Merg جدید اتریوم ممکن است تاثیر منفی بر پروتکل های Defi بگذارد

merg جدید اتریوم

Merg جدید اتریوم ممکن است تاثیر منفی بر پروتکل های Defi بگذارد

انتقال به اثبات سهام می تواند ارزش استیبل کوین را کاهش دهد و استخرهای وام دهی را کوچک کند

بر اساس گزارش جدید DappRadar که روز جمعه منتشر شد، ادغام آتی اتریوم می تواند به طور قابل توجهی بر نحوه عملکرد پروتکل های DeFi در محبوب ترین زنجیره مالی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد.

این مطالعه بر تاخیرهایی تمرکز دارد که ممکن است در طول انتقال اتریوم به مکانیزم اجماع اثبات سهام، که بیشتر به عنوان ادغام شناخته می‌شود، ایجاد شود. در این گزارش آمده است که ارتقای فناوری مورد انتظار (و اغلب با تأخیر) ممکن است زمان تراکنش ها را کاهش دهد یا در پروتکل های وام دهی DeFi اختلال ایجاد کند و برای پلتفرم ها دردسر ایجاد کند. به نوبه خود، این می تواند ارزش استیبل کوین را کاهش دهد و استخرهای وام دهی DeFi را کاهش دهد.
اتریوم میزبان اکوسیستمی از پروژه‌های غیرمتمرکز تجارت توکن، وام دهی و کشاورزی است که روزانه میلیاردها دلار ارزش کریپتو را پردازش می‌کنند. این پروتکل‌های DeFi برای عملکرد صحیح خدمات خود به مکانیسم اجماع اتریوم متکی هستند.

در این گزارش همچنین آمده است که این احتمال وجود دارد که پلتفرم‌های DeFi دچار خرابی شبکه شوند زیرا برخی از پروتکل‌های مبتنی بر اتریوم در انتقال خود به مکانیسم اجماع اثبات سهام از زنجیره اتریوم عقب‌تر هستند.
هررا گفت: این خطر وجود دارد که ادغام منجر به مشکلات فنی مانند عدم هماهنگی مهر زمانی بین گره ها یا سایر مسائل فنی شود که مانع از همگام شدن اثبات سهام پس از ادغام شود. این می‌تواند اتریوم را مجبور کند که تولید بلوک را متوقف کند یا حتی تولید را به‌طور موقت متوقف کند، زیرا توسعه‌دهندگان آن روی این مشکل کار می‌کنند.
با این حال، خود پلتفرم‌ها اطمینان دارند که ادغام بر عملکرد آنها تأثیری نخواهد گذاشت. Uniswap، یک مرکز تجاری محبوب، گفت که خدمات آن در طول ارتقاء به طور یکپارچه به کار خود ادامه خواهند داد.
در اوایل این هفته، بنیاد اتریوم یک جدول زمانی و چارچوب رسمی برای تکمیل ادغام منتشر کرد. در 6 سپتامبر، ارتقاء Bellatrix، که انتقال رسمی به مکانیزم اجماع اثبات سهام را آغاز می کند، در Beacon Chain فعال می شود.

 این محتوا صرفا یک خبر است و هیچ گونه جنبه سیگنالی ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − 4 =