عملکرد ضعیفتر اتریوم نسبت به بیتکوین در کوتاه مدت

عملکرد ضعیفتر اتریوم نسبت به بیتکوین در کوتاه مدت

قیمت اتریوم از 28 مارس تا 15 مه، 173 درصد بهتر از بیتکوین عمل کرد. روند صعودی باور نکردنی باعث شد که اتریوم رکورد قیمتی 4380 دلار را ثبت کند. در حالی که بازار ارزهای دیجیتال در 12 ماه می(22 اردیبهشت) با افت شدید مواجه شد، روند معکوس شروع شد و از آن زمان ، اتریوم 25 درصد عملکرد ضعیف تری نسبت به بیت کوین داشته است.

در تاریخ 13 می(23 اردیبهشت) ، مجله نیویورکر (New Yorker) مصاحبه ای با مایک نووگراتز (Mike Novogratz) ، بنیانگذار و مدیرعامل گلکسی دیجیتال منتشر کرد. نووگراتز گفت:

“شما دارای منابع مالی غیرمتمرکز و NFT هستید که هر دو در اتریوم به طور همزمان و با سرعت شتابان رشد می کنند.”
سپس از نووگراتز سوال شد که اتر تا چه حد می تواند بالاتر رود ، وی پاسخ داد:

” پیش بینی اوج ها خطرناک است. اما آیا ممکن است به 5000 دلار برسد؟ البته می تواند.” بستگی به شرایط عمومی بازار ارز دیجیتال دارد.

با این حال ، تقریباً یک هفته بعد ، گزارشی از گلدمن ساکس نشان داد که اتر “شانس زیادی برای پیشی گرفتن از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش غالب” دارد. جالب اینجاست که یکی از نقل قول های اصلی گزارش مستقیماً از مصاحبه مایک نووگراتز با نیویورکر بوده است.

در حالی که اتریوم تسلط 80 درصدی خود در ارزش خالص قفل شده را در برنامه های مالی غیرمتمرکز نشان می دهد، بایننس اسمارت چین (BSC) به 40٪ سهم بازار صرافی های غیر متمرکز رسیده است.

رشد موفقیت آمیز صنعت دیفای و بازار توکن های غیر مثلی (NFT) باعث ازدحام شدید شبکه اتریوم شد و در اواسط ماه می(اردیبهشت ماه) متوسط کارمزدهای تراکنش ​​را به 37 دلار رساند. این گلوگاه باعث خروج فعالیت از طریق شبکه های رقیب شد و پنکیک سوآپ در بهترین حالت برای گرفتن این جریان قرار داشت.

از طرفی پروژه های مهم دیفای در بایننس اسمارت چین گسترش یافتند . سرمایه گذاران به سرعت دریافتند که این روند می تواند ادامه یابد زیرا شبکه رقابتی با قرارداد هوشمند یک راه حل آسان برای dApps ارائه می دهد که به دنبال گزینه های ارزان تر هستند.

عملکرد ضعیفتر اتریوم نسبت به بیتکوین در کوتاه مدت را می توان در 3 عامل خلاصه کرد: پیشرفت سریع رقبای قرارداد هوشمند از جمله بایننس اسمارت چین و کاردانو، پذیرش بیتکوین به عنوان ارز رسمی در السالوادور و تردیدها درباره انتقال بزرگ به نسخه دوم اتریوم.

اتریوم در حال انجام یک طراحی مجدد است که زیرساخت آن را با دور شدن از مدل اثبات کار به مدل اثبات سهام تغییر می دهد. در همین حال، بیتکوین در هر بروزرسانی با گذشته سازگار است و سیاست عرضه محدود خود را حفظ می کند. این دلیل اصلی است که اتریوم در کوتاه مدت از بیتکوین بهتر عمل نخواهد کرد.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 14 =