قطعی مجدد برق در چین دلیل کاهش قیمت بیت‌کوین

قطعی مجدد برق در چین دلیل کاهش قیمت دیروز بیت‌کوین

در اوایل آوریل ، یک حادثه در معدن ذغال سنگی واقع در سین کیانگ چین باعث سقوط 30 درصدی نرخ هش ریت شبکه بیت کوین در یک بازه یک روز 30٪ شد، که این مهمترین دلیل توقف رالی بازار رمزارزها بود.

اکنون ، نرخ هش ریت بیت کوین متحمل ضرر مشابهی شده است و ماینرهای مستقر در سیچوان چین با محدودیت های مصرف برق مواجه هستند.

شبکه برق دولتی در بخش Aba منطقه سیچوان جزء قابل توجهی از انرژی آبی منطقه را تامین می کند. در اوایل این هفته پس از افزایش تقاضای برق ، اطلاعیه ای صادر شد که شرکت های محلی و خانوارها را ملزم به محدود کردن مصرف برق خود کرد.

این اطلاعیه به طور خاص تمام عملیات متصل به مصرف صنعت برق آبی واقع در منطقه را هدف قرار داد.

دولت چین این مناطق را به عنوان نوعی انگیزه برای “صنایع انرژی بر” ایجاد کرد تا استفاده از برق آبی در ماههای تابستان ارزان و به صرفه شود. گفته می شود علی رغم تحریم دولت، بسیاری از تاسیسات استخراج بیت کوین در این مناطق صنعتی همچنان کار می کنند.

توضیحی بر یکی از دلایل بالقوه پرایس اکشن اخیر بیت کوین

طبق اعلام Blockchain.com ، هش ریت کل شبکه بیت کوین برحسب تراهش بر ثانیه (TH/s) در 13 مارس (23 اسفند) به سقف 180.67 میلیون تراهش بر ثانیه رسید که تقریباً 37٪ بالاتر از زمان حادثه اواخر آوریل (اوایل اردیبهشت) است. از 16 مه (26 اردیبهشت) ، روزی که معدنچیان سیچوان آفلاین بودند ، میزان کل هش ریت از 172.36 میلیون تراهش بر ثانیه به 150.653 میلیون تراهش بر ثانیه کاهش یافت.

اندازه گسترده تاسیسات ماینینگ چینی و پیامدهای خاموش شدن آنها نیز از طریق درآمد کل ماینرها قابل مشاهده است.

بر اساس سایت تحلیلی Glassnode ، درآمد کل استخراج کنندگان از 1.23 میلیارد دلار به 692.16 میلیون دلار کاهش یافته است – تقریباً 50٪ سقوط.

این دقیقاً زمانی بود که قیمت بیت کوین دیروز ، چهارشنبه به 37000 دلار سقوط کرد. البته اوایل هفته گذشته ایلان ماسک و افزایش شدید میزان لیکوئیدیتی معاملات فیوچرز قطعاً یکی از عواملی بودند که منجر به فروش گسترده در بازار رمزارزها شدند. این بار هم ، یکی از دلایل محتمل راه افتادن حمام خون در هفته، قطع برق در منطقه سیچوان چینی است.

در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران انتظار بازگشت از هفته گذشته را داشتند ، بیت کوین (BTC / USD) با انبوهی از کاتالیزورهای منفی 25٪ سقوط کرد.

شبکه برق دولتی سیچوان هیچ گونه جدول زمانی برای رفع محدودیت های فعلی برق در منطقه را ارائه نداده است. با این حال ، گزارشی از China Times عنوان کرد که ماینرهای بیت کوین احتمالا پس از 25 مه (4 خرداد) آنلاین خواهند شد.

با توجه به اینکه پس از اولین قطعی برق در چین ، بیت کوین نتوانست به بالاترین سطح قیمتی خود برسد، تصور اینکه به زودی قیمت آن بهبود می یابند سخت است.

منبع:bitcoinist

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =