴۴۱ دستگاه ماینینگ بیت کوین را توقیف کرد

پلیس مالزی ۴۴۱ دستگاه ماینینگ بیت کوین را توقیف کرد

پلیس مالزی بیش از 400 دستگاه استخراج بیت کوین به ارزش کل 18000000 RM (یا 43،800 دلار) را ضبط کرد. جورج تاون ، پایتخت ایالت Penang، جایی بود که پلیس ماینرها را کشف و چهار مظنون را هنگام حمله به هفت مغازه دستگیر کرد.

دستیار کمیسر (ACP) سوفیان سانتونگ تأیید کرد که این چهار حمله پس از بازجویی از چهار مظنون که پس از حمله به سه املاک دیگر در جلوتونگ در همان روز دستگیر شدند ، صورت گرفت.

در بیانیه ای ، سوفیان اعلام کرد که “همچنین در طی این حملات پلیس چهار رایانه ، 11 روتر ، چهار مودم و ده فن را توقیف کرد”.

تحقیقات اولیه نشان داد که هر چهار محل در حال سرقت برق برای فعالیت های استخراج بیت کوین بودند. شرکت برق چند ملیتی مالزی، خسارت حدود RM420,000 یا 102,239 دلاری را در طی دو ماه گذشته به دلیل سرقت برق تخمین زده است.

این اولین عملیات غیرقانونی استخراج بیت کوین نیست که در چند وقت اخیر در مالزی کشف شده است. از آنجا که سوفیان معتقد است چندین عملیات دیگر نیز در حال حاضر برای هدفی مشابه مورد استفاده قرار می گیرند ، مطمئناً آخرین آنها نیستند.

به نظر می رسد استخراج غیرقانونی بیتکوین در حال افزایش است. چند هفته پیش ، پلیس در انگلستان هم یک مرکز استخراج بیت کوین را که ظاهراً سرقت برق می کرد، کشف کرد. جالب اینجاست که این تاسیسات ماینینگ غیرقانونی هنگام جستجوی مزرعه حشیش پیدا شده بود. در آن زمان ، پلیس انگلیس 100 دستگاه ماینر بیت کوین را ضبط کرد.

منبع: u.today

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 18 =