معامله گران حرفه ای عامل رکورد شکنی اتریوم

معامله گران حرفه ای عامل رکورد شکنی اتریوم

همانطور که اتریوم در 29 آوریل رکورد 2800 دلار را ثبت کرد، مقدار قراردادهای باز در معاملات آتی آن نیز افزایش یافت. رقم 8.5 میلیارد دلار قراردادهای باز در معاملات آتی، افزایش 52 درصدی ماهانه را ثبت کرده و نشان می دهد که معامله گران حرفه ای در پشت افزایش قیمت اتریوم هستند.

ممکن است برخی از تحلیلگران مشتقات اتر را رد کنند، زیرا معتقدند معاملات آتی گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME)، در مقایسه با 2.4 میلیارد دلار بیت کوین، 355 میلیون دلار بهره باز اتر دارد. هرچند، قراردادهای اتر همین چند ماه پیش عرضه شده است. FTX و Deribit به طور مشترک 2 میلیارد دلار بهره باز اتر در اختیار دارند.

معامله گران حرفه ای عامل رکورد شکنی اتریوم
Ether futures aggregate open interest, USD

 

رشد در بازارهای آتی مثبت است اما یک شاخص صعودی تضمین شده نیست

برای ارزیابی صعودی بازار، چند معیار معاملات آتی برای بررسی وجود دارد. مهمترین معیار، نرخ پریمیوم معاملات آتی است که فاصله قیمتی بین قیمت های قرارداد آتی و بازار معاملات لحظه ای را اندازه گیری می کند.

معاملات آتی 3 ماهه معمولاً باید با نرخ پریمیوم سالانه 10 تا 20 درصدی انجام شود که باید از آن به عنوان نرخ وام تعبیر شود.

معامله گران حرفه ای عامل رکورد شکنی اتریوم
24-hour average OKEx 3-months ETH futures basis.

همانطور که در نمودار فوق می بینید، پرمیوم معاملات آتی ETH در اواسط آوریل (اواخر فروردین) به 45٪ در سال رسید. در حالی که تریدرهای حرفه ای اغلب از قراردادهای آتی ماهیانه استفاده می کنند، قراردادهای دائمی ابزار اصلی سرمایه گذاران خرد به شمار می رود.

نرخ پریمیوم سالانه معاملات آتی اتریوم در اواسط آوریل به 45 درصد رسیده است. اگرچه ترس معامله گران در این نرخ نقش داشته اما این نیز نشان دهنده خوش بینی شدید است. این داده ها حاکی از آن است که، در مقایسه با سرمایه گذاران خرد، معامله گران حرفه ای اتریوم صعودی تر هستند.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + 12 =