دلایل ریزش قیمت بیت کوین در آخر هفته

دلایل ریزش قیمت بیت کوین در آخر هفته

پس از آنکه جیمز بولارد رییس بانک فدرال سنت لوییس اعلام کرد ممکن است تا پایان سال نرخ بهره افزایش یابد، قیمت بیت کوین و ارزش سهام‌ها کاهش پیدا کرد.

اظهار نظر جیمز بولارد حتی از سخنان جروم پاول رییس بانک فدرال آمریکا تاثیر بیشتری بر قیمت ارزهای دیجیتال و سایر بازارهای مالی گذاشتم پاول روز چهارشنبه اعلام کرده بود که افزایش نرخ‌ها در سال ۲۰۲۳ اعمال خواهد شد. صحبت‌های پاول باعث شد تا با قدرت گرفتن دلار آمریکا، فشار فروش در بازارهای مالی افزایش یاد.

داده‌های تریدینگ ویو و کوین‌مارکت کپ پرو نشان می‌دهد که ارزش دلار در حال قدرت گرفتن است. از طرفی فشار فروش بیت کوین باعث ریزش قیمت بزرگ‌ترین ارز دیجیتال بازار تا محدوده ۳۵,۰۰۰ دلار شده است.

فشار فروش در تمامی کلاس‌های دارایی نظیر سهام شرکت‌ها و طلا و ارزهای دیجیتال با نظر به این فرضیه که Bitcoin یک دارایی بدون همبستگی به سایر کلاس‌ها است، افزایش یافته است. البته داده‌ها نشان می‌دهد که میزان ارتباط قیمت بیت کوین با طلا و بورس در طول سال ۲۰۲۱ افزایش یافته است.

پایان هفته و بسته شدن قیمت‌ها در بازارهای سنتی

بسته شدن قیمت‌ها در بازارهای سنتی در جمعه گذشته یکی از بدترین شرایط خود را از اکتبر ۲۰۲۰ تجربه کرد. شاخص داو جونز با ۵ کندل کاهشی به میزان مجموعا ۳٪ در طول هفته افت پیدا کرد.

بورس نزدک و S&P ۵۰۰ نیز در روز جمعه با ۰.۹۲٪ و ۱.۳۱٪ کاهش بسته شدند. اسناد خزانه ۱۰ ساله (اوراق بهادار قرضی از دولت فدرال آمریکا) در واکنش به افزایش قدرت دلار حدود ۴.۰۴٪ کاهش یافت.

با شروع به کار مجدد مراکز اقتصادی بعد از دوران قرنطینه کویید۱۹، نرخ تورم بیشتر از حد انتظار بالا است.

سقوط قیمت آلتکوین‌ها

قیمت آلتکوین‌ها همگام با قیمت بیت کوین با ریزش مواجه شد. با افزایش نوسان در بازار کریپتو، تریدرها ترجیح داده‌اند که دارایی‌های خود را به صورت استیبل کوین نگهداری کنند.

قیمت اتریوم با ۱۰٪ کاهش در روز گذشته به کف قیمتی ۲۱۳۹ دلار رسید و در زمان نگارش این خبر با قیمت ۲۲۱۴ دلار خرید و فروش می‌شود. قیمت AMP با ۲۲٪ کاهش در روز گذشته به ۰.۰۷۹ دلار رسیده است.

بر اساس داده‌های سایت Coingecko ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال هم‌اکنون برابر ۱.۵۱۷ تریلیون دلار است و سلطه بیت کوین در بازار رمزارزها به ۴۳.۳٪ رسیده است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =