مارک کوبان : اتریوم بهتر از بیتکوین است.

مارک کوبان : اتریوم بهتر از بیتکوین است.

مارک کوبان : اتریوم بهتر از بیتکوین است.


مارک کوبان : اتریوم را دارایی بهتری نسبت به بیتکوین می داند.

مارک کوبان مخترع و یسرمایه گذار میلیاردر بیت کوین را بسیار گران قیمت و پیچیده برای تبدیل شدنن به ارزی توصیف کرد.

مارک کوبان مواضع خود را درخصوص ارزههای دیجیتال تعیین کرده است و این باور را دارد که بیت کوین نمی تواند به یک ارز رایج تبدیل شود.

او در پادکستی به موضوعاتی مانند چطور دیفای می تواند با سیستم بانکداری سنتی رقابت کند، درخصوص رمزارزهای مورد علاقه خود و اینکه چرا اتریوم را سرمایه بهتری نسبت به بیت کوین هست پرداخته است.

او در پادکست The Defiant همراه با کامیلا روسو (Camila Russo) به گفت و گو درمورد آینده صنعت ارزهای دیجیتال و آینده آن پرداخت. کوبان بحث را ابتدا با انتقاد از بیت کوین آغاز کرد.
بیت کوین به عنوان یک متخصص فناوری از شروع کار خود به سرمایه گذاری در بیت کوین روی آورد.

او گفت که باور ندارد که بیت کوین به یک ارز رایج تبدیل خواهد شد:

“استدلال کلی همیشه بر این بوده که بیت‌کوین‌ در پنج سال های به یک ارز رایج مبدل می شود.

من به ابداً این حرف را قبول ندارم. تا به امروز، من به هیچ وجه باور نداشته‌ام که بیت‌کوین‌ به یک ارز رایج تبدیل خواهد شد.

بیشتر سرمایه‌گذار‌ان بیت‌کوین‌ هم دیگر به ارز بودن آن باور ندارند. من تمام صحبت‌ها‌ در مورد Lightning و تغییراتی که در پی خواهد داشت را در طی سال‌ها‌ شنیده‌ام، اما هیچ اتفاقی نیفتاد.”

او معتقد است که بیت کوین برای اینکه بتواند به یک ارز رایج تبدیل شود بسیار گران قیمت و پیچیده است. همچنین اکثر مردم آن را به عنوان یک سرمایه قلمداد می کنند و تنها می خواهن رشد آن را ببینند.

مارک کوبان در ادامه سخنان خود به این موضوع که بیت کوین پوششی در برابر تورم ناگهانی بوده اعتراض کرد. او گفت:

من فکر نمی‌کنم هیچ ارتباطی بین اقدامات فدرال رزرو و قیمت بیت‌کوین‌ وجود داشته باشد.

اگرچه او به سقوط ارزهای مستقلی همچون ارز آرژانتین اشاره کرده، اما با این حال معتقد است که دلار آمریکا هرگز سقوط نخواهد کرد. و حتی اگر اینچنین شود هم بیت‌کوین‌ قادر به جایگزینی آن نخواهد بود. چرا که حتی در آن زمان نیز BTC همچنان بر مبنای واحد پول محلی فیات ارزیابی خواهد شد.

به اعتقاد او در خوشبینانه ترین حالت ممکن، فدرال رزرو برخی ذخایر طلای خود را با رمزارزها جایگزین خواهد کرد:

اگر کشورها به این نتیجه برسند که بیت‌کوین‌ یک ذخیره ارزش مورد اعتماد درصد مناسبی از جامعه بوده، می‌توان پیش‌بینی کرد که دولت‌ها‌ی مستقل بخشی از طلای خود را فروخته تا درصدی از بیت‌کوین‌، اتریوم، USDC و تتر را خریداری کنند.

“اواتریوم را سرمایه ارزشمندتری نسبت به بیت کوین می داند”

اتریوم در حال حاضر، نه تنها به عنوان ذخیره ارزش بلکه حتی به عنوان ابزار تراکنش، دارای یک مزیت برای مردم عادی، نسبت به بیت‌کوین‌ است. در حالی که افراد بیشتری به NFTها‌ روی می‌آورند، تنها شبکه‌ای که با آن تعامل خواهند داشت، اتریوم است. و همه آن‌ها برای ورود به NFT، اتریوم خریداری خواهند کرد.

برتری اتریوم نسبت به خلاف بیت‌کوین‌ در کاربردهای آن است. متخصصان در حال توسعه ابزارهای کاربردی در دنیای واقعی بر روی پلتفرم اتریوم هستند. بیشترین موارد کاربرد مربوط به DeFi بوده که بخشی رو به رشد است. توکنیزه ‌سازی دارایی‌ها‌ی سنتی و فروش آن‌ها‌ از طریق توکن‌ها‌ی دیجیتالی نیز به یک کاربرد برجسته تبدیل شده است.

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یک =