اخبار اِوِرگرَند موجب ریزش بازار های مالی

اخبار اِوِرگرَند موجب ریزش بازار های مالی

ترس از وضعیت اورگرند (Evergrande) بر بازارهای سهام و بیت کوین تأثیر زیادی گذاشت و قیمت را به محدوده 42000 تا 38000 دلاری بازگرداند. بازارهای مالی به دلیل اخبار اورگرند، یک شرکت املاک مستقر در چین، و ناتوانی آن در پرداخت بدهی های بانکی اش، سقوط گسترده ای را تجربه کردند.

افت بیت کوین تا بعد از ظهر ادامه یافت و قیمت آن به کف 42،493 دلار رسید تا اینکه خریداران موفق شدند قیمت را به بالای 43،500 دلار سوق دهند. به احتمال زیاد چندین هفته طول می کشد تا تاثیرات اخبار پیرامون اورگرند بر بازار مالی جهانی کاهش یابد و ممکن است تریدر ها افزایش نوسانات را تجربه کنند.

اسکات ملکر، تحلیلگر، نیز توییتی منتشر کرد که نشان می دهد کاهش قیمت منجر به اشباع فروش در نمودار چهار ساعته شده است. اکنون که بازار دوباره به محدوده فروش بیش از حد رسیده، این تحلیلگر در انتظار ایجاد واگرایی صعودی دیگری است که سیگنالی برای ورود مجدد به بازار محسوب می شود.

شرکت عظیم املاک چینی اورگرند در پرداخت بدهی خود کوتاهی کرده است و ترس از عدم پرداخت این بدهی توسط شرکت منجر به ترس برای بازار‌های مالی جهانی شده است. بسیاری معتقدند روند نزولی شکل گرفته در بازار کریپتو نیز تحت تاثیر همین امر بود چرا که سرمایه‌گذاران برای تسویه وجوه‌رمز‌ارز‌های خود عجله کردند.

بانک مرکزی چین ۱۲۰ میلیارد یوآن تقریبا معادل ۱۹ میلیارد دلار به امید نجات اورگرند به سیستم بانکی تزریق کرده است. رویداد رخ داده برای اورگرند می‌تواند برای چین پر‌هزینه باشد و بسیاری از صاحب‌نظران پیش‌بینی کرده‌اند که این کشور تمام تلاش خود را می‌کند تا مانع از ورشکستگی اورگرند شود. در حال حاضر با نگاه به نجات اورگرند، بازار کریپتو می‌تواند روند معکوس از نزولی به صعودی را ببیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − ده =